یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی  طراحی و اجرا ی ویلا، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی و ساخت  است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به بررسی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود. 

Spacestation Inrharting،

یک واحد مسکونی دو طبقه در کنار یک روستا در gunskirchen اتریش.

طراحی این ساختمان به گونه ای مهیج و شناور است به طوریکه با استفاده از شیب اندک موجود در سایت، ساختمان به گونه ای روی زمین قرار گرفته است که فضایی سایه دار را برای پارکینگ در زیر فضای زندگی ایجاد کرده است.

با انجام عملیات باز آرایی زمین، شیب زمین در قسمت با ارتفاع کم تر، به صورت یک فضای همکف در آمده و خاک اضافی در قسمت بالایی برای سطح دوم استفاده شده است. یک پایه بتنی و عمودی برای تقویت دیواره در برش تپه اجرا شده است.

با میزبانی انباری و اتاق ابزار، در طراحی، اکثریت فضاهای مسکونی به طبقه بالا انتقال داده شده است تا فضای زندگی کاربران در یک سطح قرار داده شود.

نواحی خصوصی و عمومی با دسترسی متفاوت جداسازی شده است. یک ورودی در میانه طرح و یک دسترسی به وسیله پلکان پهن از قسمت پائین انباری..، یک درب بیرونی بزرگ در قسمت شرقی قرار دارد که هنگام بالا رفتن از پله ها، نماهای متفاوتی از مزرعه ذرت ارائه می کند.

آشپزخانه و فضاهای غذاخوری و زندگی بالای تپه و به روش باز و خطی قرار گرفته اند.

یک درب بیرونی بزرگ دیگر به سوی تراس و استخر قرار دارد که اجازه می دهد زمانی که کاربر بخواهد، فعالیت های داخلی خود را به بیرون انتقال دهد.

آن سوی تالار ورودی باریک، فضاهای خواب و کتابخانه به صورت شناور در بالای سطح زمین قرار گرفته اند.

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳