کلینیک تخصصی طراحی و اجرای مجتمع مسکونی بامدیریت آرشیتکت:آرتور امیدآذری

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی طراحی و اجرا ی مجتمع مسکونی ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی داخلی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر:۰۲۱۲۲۹۸۳۳۸۵


آپارتمان فوق العاده باریک،

ایده ای برای پرکردن شکاف بین ساختمانها

Ultra-Narrow Apartments Fill Gaps Between Buildings

ترجمه: فرزانه جهانمردی

آیا می توان از از برش های باریک به وجود آمده در فضای بین دو ساختمان به عنوان آپارتمان استفاده کرد؟Mateusz Mastalksi  و Ole Robin Storjohann، به عنوان دو معمار، در تلاش برای بهترین استفاده از ساختارهای موجود در شهرها، ایده استفاده از فضای بین ساختمانها را به عنوان آپارتمانی فوق العاده باریک، مطرح کرده اند.

 

Narrow-Micro-Apartments

 

در حقیقت “زندگی در میان شکاف دو ساختمان” با هدف ایجاد راه حل جدید برای زندگی در شهرها، با حداقل اثرات ممکن پیشنهاد شده است.

آنها پیش بینی کرده اند که با استفاده تکنولوژی پنجره های Fakro، می توان چارچوب شیشه ای سبکی را برای این خانه های فراهم آورد. هر آپارتمان ممکن است تنها چند متر عرض داشته باشد، اما چند طبقه خواهد داشت. از جمله آشپزخانه، اتاق خواب، حمام و اتاق نشیمن، هرکدام در یک طبقه جای خواهند گرفت، حتی ممکن است یک باغ در فضای محیط داخلی خانه ایجاد شود. با استفاده از پله و یا حتی نردبان می توان از طبقه ای به طبقه دیگر رفت.

 

Narrow-Micro-Apartments

 

ممکن است که به نظر برسد، زندگی در این آپارتمان ها تاریک و افسرده کننده خواهد بود، اما با استفاده از پنجره هایی که در نما نصب می شوند، هرگوشه این خانه می تواند از نور طبیعی روز استفاده کند.

این خانه ها را می توان با اشکالی غیر معمول مانند شکل حرف X، نیز طراحی کرد تا به نور خورشید امکان حضور بیشتر در عمق بنا داده شود.

 

Narrow-Micro-Apartments

 

این ایده به متراکم تر کردن شهرها در آینده کمک خواهد کرد. به جای تخریب ساختمانهای موجود، و دست اندازی به فضاهای آزاد، می توان از این فضاهای استفاده نشده، بهره برد. که معمولا در هر جای شهر به راحتی یافت می شوند، البته اگر با دقت بیشتر به اطراف نگاه شود.

 

Narrow-Micro-Apartments

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳