کلینیک تخصصی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی بامدیریت آرشیتکت:آرتور امیدآذری

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی طراحی و اجرا یدکوراسیون داخلی ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی داخلی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

فراخوان طبیعت، طراحی داخلی باشکوه، آذین بندی سبز و پرشاخ و برگ، در همه قسمت های ساختمان

Nature Calls: Gorgeous Green Bathroom Lush with Plant Life

طراح: آزوما ماکوتو(Azuma Makoto)

مکان: توکیو،ژاپن

نمایشگاه چشم انداز خانه،۲۰۱۳

ترجمه: فرزانه جهانمردی

آرامش، آسودن و استراحت کردن از زندگی روزمره، ارمغانی است که سبزی و طراوت یک فضای سبز به انسان هدیه می کند. کاربرد فضای سبز در طراحی داخلی خانه، می تواند خستگی یک روز سخت را از انسان بزداید و طراوت و نشاط را دوباره به انسان بازگرداند. این شیوه طراحی می تواند در تمام قسمتهای مورد استفاده انسان گسترش یابد و با آفرینش ایده های نو و منحصر به فرد، فضاهای بدیع و جدیدی را خلق کند.

آزوما ماکوتو(Azuma Makoto )، در نمایشگاه House Vision  ، توکیو ۲۰۱۳، طرحی کاملا مینیمالیستی را در طراحی داخلی سرویس بهداشتی، ارایه کرده است. بجز چند قطعه سفید که بر روی دیوارها شناورند، چیز دیگری بجز سبزی و شیشه و شفافیت وجود ندارد. یک کف شفاف، دیوارهای سبزی که از اطراف روییده اند، و دیگر هیچ.

کنتراست بالای اجزای به کار رفته در این طراحی، تاثیر آن را کامل  میکند، در، پنجره و کف سفید، به نظر می رسد که از نظر پنهان شده اند، هیچ چیز در دیدرس وجود ندارد بجز شکلهایی که با سبزه و گیاه به وجود آمده اند.

اگرچه ممکن است که این طرح بصورت واقعیتی موجود درطراحی داخلی خانه به کار گرفته نشود، اما مسلما یک مثال الهام بخش برای چگونگی استفاده از فضای سبز در تمامی فضاهای معمولی خانه است.

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳