کلینیک تخصصی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی بامدیریت آرشیتکت:آرتور امیدآذری

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی طراحی و اجرا یدکوراسیون داخلی ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی داخلی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر: ۰۲۱۲۲۹۸۳۳۸۵


طراحی داخلی-پلکان چوبی

Jenga-Style Steps: Giant Spiral Stairs Made of Wood Blocks

wood-block-staircase

راه پله می تواند یکی از مناسب ترین انتخاب ها برای شکل بخشیدن به فضای داخلی خانه ها باشد. و طراحی آن نیز یکی از پرقابلیت ترین ظرفیت های طراحی داخلی را داراست.

در خانه ای مسکونی و کوچک در لهستان، این ویژگی به نحو مطلوبی استفاده شده است. راه پله ای غول پیکر و چوبی که شاخصه طراحی داخلی خانه شده است. این آپارتمان مینی مالیستی که متعلق به یک زوج جوان است، بنابر نظر صاحبان خانه به این نحو طراحی شده است.

بکاربردن چوبهای غول پیکر و کارنشده و خشن، به نحوی که سطح چوب تازه آشکار باشد، برای این زوج جوان نشانی از سکون و آرامش و درعین حال سرشار از انرژی و پویایی است.

 

wood-spiral

این راه پله خانه را به دوبخش مجزا تقسیم کرده است، طبقه بالا که در شب مورد استفاده واقع می شود و طبقه پایین که برای استفاده در روز در نظر گرفته شده است. و در واقع، با حضور این پلکان خاص، این دو بخش توسط اتصالی جالب توجه به هم ارتباط پیدا می کنند.

قرار دادن آینه ای بزرگ در طبقه اصلی، حس گستردگی در فضا را القا می کند و با بازتابی از راه پله، بر این عنصر داخلی تاکید می نماید.

پله ها توسط مهارهای فلزی پنهان، که در مرکز آن تعبیه شده است، کنار یکدیگر قرار گرفته اند. همچنین برای مهار و تثبیت بیشتر پله ها، از سمت دیگر به دیواراتصال داده شده اند.

 

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳