طراحی ویلای ایرانی آجری

طراحی ویلای ایرانی با ویلای آجری که نمادی از فرهنگ و سنت خانه‌های قدیمی است معرفی می‌گردد.معماری ایرانی همواره در طول تاریخ، هنر آجرکاری، معماری بسیار زیبا و دلنشینی را توسط معماران خوش ذوق خلق کرده است. این میراث ارزشمند، تحولی ریشه ایی در زمینه ارتقای معماری ایرانی، سبب شده است. ویلاهای آجری این روزها با ساختاری مدرن طراحی شده و ساخته می‌شوند.

از آجر در طراحی ویلای ایرانی چه می‌دانید؟

آجر متریالی است که در ایران قدیم ما جزو مصالح پر استفاده در ساخت بناها و ساختمان‌ها بوده است. رنگ‌های متفاوت آجر در اثر رنگ خاک مورد استفاده در ساخت آن، تنوع رنگی جذابی را به این عنصر ارزانی می‌بخشد. شکل‌های متنوع در ساخت آجر نیز در انتخاب آن بی تاثیر نیست. از طرفی گویی خاصیت گرم کنندگی فضا را با جاذبه خود فراهم می‌سازد. استحکام بنا را در پی داشته و سالیان سال در ایران مورد استفاده واقع می‌شده است.مقاومت در برابر باد و باران و دیگر عوامل اقلیمی را می‌توان از مزیت‌های آجر دانست. شاید بتوان کمترین فرسایش را در آجر و سازه‌های آجری دید.

تعمیر و بازسازی آسان آجرها می‌تواند از کاربردهای بی‌نظیر این متریال دانست. آجر جرو مصالحی‌ست که برای تمیز کردن و پاکسازی آن شاید به اندازه مصالحی مانند شیشه نیاز به هزینه و بودجه اضافی وجود نداشته باشد. با نگاهی دیگر به آجر می‌توان دریافت که این ماده ارزشمند را می‌توان در انواع سبک‌های مختلف ساختمانی به‌کار برد. آجر را می‌توان به گونه‌های مختلفی آرایش داده و در ساخت استفاده کرد.

از جمله این چینش‌ها می‌توان به آجرچینی مشبک و فخرو مدین‌ها اشاره داشت. این نوع چینش ارتباط بصری قوی را با دنیای اطراف ساختمان و یا ویلاها برقرار می‌سازد. در بیشتر مساجد و خانه‌های سنتی ایرانی می‌توان نظیر این چینش‌ را به وفور دید. در دنیای امروز نیز با طراحی‌های پارامتریک می‌توان به انواع مختلفی از این چینش‌ها دست یافت که در طراحی ویلای ایرانی از آن بهره برده‌اند.

امروزه در طراحی ویلای ایرانی و ساختمان‌های زیادیاز آجر به صورت مدرن ساخته می‌شوند.که زیبایی فراوانی را در معرض نمایش قرار می‌دهد. طراحی ویلای ایرانی و آجری در این روزها به خواسته کارفرماهای زیادی انحام می‌شود که با خلاقیت و ایده‌پردازی معمار می‌تواند به زییاترین حالت ممکن اجرا گردد.

تاریخ آجر در ایران

آجر، مصالحی ارزشمند در معماری گذشته و معاصر در معماری ایرانی است. که به وفور در بناهای تاریخی وامروزه در بناهای معاصر و فاخر دیده می شود. استفاده نمایان از آجر در معماری ایرانی و بخصوص طراحی ویلای ایرانی جایگاه ویژه ایی یافته است. از گذشته تا کنون از آن برای نماسازی ساختمان استفاده شده است.در دوره پهلوی اول دگرگونی در معماری ایرانی سبب استفاده از آجر در شهرسازی، بناها و… همراه با بدنه های آجری شد. استفاده تلفیقی سنت و نوآوری مشهود است.

در دوره پهلوی دوم، استفاده از آجر کم رنگ شد. اما دروره معماری معاصر این مصالح ارزشمند مجددا مورد استفاده قرار گرفت. و مخصوصا در ساختمان های مسکونی در تلفیق با روش های نوآورانه بسیار شاخص دیده می شود.
از این رو در معماری امروز برای معمارانی که به دنبال دستیابی به بیانی جدید بر پایه هویت کهن هستند. آجر همواره نوید بخش اتصال این مفاهیم در گذشته و حال بوده است. شناخت و فهم الگوهای کهن به عنوان راهنمای معماران است. که با استفاده از روش های نوآورانه و محیط های مجازی می تواند سبب شکل گیری الگوهای جدید و هویت مند در طراحی ویلای ایرانی شود.

نمونه طراحی‌ ویلای آجری

Brick House 

معمار: Architecture Paradigm

نکته اصلی طراحی این خانه و یا ویلا که ۳۲۵ متر زیربنا دارد، توجه به محیط و فضای باز و بسته است. ارتباط بین فضای درون و بیرون، یعنی طبیعت و معماری از مهمترین ارکان طرح این خانه آجری است. احساس صمیمیت با طبیعت را می‌توان به نوعی با متریال آجر بیشتر حس کرد. چینش‌های متقاوت آجری در ساخت این خانه باعث تمایز در سطوح متفاوت شده است.

در طبقه دوبلکس پنجره‌ای کشیده با شیارهایی از آجر چینی فیلترینگ نوری زیبایی را پدید می‌اورد. ترکیب ظریف آجر با دیگر متریال از جمله شیشه باعث به وجود آمدن فضایی مدرن در کنار مفاهیم سنتی شده است. نورگیری‌های وسیع با چشم‌اندازهایی از باغچه درون حیاط با بازشوهایی متحرک چوبی نماهای زیبای متنوعی را در خانه به وجود می‌اورد.

طراحی ویلای آجری نمای بیرون در برند آرتور
طراحی نمای آجری نمای داخلی در برند آرتور
طراحی ویلای آجری آجر چینی در برند آرتور

نمونه ویلای آجری طراحی شده برند آرتور

استفاده از این الگوها در فضاهای داخلی و خارجی میان فضاهای مختلف بنا تعادل ایجاد می کند و حس زندگی در فضا را سرشار از اصالت و خاطره گرایی می سازد. در ترکیب با گل و گیاهان ، صدای پرندگان و حرکت آب فضا سرشار از حس سر زندگی می شود. در طراحی ویلای ایرانی سعی می‌شود حس و حال خانه را بسیار منعطف نگاه داشته و احساس انسان را درگیر کند.

طراحی ویلای ایرانی چکاد

در شهر دماوند واقع شده است.این پروژه با ۳ طبقه در حال اجرا می باشد.طراحی و نظارت عالیه این پروژه ساختمانی، توسط دکتر آرتور امید آذری در برند ساختمانی آرتور انجام شده است. اکنون این پروژه در حال اجرا است. در این طرح با آجر چینی و استفاده از آجر به سبک مدرن فضایی متفاوت را به‌وجود آورده است.در طراحی ویلای ایرانی چکاد، اجرهایی به شکل فخر و مدین در نمای بنا،‌فیلتر نوری را درون ویلا ایجاد می‌کند.

طراحی ویلای ایرانی ویلای آجری چکاد
طراحی ویلای ایرانی ویلا چکاد نمای بیرونی

طراحی ویلای ایرانی قمصر

هنر آجرکاری به عنوان پدیده ایی ارزشمند در تاریخ معماری سرزمین ایران، نشان از هنر و اصالت دارد. در فرایند همنشینی این سرمایه تاریخی با مضامین معماری مدرن و مینیمال، می توان به شیوه ایی متفاوت برای بیان معماری و طراحی ویلای ایرانی دست یافت. رویکردی که به طور خاص در ویلای قمصر مورد توجه قرار گرفت. چیدمان آجر در فضاهای داخلی و پوسته خارجی بنا شکل گرفت. در طراحی ویلای ایرانی قمصر آجر به شیوه مخصوصی استفاده شده که در عکس‌های زیر قابل مشاهده است.

طراحی ویلای ایرانی آجری نمای بیرونی برند آرتور
طراحی ویلای آجری  قمصر برند آرتور

طراحی ویلای ایرانی افشاریه

به نظر می‌رسد یکی از ویلاهای ایرانی شاخص در ایران باشد.سایت بنا در شهرک ویلایی افشاریه، نزدیک اتوبان کرج-قزوین، است. این ویلا با آیتم‌‌های خانه‌های ایرانی ایده‌پردازی و پرداخت شد. با گشتی در محوطه و رسیدن به ویلا، دیوارهای آجری به کار رفته در بخش ورودی، کششی ناخودآگاه به سوی بنا ایجاد می کند. نوع آجر‌چینی در این بنا با فرمتی پارامتریک طراحی شده است که زیبایی آن را دوچندان کرده است.

پس از ورود و اندکی درنگ در مجموعه و دیدن یکپارچگی و وحدت بین بنا و طبیعت انعکاس یافته در آب استخر و تقارن به وجود آمده، حسی مدرن از معماری خانه-باغ های ایرانی القا می شود. این ویلا یکی از نمونه‌های طراحی ویلای ایرانی است.

طراحی ویلای ایرانی آجری: چیدمان آجر
طراحی ویلای ایرانی آجری ویلا افشاریه

برای دیدن عکس‌های بیشتر از هر پروژه می‌توانید به تب پروژه‌های شرکت رفته و از تمامی ویلاهای ساخته شده و در حال اجرا برند آرتور دیدن فرمایید. با ما در تماس باشید:)

طراحی روف گاردن(roofgarden)

این روزها طراحی روف گاردن و یا باغ در بام به وفور دیده می‌شود. این سقف‌ها می‌تواند فضای منعطف و با طراوت را در روزهای شلوغ کاری در خانه، برای خانواده به همراه داشته باشد. شما می‌توانید با طراحی این فضاها، فضای نشیمن جدیدی را به خانه اضافه کنید.

آیا در فکر طراحی یک روف گاردن در پشت بام خانه خود هستید؟

رووف گاردن ها باید با توجه به مسائل زیادی طراحی و اجرا شوند. شاید مهمترین نکته در ساخت این فضا در نظر گرفتن وزن وارده از طرف سقف به کلیه اعضای ساختمان باشد. گل‌ها وگیاهان مورد نظر، مبلمان و تجهیزات لازم و تاسیسات مورد نیاز در خصوص باغی در پست بام عوامل موثر در طراحی روف گاردن است.

روف گاردن‌ها می‌توانند بر روی انواع مختلف سقفها با در نظر گرفتن تمهیدات لازم اجرا شوند. شما باید برای طراحی و اجرای آن با متخصصین لازم و کاربلد مشورت کنید. آن‌ها می‌توانند شما را در انتخاب گیاهان مورد استفاده،‌تجهیزات و مبلمان‌ها یاری دهند.

استفاده از ابزار و وسایل سبک از نکاتی است که باید حتما رعایت شود. گلدان‌ها و باکس‌های سبک چوبی و یا مصالحی از این دست می‌توانند موثر واقع شوند. نوع سیستم آبیاری که به طور معمول سیستم آبیاری قطره‌ای است در طراحی روف گاردن در نظر گرفته می‌شود. نوع گیاهان مورد استفاده باید با توجه به شرایط اقلیمی منطقه تهیه شوند. نور آفتاب، شدت وزش باد و میزان بارندگی در منطقه زندگی شما در انتخاب گیاهان برای طراحی روف گاردن موثر است.

رعایت جوانب ایمنی در طراحی روف گاردن بسیار مورد توجه است. باید میزان جان‌پناه یا نرده‌ها و هر آن چیزی که برای جلوگیری از سقوط افراد و وسایل به پایین تعبیه می‌شوند، به درستی و با قوانین مربوطه طراحی و ساخته شوند. برای به‌وجود آوردن فضاهای خصوصی‌تر می‌توانید از درختانی که به صورت کپه‌ای رشد می‌کنند، با مشورت از افراد خبره بهره‌مند شوید.

در نگاهی دیگر شما می‌توانید بام‌های خود را به تراسی وسیع برای بازی بچه‌ها با تمهیدات لازم تبدیل کنید. فضایی مطمئن و ایمن برای گذراندن وقت! اتاق‌های مطالعه و یا کار روبازی که علاوه بر چشم‌انداز خوب در روزهای آفتابی می‌تواند فضایی منعطف را در پی داشته باشد.

نمونه‌هایی از طراحی روف گاردن

Roof Gardens

معمار: Ladesignstudio

این ویلا در کشور ویتنام، با اقلیمی گرمسیری واقع شده است. این روف گاردن با هدف ایجاد فضایی دلباز و با آرامش برای خانواده و قرارهای دوستانه طراحی شده است. واضح‌ترین نکته پروژه برقرار ارتباطی صمیمانه بین انسان، معماری و طبیعت است. معماران مجموعه در تلاش بودن فضایی آمیخته با سکون و آرامش گیاهان را با زندگی روزمره و شلوغ انسانی و ماشینی پیوند دهند. این روف‌گاردن‌ها در سطوح مختلف خانه و با گیاهان گرمسیری ایجاد شده‌اند.

در این باغ‌های کوچک، معماران مجموعه فضاهایی برای کشاورزی و محصولات ارگانیک را فراهم آورده‌اند. این روف گاردن در باز سازی جدید به خانه اضافه شده است. اما با طراحی درست و بجای طراحان فاصله زمانی سازه‌های جدید و قدیمی مشخص نبوده و یک کل یکپارچه را رقم می‌زنند. حوض‌های آب،‌ماهی‌های قرمز گیاهان و حتی مبلمان مورد استفاده در طراحی روف گاردن همبستگی جذاب را در نظر کاربران فراهم آورده است.

طراحی گاردن روف در طبقات
طراحی گاردن روف در نمای دیگر
طراحی گاردن روف با مبلمان

نمونه طراحی‌ روف گاردن توسط برند آرتور

ویلا خطی

ویلای خطی، در طالقان واقع شده است. این ویلا یک ساختمان دو طبقه مینیمال از ترکیب آهن، آجر و چوب است. پروژه پاسخی است به سه سوال اساسی: نیازهای ساکنان آن، موقعیت قرارگیری پروژه و دغدغه های زیست محیطی. استراتژی طراحی پروژه به وسیله بیرون کشیدن یک مکعب از هندسه یکپارچه ویلا است.

حیاط مرکزی به عنوان فضای واسط بین شرق و غرب ویلا عمل می کند. در حالیکه حیاط مرکزی اجازه ورود نور طبیعی را به داخل ویلا می دهد باعث ایجاد ارتباط بصری بین فضاهای داخلی نیز می گردد. این فضا، فضای واسطه ایی است. فضایی بین لبه بیرونی و داخلی برای کنترل نوسانات شدید آب و هوایی در زمستان و تابستان. از طرف دیگر به منظور تسلط بر چشم اندازهای طبیعی منطقه بخش اعظمی از نمای پروژه شفاف در نظر گرفته شد. در بام این پروژه طراحی روف گاردن صورت گرفته است. که فضای نشیمنی باز را برای کاربر فراهم می‌آورد.

طراحی گاردن روف ویلا خطی
مقطع طراحی گاردن روف

ویلا طالقان

ویلای طالقان در بستری سبز و پویا شکل گرفت. ایجاد نظرگاه در مجموعه برای استفاده از طبیعت پیرامون از اهداف طراحی است. طبقات بر اساس شکل بستر و احترام به سایت شکل گرفت و سبب ایجاد فضاهای پویا همانند کنسول های معلق ، بام های سبز و محوطه سازی زیبا گردید. در این سایت از انرژی خورشیدی برای تامین سرمایش و گرمایش استفاده شده است.کنسول‌های معلق نقش روف گاردن را نیز بازی می‌کنند. و فضایی قابل انعطاف را برای خانه با طراحی روف گاردن فراهم کرده است.

نماهای متحرک (داینامیک)

نما در ساختمان‌های امروزی نمایشی از کلیت ساختمان و سبک مورد استفاده در آن است. اما می‌توان طراحی نماهای متحرک یا پویا را در خصوص بحث مهم انرژی و حفظ کردن آن فعالیتی موثر دانست.

آیا در خصوص نماهای متحرک اطلاعاتی دارید؟

همانطور که گفته شد، نما نمود بیرونی ساختمان است. نما نه تنها می‌تواند ویژگی جدا کنندگی داشته باشد،بلکه می‌توان آن را رابطی دانست که فضای داخلی را به فضای بیرونی پیوند می‌دهد. نما جلوه ظاهری از بنا است که نمایشی کامل از خلاقیت و ایده‌ پردازی معمار را به رخ می‌کشد. از اینرو همه معماران عصر مدرن در تلاشند تا بتوانند هر روز خود را با دنیای جدید وفق دهند. و به روز‌تر از همیشه طراحی کنند.

مسئله مهم این روزهای دنیای معماری ما استفاده بهینه از انرژی و حداکثر بهره‌گیری از عوامل طبیعی برای رسیدن به آسایش محیطی است. یکی از این راهکارها استفاده از نماهای متحرک برای استفاده درست از نور‌خورشید و بهره‌گیری از دید و منظر اطراف است. این نماها قابلیت فیلتراسیون نور را در ساعات مختلف روز و در شرایط آب‌و‌هوایی متفاوت ممکن می‌سازند. این تغییر و پویایی می‌تواند به صورت هوشمند عمل کرده و خود با تغییر شرایط محیطی، عملکرد مناسب را تشیخص داده و به فرم جدید در آید. و هم می‌تواند به صورت تنظیم دستی عمل کند.

علاوه بر این موارد می‌توان اشاره داشت که این مسئله در زیبایی ساختمان نیز بی تاثیر نیست. زیرا نمایی منعطف را در اختیار صاحبان بنا قرار میدهد. با هر بار عوض شدن این پوسته‌های متحرک که برروی پنجره‌های کشیده قرار گرفته‌اند، چهره جدیدی به ساختمان بخشیده می‌شود. ازطرفی فضای داخلی ساختمان به زیبایی با سایه روشن‌های فیلترینگ نوری ترکیب می‌شوند. در این صورت فضایی دلنشین را در ساعات مختلف پدید می‌آورد.

عوامل موثر بر نماهای متحرک (پویا)

در طراحی نماهای متحرک عوامل زیادی تاثیر گذار است. نور روز و شرایط تابش که از طریق نمای ساختمان و پنجره‌ها صورت می‌گیرد، می‌تواند یکی از موثرترین عوامل در خصوص طراحی نماهای متحرک باشد. نور رابطه مستقیمی با بالا رفتن درجه حرارت محیط دارد. در نتیجه آسایش و یا عدم آسایش کاربران محیطی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. پس از عوامل مهم می‌توان به استفاده از عناصری برای کنترل نور روز و همچنین بهره‌گیری موثر از آن اشاره داشت.

از عوامل دیگر می‌توان به عایق‌بندی ساختمان و نوع مصالح انتخابی در طراحی نماها اشاره کرد. مصالح با ظرفیت‌های حرارتی متفاوتی هستند. آن‌ها می‌توانند تاثیر بیشتری را در جذب انرژی از محیط داشته باشند. مسئله مهم دیگر در خصوص این عوامل، تهویه طبیعی ساختمان است. تهویه طبیعی می‌تواند به مقدار فزاینده‌ای از هدر‌رفت انرژی جلوگیری کند. و شرایط محیطی را طبق خواسته کاربر و همچنین با توجه به شرایط اقلیمی مناسب با محیط وفق دهد. استفاده از سازه مناسب نیز برای ساختمان به خصوص در بناهای بلند مرتبه به دلیل پیوستگی نما و سازه از اهمیت به سزایی برخورد است.

نمونه‌هایی از ساختمان‌های با نمای متحرک

انیسیتو DU MONDE ARABE

یکی از بهترین نمونه‌ها در خصوص استفاده از نمای متحرک در بهره‌گیری از نور است. این پوسته به صورت هوشمند طراحی شده و طراحی آن بسیار زیبا و چشم نواز است. در طراحی آن از گره‌چینی‌های هندسی اسلامی استفاده شده که به طور هوشمند باز و بسته می‌شوند.

نمای بیرونی انیسیتو
فضای داخلی انیسیتو و نمای متحرک
جزییات اجرایی نمای متحرک

برج البحر (Al Bahr Towers)

نمونه دیگری از این بناهاست که پوسته نما با توجه به شرایط محیطی تغییر می‌کند. و نمایی متحرک و پویا را در معرض چشم ببیننده و کاربر قرار می‌دهد. ابوظبی با نوع اقلیم و تابشی خیره کننده از خورشید هر معماری را واردار می‌کند تا به معماری پایدار و توانمند روی آورد. تا رضایت کاربر را در خصوص آسایش محیطی جلب نماید.

برج البحر
نمای دو پوسته
دیتیل نما

طراحی نمای متحرک توسط دفتر آرتور و همکاران

در خصوص طراحی نماهای متحرک و پویا و همینطور منعطف و نیز توجه به آسایش و راحتی کاربر در ویلاها و ساختمان‌ها، دفتر معماری آرتور و همکاران در ایران به طراحی این‌گونه بناها پرداخته است.

ویلای متل قو

ویلای متل قو از جمله ساختمان‌هایی است که در طراحی آن به این نکته توجه و از نمای متحرک در نماسازی آن استفاده شده است. در این پروژه به علت دید و منظر چشم‌نواز تلاش شده علاوه بر ایجاد کیفیت‌های بصری و قطع نشدن ارتباط دیداری با چشم‌انداز بیرون، به مسائل تابشی و نور و همچنین حفظ حریم خانوادگی افراد توجه شود. پوسته ریلی مقابل پنجره‌ها این امر را ممکن ساخته است. که علاوه بر دید به چشم‌انداز و فیلترینگ نوری بتوان حریم شخصی افراد نیز در نظر گرفت.

نمای کلی ساختمان
نمای پوسته متحرک و ریلی

دفتر معماری آرتور و همکاران در تلاش است با توجه به نیاز‌های روز جامعه و مدرن همگام باشد و شما را در رسیدن به اهداف خود در بهترین ویلاها و ساختمان‌ها یاری رساند.

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر: ۰۲۱۲۲۹۸۳۳۸۵

 بررسی عوامل مهم در ساخت

یکی از مهمترین عوامل در ساخت ویلا در نظر گرفتن هزینه ها و بودجه شما ست. در زیر عوامل مهم در ساخت ویلا را می‌توان در چند نکته خلاصه کرد که عبارتند از:

  1. منابع مالی و هزینه ها را در ساخت ویلا نظر بگیرید.
  2. شرکت مشاور طراحی خود را انتخاب کنید و با متخصصان امر از ابتدا تا انتهای پروژه در ارتباط باشید.
  3. در خصوص انتخاب سبک چه در طراحی داخلی و چه در طرح کلی بنا با معمار انتخابی خود مشورت نموده و با توجه به شرایط مالی ، مکان انتخابی برای ساخت ویلا و فکرهای ایده ال خود سبک طراحی را انتخاب کنید.

نمونه های مختلف ویلا

در طراحی ویلا می توان با بررسی نمونه های مختلف ویلا در سبک های متفاوت، بررسی مراحل ساخت ویلا و بررسی هزینه های وارده به بهترین گزینه برای ساخت آن دست یافت. این دسته بندی ها شما را در انتخاب سبک ویلای مورد نظرتان کمک کرده و دید وسیع تری را نسبت سبک های مختلف به شما ارائه می دهد. اما مهمترین نکته مشورت با متخصصان امر است که دفتر معماری آرتور و همکاران می‌توانند بهترین فکر و ایده را با هزینه شما ارائه داده و ویلای مورد نظر شما را طراحی کنند.

انواع ویلاها

مهمترین نکته برای انتخاب ویلا نوع و بک این ساختمان است. برای آشنایی هرچه بیشتر شما با این مسئله در این قسمت به بررسی  تعدادی از انواع ویلاها مبپردازیم تا شما را با سایت پلان های متفاوت برای ساخت ویلا آشنا کنیم.این نمونه ها شناخت نسبتا خوبی را از انواع ویلاها برای تعیین مکان و یا انتخاب نوع ویلا فراهم می اورد.

باغ ویلاها

این ویلاها راه فراری است برای عبور از شلوغی و تراکم بالای ساختمان های شهری. ویلاهایی با تمرکز بیشتر بر روی محوطه سازی و لنداسکیپهای زیبا. این ویلاها اغلب در مکان هایی دنج و آرام برای ایجاد هرچه بیشتر حس مکان ساخته شده و فضایی را برای آخر هفته های خانواده ها فراهم می آورد. این ویلاها توجه ویژه ای بر اجزا و مولفه های محیط و طبیعت اطراف دارند و معمار تمام تلاش خود را می کند تا یکپارچگی کامل و پیوسته ای میان ویلا و محیط اطرافش برقرار شود. در واقع کلیت ویلا بر اساس طراحی مطبوع صورت گرفته و هارمونی با طبیعت مهمترین چالش در طراحی این نوع ویلاهاست.

Platinum Level LEED Home with Pool House
Serene Garden Villa - Serene Villas - www.serenevilla.com

ویلای ساحلی

این ویلاها نیز بر اساس مکان قرار گیری ویلا که یا بر روی خط ساحلی بوده و یا در مسیر منتهی به دریا هستند ساخته می شوند. همانند باغ ویلاها این ویلا نیز برای آرامش و خلوت افراد در تعطیلات است. نکته قابل اهمیت در این پروژه با توجه به اقلیم و شرایط آب و هوایی در نقاط ساحلی در نظر گرفتن نوع مصالح انتخابی مناسب در ساخت ویلا است. چرا که باید متریال مورد استفاده در برابر رطوبت هوا دچار فرسایش و تخریب کمتری گردد و همچنین دارای عایق بندی مناسب باشد.

Cape Beach Villa | Cape Town Beach Accommodation
The 15 Best Beach Villas in The Cape 2020 – The Inside Guide

ویلای جنگلی

این ویلاها در حوالی و یا در کناره جنگل ها ساخته می شوند و هرچه به محدوده جنگل نزدیکتر باشند دارای قیمت بالاتری نیز هستند. ویلاهای جنگلی در ابتدا و یا در مسیر ورودی جنگل ها ساخته میشوند گویی درختان را در آغوش گرفته اند. مصالح مورد استفاده در ساخت این ویلاها غالبا چوب بوده و معمار در تلاش است تا اوج همراهی را با طبیعت اطراف داشته باشد. در واقع این ویلا غرق در طبعیت اطراف خود است.

studio mk27 - marcio kogan, Fernando Guerra / FG+SG · Jungle House ·  Divisare
Casa Atibaia Is A Jungle Home Integrating Nature Into Its Brutalist Design  - IGNANT

ویلای کوهستانی

در مناطق کوهستانی با توجه به شرایط سخت، ارتفاعات و شیب موجود در منطقه نیاز به در نظر گرفتن تمهیدات خاص برای ساخت و ساز بوده و از مصالح ویژه ای باید در این ویلاها بهره گرفت. با توجه به شرایط آب و هوایی خشک در زمستان ها و تابستان ها انتخاب سبک ساخت و ساز و مصالح مورد استفاده باید به دقت صورت گیرد.

کلینیک تخصصی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی طراحی و اجرا یدکوراسیون داخلی ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی داخلی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر: ۰۲۱۲۲۹۸۳۳۸۵

گروه مهندسین فاوکس یکی از گروه های فعال در زمینه مشاوره، خرید ،طراحی و اجرای فضاهای داخلی می باشد.

رنگ نه تنها یکی از ارزان ترین مواد آرایشی است، که از حیث کاربرد و تنوع روش استفاده و نیز از جنبه ی تاثیر بصری، قوی ترین ابزار موجود در دست شما محسوب می شود. هرگز توانایی رنگ را در نشاط بخشیدن به اتاقی دل مرده، امروزی کردن اتاقی کهنه، تاثیرگذاری بر ویژگی های معماری فضا و دکوراسیون و حتی تغییر بصری ابعاد اتاق ، دست کم نگیرید.فهرست خواص رنگ به همین محدود نمی شود. این عنصر آرایشی به سرعت و بدون نیاز به مهارت حرفه ای وارد دکوراسیون فضای معماری اتاق شما می شود. به این ترتیب راحت می شود آن را امتحان کرد و اینجا با رنگی چشمگیر و آنجا با نقشی پرکار به تجربه پرداخت.

قدرت رنگ و تاثیر بسزای آن در معماری و دکوراسیون داخل بنا

. اگر نتیجه ی کار مطابق میل تان نبود، می توانید اشتباه را با لایه ی دیگری از رنگ بپوشانید. توجه : برای دیوارهای کلیه ی فضاهای زندگی به طریق معمول رنگ روغنی مصرف می شود که هم نوع مات آن موجود است و هم نوع براق آن. در صورت لزوم از ترکیب این دو به رنگ نیم مات می توان دست یافت. تفاوت رنگ روغنی که کمی گران تر از رنگ پلاستیک است، این است که قابل شست و شو است و فضای اتاق شما می تواند سال ها نیاز به رنگ کاری و نقاشی نداشته باشد. چرا که کافی است آن رنگ را با یک اسفنج و آب و  مواد شوینده بشویید تا مانند روز اول شود. در صورتی که با رنگ پلاستیک چاره ای جز رنگ کاری مجدد ندارید. در کشور ما فقط سقف ها را از پلاستیک رنگ می کنند آن هم به جهت صرفه جویی که به نظر من در همین حد هم درست نیست.

قدرت رنگ و تاثیر بسزای آن در معماری و دکوراسیون داخل بنا

Interior-Design-Color-1

قدرت و تاثیر رنگ در معماری و دکوراسیون

طراحی منظر باغ طبیعت اسکاتلند

این باغ حاصل تلاش مبتکرانه شخصی است بنام چارلز جنکس . چارلز معماری است توانمند و ساکن لندن که برای گذراندن تعطیلات و استراحت به اقامتگاه خود در اسکاتلند میرفته . زمانی که فرزندان وی کوچک بودند همسرش به وی پیشنهاد میدهد که برای آب تنی بچه ها یک حوضچه در باغ ایجاد کنند . چارلز شروع به طراحی می نماید و با همسرش حوضچه ای را در باغ ایجاد می کنند . نتیجه تلاش آنها را در عکس زیر می بینید .
خلاصه این زن زوج خوشبخت بعد از ایجاد این حوضچه تصمیم می گیرند اشکال را با الهام گرفتن از امواج در فضای اطراف حوضچه خود ایجاد کنند و بدین صورت باغ طبیعت خودشان را پایه گذاری کردند . تمامی اشکال اطراف حوضچه که به شکل مواج می باشد حاصل تلاش و خلاقیت این زوج است . مرد با استفاده از دانش خود در زمینه معماری و بهره گیری از اساتید علم فیزیک و دانشمندان نامی ساکن در بریتانیا و زن با الهام از دانش شرق شناسی و بواسطه آشنایی با سبک هنر چینی و زندگی زمان تجرد که همراه پدرش که بازرگان معروفی بوده و در شرق زندگی میکرده ، دست به ابتکار بی نظیری می زنند .

طراحی منظر باغ طبیعت اسکاتلند

طراحی منظر باغ طبیعت اسکاتلند

طراحی منظر باغ طبیعت اسکاتلند

طراحی منظر باغ طبیعت اسکاتلند

طراحی منظر باغ طبیعت اسکاتلند

طراحی منظر باغ طبیعت اسکاتلند

طراحی منظر باغ طبیعت اسکاتلند

طراحی منظر باغ طبیعت اسکاتلند

طراحی منظر باغ طبیعت اسکاتلند

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳