Avenue fresnaye villa

معمار Jenny Mills Architects

مساحت: ۲۳۴۹ متر مربع

سال: ۲۰۱۴

شهر: Cape Town

سایت پلان پروژه

پروژه‌ای در برگیرنده بنایی لوکس با خطوطی مدرن که فضا، مکان و مناظر را در آغوش کشیده است. ساختاری نامنظم از صفحات در ساخت بنا در ترکیب با شیشه‌ها و کاشت درختان در اطراف و باغچه به چشم می‌خورد.  خانه‌ای در سه سطح زیرزمین با فضاهای انبار سراب، خانه سرایداری، اتاق فیلم، رختشویخانه، انباری و تاسیسات ، طبقه همکف شامل آشپزخانه‌، اتاق نشمین و ناهارخوری۷ و در بیرون از خانه پارکینگ‌ها و در طبقه اول اتاق‌های خواب، سرویس‌ها واتاق‌های تعویض لباس.

نمایی از فضای داخلی

فضای نشیمن ویلا

این خانه  به نظر می‌رسد در اطراف پلکان خود رشد کرده و فضاها در چیدمان ال شکل ساختمان ساختاری روان و سیال یافته اند. تفکیک فضایی بین حریم عمومی و خصوصی در خانه دیده می‌شود که بین سطح ۱ و ۲ ساختمان با جدا سازی اتاقهای استراحت و تعویض لباس از اتاق‌های نشیمن صورت گرفته است. این فضای ال شکل با باغچه و حیاط به مستطیلی کامل تبدیل شده که این حیاط را می‌توان مرکز ساختمان نامید.

فضای ناهار خوری
آشپزخانه
نمایی دیگر از نشیمن

در هنگام ورود و حرکت در فضای بیرونی بنا، با انواع مختلفی از کاشت گیاهان روبه رو شده و احساس متفاوتی از صداها، بوها و تغییرات نور و سایه مشاهده می‌شود که حسی متفاوت از مکان را در هنگام ورود به خانه در برابر فرد قرار می‌دهد. ورودی که آمیخته شده با گیاهان و باغچه است. با ورود به خانه بازی‌ با نور و سایه  پنجره‌هایی با قاب ‌بندی منظره‌های دریا و حیاط خود نمایی می‌کنند. از طرفی می‌توان در طبقه همکف منظره‌ای از استخر خانه را با دیوار‌های سبز دید که جای دید به دریا و شهر را به خوبی پر می‌کنند. درون خانه با مصالحی چوبی با رنگ گرم ، سنگ‌های مرمری و دیوار‌های با رنگ‌های ملایم پوشیده شده است. آشپرخانه با فضایی برای فعالیت‌های خانوادگی طراحی شده است که می‌تواند فضایی برای تعامل اعضای خانواده باشد.

نمایی از حیاط ویلا
حیاط و نشیمن های استخر

حیاط و استخر ویلا

سه خانه پیوسته

سه خانه پیوسته جایگزینی است برای ویلاهای دهه ۱۹۵۰ در منطقه مسکونی مشرف به لوزان.

three attached house

معمار: شرکت PONT12 architectes

مساحت: ۷۱۵ متر مربع

سال: ۲۰۲۰

شهر: لوزان

مکان قرارگیری پروژه و سایت پلان

این پروژه از قابلیت های سایت حداکثر استفاده را کرده و در عین حال در تلاش است. تا از بافت سبز اطراف به وسیله فرم و حجم خود خارج نگردد.کج کردن پلان و سطح مقطع باعث کاهش مقیاس، تقویت و حفظ حریم خانواده در این مجموعه می شود. این خطوط کج باعث به وجود آمدن تراسهایی می شود که اتاق های نشیمن را گسترش داده و نورگیری را به ویژه در خانه وسط با روزنه ای به سمت غرب افزایش داده است.

۳ خانه پیوسته با نمایی از روکش های چوبی
نمای پشتی از ۳ خانه پیوسته

انعطاف حجم و ترکیب نماها بسیار جذاب است و مفهوم خوانش سنتی این سه خانه پیوسته را در نظر ببیننده محو میکند. ابتکار این پروژه در جای دیگری نهفته است: در این بنا از نظرگاهی در اتاق زیر شیروانی صرف نظر میکند و سقفی مسطح را با چشم اندازی وسیع با درختان مرتفع و جذاب ارائه می کند.

علاوه بر این نیز در داخل خانه از پنجره های وسیعی استفاده شده است. که ارتباط بین داخل و خارج بنا را حفظ می کند و به نوعی چشم انداز قابل ارائه از پنجره ها کیفیت بصری خانه را بالا می برد. طراحی داخلی بنا با مبلمان چوبی و مینمال، فضایی ساده و پکپارچه را در پیش روی ببیننده قرار می دهد؛ فضایی کاملا خوانا و مشخص.

(بام) نمای پنجم خانه
چشم انداز وسیع بام

مصالح و فضاهای داخلی

مصالح به صورت خام استفاده می شوند و همینطور باقی میمانند. بتن اکسپوزی که در داخل بنا سطح دیوارها پوشانده و چوبی که نمای خانه ها را شکل می دهد. حال و هوای این بنا را اتصال و درکنار هم قرار گرفتن مواد و مصالح به کار گرفته شده تامین می کند.

دیوارهای بتنی، دال های شن و ماسه ای که سنگدانه ها را به نمایش می گذارد و مهمترین بخش آن یعنی استفاده از روکش های چوبی در نما که نمودی از مفاهیم سنتی را در معرض نمایش می گذارد. این انتخاب ساده و بنیادی مصالح باعث بهینه سازی و از طرفی یکپارچپی و پیوستگی کلی طرح شده است. دالهای فعال گرما را به روشی بهینه منتقل میکنند. و روکش های چوبی به طراح این اجازه را می دهد تا بتواند فرم های شکسته بنا را در سایت پروژه بهینه کند.

طراحی داخلی اتاق چوب و بتن اکسپوز
نمایی از یکی از آشپزخانه ها کار شده با چوب
دیوارها با بتن اکسپوز

طراحی پلان ویلا

در این بخش توضیحاتی در خصوص طراحی نقشه داخلی ویلا در رابطه با شما و همکاریتان با شرکت مورد نظر معماری برای طراحی ویلا داده می شود. این توضیحات به شما کمک میکند که در این مشارکت به چه مسائلی بیشتر باید توجه کنید.

آیا میدانید نقشه ویلای شما می‌تواند آرامش آخر هفته را چند برابر کند؟

طراحی نقشه ویلا باید با توجه به سلیقه شما و همچین ایده ها و خلاقیت معمار مورد نظرتان انجام گیرد. افکار و نوع زندگی شما می تواند راه گشای خوبی برای طراح ویلای شما باشد. شما می توانید ساده و آسان طرح ها و نظرات خود را روی کاغذ آورده و در امر طراحی پلان مشارکت کنید. سعی کنید خیالات و تصورات خود را تا حدی کنترل کرده و با امکانات و بودجه مورد نظر خود محدود کنید. توجه کنید که ویلا جایی برای دوری از تهاجمات فکری و استراحت است. فضاها را به گونه ای بچینید که از مسائل روزمره خسته کننده به دور بوده و آرامش را برای شما به همراه آورد.

این فضا انجام کارها را با فضایی بدون دغدغه فراهم میکند. میتوانید سلایق شخصیتان را در طراحی بکار برید. رد پایی از علایق خود و خانواده‌تان را وارد پروسه طراحی نمایید. نقاشی خاص، یا رنگ و طرحی آشنا برای شما می‌تواند زمینه این کار را فراهم نماید. بخشهایی را در خانه ایجاد کنید که با همه خانواده کار کند. فضایی طراحی شود که برای تعامل کل خانواده با هم باشد.شاید گوشه ای دنج . برای خوردن چای و قرار گیری همه خانواده در کنار هم. کارکرد و عملکرد هر فضا در طراحی نقشه ویلا از عوامل مهم است.

پلان ویلا

در این روند باید به امکانات و عوامل موثر در این طرح ها در آینده نیز فکر کنید. پتانسیلهای موجود در مکان قرارگیری ویلا را بررسی کنید. نور سایت را به دقت در نظر گرفته و سعی کنید از آن به بهینه ترین وجه ممکن استفاده نمایید. به چشم اندازها فکر کنید و سعی کنید نمایشی حداکثری از آن ها در دید و منظرهای متفاوت ایجاد کنید. از طرفی توجه به اولویت ها از مهمترین نکات برای طراحی این گونه بناهاست. برای مثال تلفیق فضای کار با زندگی و انجام امور در فضایی منعطف می تواند از ترجیحات فردی برای ساخت ویلا باشد.

حفظ حریم افراد در کنار توجه به کارکرد هر یک از فضاها نیز از شاخصهایی است که باید به آن توجه شود. در واقع باید فضاها به گونه ای به یکدیگر دوخته شوند. که در عین داشتن اتصالات لازم و برقراری ارتباط با یکدیگر چه به صورت فضایی و چه با ایجاد کیفیت های بصری بتواند در حفظ محیط های خصوصی کوشا باشد. طبیعت اطراف به نوعی هویت محل ساخت ویلا بوده است. و توجه به آن از الزامات طراحی ویلاست.

رنگ ها و بافت های موجود در سایت خود می تواند ایده هایی را در ذهن پرورش می‌دهد.این بافت و تکسچرها فضای ویلا را هرچه بیشتر با محیط اطراف خود ادغام کند. به نوعی می توان بیان نمود که استفاده از مصالح بوم آورد (مصالحی که در محل وجود دارند) ارتباط قوی را بین محیط و ویلا برقرار می کند.

شما می توانید به راحتی ایده ها و نظرات خود را روی کاغذ بیاورید. و به معمار ویلای خود تحویل دهید. فرد متخصص می تواند شما را در راستای رسیدن به ویلای مورد نظرتان بیشتر راهنمایی کند. نمایی از عملی شدن و یا نشدن ایده ها را به شما نشان دهد. و حتی با خلاقیت و نوآوری های خاص خود آن ها را تکمیل و ارتقا دهد.

طراحی پلان ویلا
پلان ویلا

ویلاهای مدرن

همانطور که در بخش ویلاهای مدرن توضیح داده شد، این سبک، سبکی ساده است .با رنگ های روشن و خنثی با استفاده از هندسه های ساده و خالص و خوانایی کامل فضاها همراه است.

چقدر پروژه‌های دفتر دکتر آرتور و همکاران را در ساخت ویلاهای مدرن می‌شناسید؟

دوستداران این سبک طرفدار سادگی و آرامش همراه با کارکردها و عملکردهای خوب فضایی هستند.برای این ویلاها پنجره های زیادی جهت نورگیری تعبیه شده است. فضاهایی یکپارچه و سیال را در محیط ویلا رقم می‌زنند . بهره‌گیری از شیشه، فلز (فولاد) ، بتن و بتن مسلح در این ویلاها رایج بوده و از مصالح مورد توجه معماران در این سبک است. استفاده کم از دیوارها و طراحی پلان به صورت آزاد و ایجاد سیالیت فضایی از دیگر ویژگیهای این ویلاها است.

در راستای طراحی ویلاهای مدرن دفتر طراحی و معماری آرتور و همکاران دارای پیشینه طولانی و موفق با بیست سال سابقه است. هدف متعالی برند ساختمانی آرتور، ارتقای دید عمومی نسبت به ساخت وساز و افزایش مولفه های کیفی سکونت بوده که در جهت پیشرفت و نمو معماری ایران در حال فعالیت است. نمونه هایی از این ویلاها با دیدی مدرن به معماری ساختمان ها ارائه می گردد که طراحی آن توسط دفتر آرتور و همکاران انجام گرفته است.

خانه ای روی آب :

نماد یین یانگ چه در باب فرم و چه در باب مفاهیم در اسکیس های اولیه این ویلا مشهود است. مفاهیم استفاده شده در کانسپت این پروژه تضاد ودر عین حال اثر متقابلشان بر یکدیگر است. بر اساس این طرز تفکر تمام پدیده‌های طبیعی ،شامل یا تابع یک تضاد مضاعف هستند. زوج های متضاد بر خلاف تضادشان، نفی کننده یکدیگر نیستند بلکه هر کدام آنها شرط وجود دیگری به شمار می روند.

ویلا همسو :

این ساختمان در البرز مرکزی واقع شده است، موقعیت قرار گیری پروژه مشرف به چشم انداز کوهستان و دریاچه مقابل آن می باشد. مناظر بدیع اطراف پروژه و تپه موجود در سایت پتانسیلی را ایجاد کرد که ویلا در جهت بهره برداری از چشم انداز موجود گسترش یابد. پیشروی دو حجم در امتداد ورودی ویلا به سمت پایین تپه وضعیتی را ایجاد کرد که بخش عظیمی از ویلا در فضا معلق باشد.

ویلا همسو( طراح: دکتر آرتور امید آذری)

نمایی از ویلا همسو(طراح: دکتر آرتور امید آذری)

بام سیز در ویلا همسو(طراح: دکتر آرتور امید آذری)

ویلا نظرگاه

نظرگاه، در شهر دماوند واقع شده است. طرح ویلا مدرن شکل گرفته و دیدهای وسیعی را همراه با سکانس بندی منظره روبه رو در لولهای مختلف ارائه می دهد. دکتر آرتور با طراحی نمای پنجم آن یعنی بام و شکل گیری مکانی برای نشستن و دید به مناظر بیرون کیفیت بصری فوق العاده ای را در برابر بیننده قرار می دهد.

فضای بیرونی ویلا نظرگاه (طراح: دکتر آرتور امید آذری)

ویلا خطی (ویلا طالقان)

طالقان محل قرار گیری این ویلا است. دو طبقه مینیمال از ترکیب آهن، آجر و چوب ساخته شده است. طراحی این ویلا پاسخی است به سه سوال اساسی: نیازهای ساکنان آن، موقعیت قرارگیری پروژه و دغدغه های زیست محیطی. استراتژی طراحی ویلا به وسیله بیرون کشیدن یک مکعب از هندسه یکپارچه ویلا برای خلق حیاط مرکزی و الحاق پنجره های خطی از جنس آجر و چوب برای نما می باشد.

ویلا (دره) والی

سایت در لبه شمالی بومهن واقع شده است. جایی که در دامنه کوه و نزدیک چشمه قرار دارد. هندسه بنا دره نتیجه دگرگونی سه منحنی موجود در توپوگرافی زمین در سه سطح می باشد. کمترین میزان دخل و تصرف در وضع طبیعی زمین است. می‌توان ساختمان را یک حمله شاعرانه از منحنی های زمین به ویلا می باشد.

ویلای مرزن آباد

در طبیعت جنگلی با سایتی تشکیل شده از پستی و بلندی‌ها. این ویلا با مصالحی مدرن ساخته شده که با توپوگرافی موجود در سایت رشد می‌کند. در هر طبقه با چشم‌اندازی بی نظیر از طبیعت از کاربران پذیرایی می‌کند. خانه طبیعت را در جهات مختلف قاب می‌کند و فضایی گرم و زیبا را برای کاربران فراهم می‌کند.پله‌ها همانند مجسمه‌ای زیبا عمل نموده و در هریک از مسیرها جلوه‌گر زیبایی ویلاهستند. فضاهای باز و نیمه باز در ین ویلا طبیعت اطراف را هرچه بیشتر به داخل می‌کشند. عدم قطع ارتباط بصری با فضای بیرون از ویژگی‌های مهم این ویلا است.

شما می‌توانید برای مشاوره بیشتر با دفتر معماری دکتر آرتو و همکاران تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما بهترین ایده‌ها را در ساخت ویلای رویایی شما در نظر دارند.:)

انواع ویلاها

مهمترین نکته برای انتخاب ویلا نوع و بک این ساختمان است. برای آشنایی هرچه بیشتر شما با این مسئله در این قسمت به بررسی  تعدادی از انواع ویلاها مبپردازیم تا شما را با سایت پلان های متفاوت برای ساخت ویلا آشنا کنیم.این نمونه ها شناخت نسبتا خوبی را از انواع ویلاها برای تعیین مکان و یا انتخاب نوع ویلا فراهم می اورد.

باغ ویلاها

این ویلاها راه فراری است برای عبور از شلوغی و تراکم بالای ساختمان های شهری. ویلاهایی با تمرکز بیشتر بر روی محوطه سازی و لنداسکیپهای زیبا. این ویلاها اغلب در مکان هایی دنج و آرام برای ایجاد هرچه بیشتر حس مکان ساخته شده و فضایی را برای آخر هفته های خانواده ها فراهم می آورد. این ویلاها توجه ویژه ای بر اجزا و مولفه های محیط و طبیعت اطراف دارند و معمار تمام تلاش خود را می کند تا یکپارچگی کامل و پیوسته ای میان ویلا و محیط اطرافش برقرار شود. در واقع کلیت ویلا بر اساس طراحی مطبوع صورت گرفته و هارمونی با طبیعت مهمترین چالش در طراحی این نوع ویلاهاست.

Platinum Level LEED Home with Pool House
Serene Garden Villa - Serene Villas - www.serenevilla.com

ویلای ساحلی

این ویلاها نیز بر اساس مکان قرار گیری ویلا که یا بر روی خط ساحلی بوده و یا در مسیر منتهی به دریا هستند ساخته می شوند. همانند باغ ویلاها این ویلا نیز برای آرامش و خلوت افراد در تعطیلات است. نکته قابل اهمیت در این پروژه با توجه به اقلیم و شرایط آب و هوایی در نقاط ساحلی در نظر گرفتن نوع مصالح انتخابی مناسب در ساخت ویلا است. چرا که باید متریال مورد استفاده در برابر رطوبت هوا دچار فرسایش و تخریب کمتری گردد و همچنین دارای عایق بندی مناسب باشد.

Cape Beach Villa | Cape Town Beach Accommodation
The 15 Best Beach Villas in The Cape 2020 – The Inside Guide

ویلای جنگلی

این ویلاها در حوالی و یا در کناره جنگل ها ساخته می شوند و هرچه به محدوده جنگل نزدیکتر باشند دارای قیمت بالاتری نیز هستند. ویلاهای جنگلی در ابتدا و یا در مسیر ورودی جنگل ها ساخته میشوند گویی درختان را در آغوش گرفته اند. مصالح مورد استفاده در ساخت این ویلاها غالبا چوب بوده و معمار در تلاش است تا اوج همراهی را با طبیعت اطراف داشته باشد. در واقع این ویلا غرق در طبعیت اطراف خود است.

studio mk27 - marcio kogan, Fernando Guerra / FG+SG · Jungle House ·  Divisare
Casa Atibaia Is A Jungle Home Integrating Nature Into Its Brutalist Design  - IGNANT

ویلای کوهستانی

در مناطق کوهستانی با توجه به شرایط سخت، ارتفاعات و شیب موجود در منطقه نیاز به در نظر گرفتن تمهیدات خاص برای ساخت و ساز بوده و از مصالح ویژه ای باید در این ویلاها بهره گرفت. با توجه به شرایط آب و هوایی خشک در زمستان ها و تابستان ها انتخاب سبک ساخت و ساز و مصالح مورد استفاده باید به دقت صورت گیرد.

پروژه های در حال اجرا
پروژه های خاتمه یافته

طراحی و اجرای ویلا

در مطلب زیر به بررسی ویلا از نقطه نظر معنی کلمه آن و اصول طراحی و اجرای ویلا مناسب پرداخته خواهد شد.این توضیحات شما را در راستای رسیدن به طرحی مناسب با توجه به دلخواسته تان یاری خواهد کرد. قبل از هر چیز شما باید عوامل مهمی را که باید در ساخت یک ویلا در نظر گرفته شود، بشناسید. عوامل مطرح شده در متن زیر نگاهی کلی را برای شما از ابتدای ساخت ویلا تا انتهای آن شکل می دهد.

ویلا چیست؟

  ویلا (villa) را خانه‌هایی دور از شهرها و یا ساختمان هایی که اغلب در محیطی طبیعی با در خواست افراد مرفه جامعه و توسط معماران ساخته میشد، می نامیدند. در ابتدای امر، در ایتالیای باستان (رومیان) و سپس در دوره رنسانس شکل گرفت. در واقع رومیان ثروتمند دارای خانه هایی بودند که در حومه یا خارج شهرها شکل میگرفتند.

این ویلاها بزرگتر و دلبازتر از سایر خانه ها بود. با گذشت قرون متمادی، مفهوم ویلا تا قسمتی دچار تغییراتی شده است. و به خانه هایی که در درون و حومه شهرها و یا در باغ ها ساخته می شوند نیز گفته می شود. ویلاها ساختمان هایی هستند که عموما برونگرا بوده و نمایی از چهار طرف بنا را در پیش روی ببینده قرار می دهند. در زیر در خصوص طراحی و اجرای ویلا صحبت خواهیم کرد:

اصول طراحی ویلا

طراحی و اجرای ویلا دارای جنبه های مختلفی در راستای تخصیص فضاها است. در طراحی ویلا باید به نکات ویژه ای از جمله عملکرد و کارکرد فضاها دقت نمود.در این راستا باید توجه داشت که لزوما نباید کل متراژ قابل طراحی را از اتاق ها پر کرد. گاهی باید فضاهایی آزاد و تهی در نظر گرفته شود. و بخش هایی از ساختمان را به این شکل قرار داد. باید بخش هایی را برای جمع شدن افراد در کنار هم دید.

که می تواند فضایی با جزییات طراحی بیشتر باشد. همچنین در ویلاها توجه به این نکته حائز اهمیت است. که تاکید بیشتری به فضاهای نیمه باز و باز ازجمله تراس ها ، بالکن ها و محوطه سازی حیاط. مهمترین نکته در ساخت ویلا انتخاب نوع سبک ساخت آن با توجه به بودجه، سلیقه و مکان انتخابی کارفرما است.

سلیقه شما در انتخاب سبک نقش به سزایی داشته و می تواند طرح کلی بنا را رقم زند. شما می توانید با بررسی سبک های مختلف چه در طرح کلی ویلا و چه در طراحی دکوراسیون داخلی به آنچه که ایده آل شما در طراحی ویلا است، برسید.از طرفی دانستن این نکته حائز اهمیت است. که سبک بیرونی و داخلی بنا باید با هم پیوستگی داشته و یکپارچگی لازمه را در طراحی ویلا ارائه دهد. مکان انتخابی شما و اقلیم محیط و شهر مورد نظر از عواملی است که میتواند کل طرح را تحت تاثیر قرار دهد.

برای مثال در فضاهای مرطوبی چون شمال و جنوب کشور. اتخاذ تصمیماتی در خصوص ساخت ویلا برای جلوگیری از تاثیر رطوبت بر ساختمان و همچنین ایجاد تهویه بسیار مهم است. و یا در بخش های کویری باید با در نظر گیری گرمای شدید هوا و نیاز به خنک سازی ویلا کار طراحی صورت گیرد. همه این نکات را می توانید با معمار انتخابی خود مطرح نموده و در این راستا با او صحبت کنید. دفتر معماری آرتور و همکاران در تلاش است تا در خصوص طراحی و اجرای ویلا مورد دلخواه شما ر ا به بهترین نحو ممکن طراحی کند.

به طور خلاصه می توان به عوامل زیر در خصوص طراحی ویلا اشاره داشت:

  • انتخاب نوع سبک . از قبیل مدرن، مینیمال و ایرانی
  • تناسب بین محوطه خارجی و طراحی دکوراسیون داخلی (پیوستگی و یکپارچگی بنا)
  • توجه به کارکرد فضاها و طراحی درست ، دقیق و مناسب پلان ویلا
  • بررسی دقیق مکان سایت پروژه و همچنین مطالعه وضع موجود و توجه به تمامی شرایط محیطی اعم از ساخت و سازهای مجاور، طبیعت اطراف و شرایط اقلیمی.
  • استفاده از زیرساخت ها و امکانات موجود در سایت مورد نظر در ساخت ویلا

نمای خارجی ویلا مشا ( طراح: دکتر آرتور امید آذری)

فضای درونی ویلا دره ( والی) (طراح: دکتر امید آرتور آذری)

کلینیک تخصصی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی طراحی و اجرا یدکوراسیون داخلی ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی داخلی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر: ۰۲۱۲۲۹۸۳۳۸۵

گروه مهندسین فاوکس یکی از گروه های فعال در زمینه مشاوره، خرید ،طراحی و اجرای فضاهای داخلی می باشد.

رنگ نه تنها یکی از ارزان ترین مواد آرایشی است، که از حیث کاربرد و تنوع روش استفاده و نیز از جنبه ی تاثیر بصری، قوی ترین ابزار موجود در دست شما محسوب می شود. هرگز توانایی رنگ را در نشاط بخشیدن به اتاقی دل مرده، امروزی کردن اتاقی کهنه، تاثیرگذاری بر ویژگی های معماری فضا و دکوراسیون و حتی تغییر بصری ابعاد اتاق ، دست کم نگیرید.فهرست خواص رنگ به همین محدود نمی شود. این عنصر آرایشی به سرعت و بدون نیاز به مهارت حرفه ای وارد دکوراسیون فضای معماری اتاق شما می شود. به این ترتیب راحت می شود آن را امتحان کرد و اینجا با رنگی چشمگیر و آنجا با نقشی پرکار به تجربه پرداخت.

قدرت رنگ و تاثیر بسزای آن در معماری و دکوراسیون داخل بنا

. اگر نتیجه ی کار مطابق میل تان نبود، می توانید اشتباه را با لایه ی دیگری از رنگ بپوشانید. توجه : برای دیوارهای کلیه ی فضاهای زندگی به طریق معمول رنگ روغنی مصرف می شود که هم نوع مات آن موجود است و هم نوع براق آن. در صورت لزوم از ترکیب این دو به رنگ نیم مات می توان دست یافت. تفاوت رنگ روغنی که کمی گران تر از رنگ پلاستیک است، این است که قابل شست و شو است و فضای اتاق شما می تواند سال ها نیاز به رنگ کاری و نقاشی نداشته باشد. چرا که کافی است آن رنگ را با یک اسفنج و آب و  مواد شوینده بشویید تا مانند روز اول شود. در صورتی که با رنگ پلاستیک چاره ای جز رنگ کاری مجدد ندارید. در کشور ما فقط سقف ها را از پلاستیک رنگ می کنند آن هم به جهت صرفه جویی که به نظر من در همین حد هم درست نیست.

قدرت رنگ و تاثیر بسزای آن در معماری و دکوراسیون داخل بنا

Interior-Design-Color-1

قدرت و تاثیر رنگ در معماری و دکوراسیون

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳