ساختار کنسول در ساخت و ساز مدرن

در این مقاله به روش های نوآورانه در طراحی و ساخت کنسول های عمیق در پروژه های معماری پرداخته می شود. طراحی سازه های مدرن، در پروژه های معماری، به خصوص استفاده از کنسول های عمیق، سبب ایجاد جذابیت بصری و منحصربه فرد در طرح می گردد.

ساختار کنسول در ساخت و ساز مدرن پروژه چند منظوره دماوند( برند ساختمانی آرتور )

در سراسر جهان، همواره کنسول های متعددی از لحاظ عمق و ابعاد دهانه مورد تحلیل و ساخت قرار گرفته است. و همواره از دغدغه های معماران و مهندسین کشف راه حل های مبتکرانه برای ساخت این کنسول ها بوده است. زیرا هرچه دهانه کنسول بیشتر باشد ، محاسبات پیچیده تری برای محاسبه بارها ، انتخاب طرح و خصوصیات مواد و مصالح نیاز است. البته این موارد هزینه های ساخت و ساز را افزایش می دهد. علیرغم این واقعیت ، از کنسول ها به طور فعال در ساختمان های مدرن با اهداف کاربردی مختلف استفاده می شود. ساخت سازه های کنسول به یافتن راه حل در زمینه های متعددی از معماری و شهرسازی کمک می کند ، از جمله برنامه ریزی شهری (مشکل کمبود فضا در سایت هایی با شکل پیچیده زمین) ، زیبایی شناسی (طراحی نمای جالب و غیرمعمول) ، طراحی کاربردی (ایجاد فضای اضافی با نمای منحصر به فرد) و ایجاد یک تصویرخاص که به عنوان یک نقطه عطف و یک نماد معماری در شهر شود.

در پایان باید اشاره کرد که عناصر معماری و مهندسی در نظر گرفته شده در ساختمان ها در اوج پیشرفت علمی و فناوری قرار دارند و محلی برای معرفی نه تنها سیستم های سازنده ، مصالح و فن آوری های پیشرفته بلکه ایجاد بستری برای تحلیل و کسب تجربه هستند. همه این موارد این ساختمان ها را منحصر به فرد می کنند. در عین حال هنگام در نظر گرفتن ساخت و طراحی کنسول در ساخت و ساز مدرن و با در نظر گرفتن قابلیت های عملکردی گسترده ، لازم است تا مواردی مانند؛  هویت محیط های طراحی ، همخوانی با استانداردهای طراحی ، توان ساخت و طراحی سازه ایی توجه ویژه ایی شود.

ساختار کنسول در ساخت و ساز مدرن

                ساختار کنسول در ساخت و ساز مدرن پروژه چند منظوره دماوند( برند ساختمانی آرتور)

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳