ویلاهای مدرن

همانطور که در بخش ویلاهای مدرن توضیح داده شد، این سبک، سبکی ساده است .با رنگ های روشن و خنثی با استفاده از هندسه های ساده و خالص و خوانایی کامل فضاها همراه است.

چقدر پروژه‌های دفتر دکتر آرتور و همکاران را در ساخت ویلاهای مدرن می‌شناسید؟

دوستداران این سبک طرفدار سادگی و آرامش همراه با کارکردها و عملکردهای خوب فضایی هستند.برای این ویلاها پنجره های زیادی جهت نورگیری تعبیه شده است. فضاهایی یکپارچه و سیال را در محیط ویلا رقم می‌زنند . بهره‌گیری از شیشه، فلز (فولاد) ، بتن و بتن مسلح در این ویلاها رایج بوده و از مصالح مورد توجه معماران در این سبک است. استفاده کم از دیوارها و طراحی پلان به صورت آزاد و ایجاد سیالیت فضایی از دیگر ویژگیهای این ویلاها است.

در راستای طراحی ویلاهای مدرن دفتر طراحی و معماری آرتور و همکاران دارای پیشینه طولانی و موفق با بیست سال سابقه است. هدف متعالی برند ساختمانی آرتور، ارتقای دید عمومی نسبت به ساخت وساز و افزایش مولفه های کیفی سکونت بوده که در جهت پیشرفت و نمو معماری ایران در حال فعالیت است. نمونه هایی از این ویلاها با دیدی مدرن به معماری ساختمان ها ارائه می گردد که طراحی آن توسط دفتر آرتور و همکاران انجام گرفته است.

خانه ای روی آب :

نماد یین یانگ چه در باب فرم و چه در باب مفاهیم در اسکیس های اولیه این ویلا مشهود است. مفاهیم استفاده شده در کانسپت این پروژه تضاد ودر عین حال اثر متقابلشان بر یکدیگر است. بر اساس این طرز تفکر تمام پدیده‌های طبیعی ،شامل یا تابع یک تضاد مضاعف هستند. زوج های متضاد بر خلاف تضادشان، نفی کننده یکدیگر نیستند بلکه هر کدام آنها شرط وجود دیگری به شمار می روند.

ویلا همسو :

این ساختمان در البرز مرکزی واقع شده است، موقعیت قرار گیری پروژه مشرف به چشم انداز کوهستان و دریاچه مقابل آن می باشد. مناظر بدیع اطراف پروژه و تپه موجود در سایت پتانسیلی را ایجاد کرد که ویلا در جهت بهره برداری از چشم انداز موجود گسترش یابد. پیشروی دو حجم در امتداد ورودی ویلا به سمت پایین تپه وضعیتی را ایجاد کرد که بخش عظیمی از ویلا در فضا معلق باشد.

ویلا همسو( طراح: دکتر آرتور امید آذری)

نمایی از ویلا همسو(طراح: دکتر آرتور امید آذری)

بام سیز در ویلا همسو(طراح: دکتر آرتور امید آذری)

ویلا نظرگاه

نظرگاه، در شهر دماوند واقع شده است. طرح ویلا مدرن شکل گرفته و دیدهای وسیعی را همراه با سکانس بندی منظره روبه رو در لولهای مختلف ارائه می دهد. دکتر آرتور با طراحی نمای پنجم آن یعنی بام و شکل گیری مکانی برای نشستن و دید به مناظر بیرون کیفیت بصری فوق العاده ای را در برابر بیننده قرار می دهد.

فضای بیرونی ویلا نظرگاه (طراح: دکتر آرتور امید آذری)

ویلا خطی (ویلا طالقان)

طالقان محل قرار گیری این ویلا است. دو طبقه مینیمال از ترکیب آهن، آجر و چوب ساخته شده است. طراحی این ویلا پاسخی است به سه سوال اساسی: نیازهای ساکنان آن، موقعیت قرارگیری پروژه و دغدغه های زیست محیطی. استراتژی طراحی ویلا به وسیله بیرون کشیدن یک مکعب از هندسه یکپارچه ویلا برای خلق حیاط مرکزی و الحاق پنجره های خطی از جنس آجر و چوب برای نما می باشد.

ویلا (دره) والی

سایت در لبه شمالی بومهن واقع شده است. جایی که در دامنه کوه و نزدیک چشمه قرار دارد. هندسه بنا دره نتیجه دگرگونی سه منحنی موجود در توپوگرافی زمین در سه سطح می باشد. کمترین میزان دخل و تصرف در وضع طبیعی زمین است. می‌توان ساختمان را یک حمله شاعرانه از منحنی های زمین به ویلا می باشد.

ویلای مرزن آباد

در طبیعت جنگلی با سایتی تشکیل شده از پستی و بلندی‌ها. این ویلا با مصالحی مدرن ساخته شده که با توپوگرافی موجود در سایت رشد می‌کند. در هر طبقه با چشم‌اندازی بی نظیر از طبیعت از کاربران پذیرایی می‌کند. خانه طبیعت را در جهات مختلف قاب می‌کند و فضایی گرم و زیبا را برای کاربران فراهم می‌کند.پله‌ها همانند مجسمه‌ای زیبا عمل نموده و در هریک از مسیرها جلوه‌گر زیبایی ویلاهستند. فضاهای باز و نیمه باز در ین ویلا طبیعت اطراف را هرچه بیشتر به داخل می‌کشند. عدم قطع ارتباط بصری با فضای بیرون از ویژگی‌های مهم این ویلا است.

شما می‌توانید برای مشاوره بیشتر با دفتر معماری دکتر آرتو و همکاران تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما بهترین ایده‌ها را در ساخت ویلای رویایی شما در نظر دارند.:)

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳