طراحی پلان ویلا

در این بخش توضیحاتی در خصوص طراحی نقشه داخلی ویلا در رابطه با شما و همکاریتان با شرکت مورد نظر معماری برای طراحی ویلا داده می شود. این توضیحات به شما کمک میکند که در این مشارکت به چه مسائلی بیشتر باید توجه کنید.

آیا میدانید نقشه ویلای شما می‌تواند آرامش آخر هفته را چند برابر کند؟

طراحی نقشه ویلا باید با توجه به سلیقه شما و همچین ایده ها و خلاقیت معمار مورد نظرتان انجام گیرد. افکار و نوع زندگی شما می تواند راه گشای خوبی برای طراح ویلای شما باشد. شما می توانید ساده و آسان طرح ها و نظرات خود را روی کاغذ آورده و در امر طراحی پلان مشارکت کنید. سعی کنید خیالات و تصورات خود را تا حدی کنترل کرده و با امکانات و بودجه مورد نظر خود محدود کنید. توجه کنید که ویلا جایی برای دوری از تهاجمات فکری و استراحت است. فضاها را به گونه ای بچینید که از مسائل روزمره خسته کننده به دور بوده و آرامش را برای شما به همراه آورد.

این فضا انجام کارها را با فضایی بدون دغدغه فراهم میکند. میتوانید سلایق شخصیتان را در طراحی بکار برید. رد پایی از علایق خود و خانواده‌تان را وارد پروسه طراحی نمایید. نقاشی خاص، یا رنگ و طرحی آشنا برای شما می‌تواند زمینه این کار را فراهم نماید. بخشهایی را در خانه ایجاد کنید که با همه خانواده کار کند. فضایی طراحی شود که برای تعامل کل خانواده با هم باشد.شاید گوشه ای دنج . برای خوردن چای و قرار گیری همه خانواده در کنار هم. کارکرد و عملکرد هر فضا در طراحی نقشه ویلا از عوامل مهم است.

پلان ویلا

در این روند باید به امکانات و عوامل موثر در این طرح ها در آینده نیز فکر کنید. پتانسیلهای موجود در مکان قرارگیری ویلا را بررسی کنید. نور سایت را به دقت در نظر گرفته و سعی کنید از آن به بهینه ترین وجه ممکن استفاده نمایید. به چشم اندازها فکر کنید و سعی کنید نمایشی حداکثری از آن ها در دید و منظرهای متفاوت ایجاد کنید. از طرفی توجه به اولویت ها از مهمترین نکات برای طراحی این گونه بناهاست. برای مثال تلفیق فضای کار با زندگی و انجام امور در فضایی منعطف می تواند از ترجیحات فردی برای ساخت ویلا باشد.

حفظ حریم افراد در کنار توجه به کارکرد هر یک از فضاها نیز از شاخصهایی است که باید به آن توجه شود. در واقع باید فضاها به گونه ای به یکدیگر دوخته شوند. که در عین داشتن اتصالات لازم و برقراری ارتباط با یکدیگر چه به صورت فضایی و چه با ایجاد کیفیت های بصری بتواند در حفظ محیط های خصوصی کوشا باشد. طبیعت اطراف به نوعی هویت محل ساخت ویلا بوده است. و توجه به آن از الزامات طراحی ویلاست.

رنگ ها و بافت های موجود در سایت خود می تواند ایده هایی را در ذهن پرورش می‌دهد.این بافت و تکسچرها فضای ویلا را هرچه بیشتر با محیط اطراف خود ادغام کند. به نوعی می توان بیان نمود که استفاده از مصالح بوم آورد (مصالحی که در محل وجود دارند) ارتباط قوی را بین محیط و ویلا برقرار می کند.

شما می توانید به راحتی ایده ها و نظرات خود را روی کاغذ بیاورید. و به معمار ویلای خود تحویل دهید. فرد متخصص می تواند شما را در راستای رسیدن به ویلای مورد نظرتان بیشتر راهنمایی کند. نمایی از عملی شدن و یا نشدن ایده ها را به شما نشان دهد. و حتی با خلاقیت و نوآوری های خاص خود آن ها را تکمیل و ارتقا دهد.

طراحی پلان ویلا
پلان ویلا

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳