آغاز ثبت نام دوره جدید Revit باحضور استاد سجاد زمانی …شروع دوره از تاریخ ۶ مهرماه…روزهای پنج شنبه..جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۸۸۵۱۶۰۶۷ الی ۸ و ۰۹۱۹۱۰۰۸۲۲۷ تماس حاصل فرمایید 🙂

 

 

از مشهور ترین و قدرتمند ترین نرم افزارهای تخصصی معماری می توان به Revit Architecture اشاره کرد . این برنامه جزو دسته برنامه های BIM می باشد به معنای Building Information Modeling یعنی مدلسازی بر اساس اطلاعات واقعی ساختمان و بوجود آوردن یک ساختمان مجازی با استفاده از عناصر اصلی یک بنا مانند ، دیوار ، درب ، پنجره ، سقف مسطح و شیبدار ، پله و .. .

403837_2936270680335_1068144506_3039822_329790267_n

مدل سازی ساختمان با این روش مزایای بسیاری دارد بطور مثال در پلان خط ترسیم نمی کنیم بلکه دیوار می کشیم که مصالح ، ضخامت ، ارتفاع و هاشور آن مشخص است و جالب اینکه پس از ترسیم دیوار نیازی به باز کردن جای در و پنجره ، در دیوار نیست و با یک کلیک می توان در و پنجره ای را که اندازه ، مصالح و OKB آن را تعریف کرده ایم در دیوار قرار دهیم . برای جا به جایی یا تغییرات فرم درب و پنجره فقط کافی است در پالت مربوط به مشخصات ، پارامترهای آن را تغییر دهیم که تغییرات بلافاصله در مدل ما اعمال شود و نیازی به اصلاح هاشور و Stretch و… ندارد ، این قاعده در مورد تمام عناصر ساختمان صادق است ، جالب و جذاب اینکه با ترسیم پلان ، مدل سه بعدی نیز ، همزمان در حال شکل گیری است و می توانیم view های مختلف از ساختمان داشته باشیم جالب تر آنکه صرفاً با ترسیم خط برش در قسمت های مختلف پلان می توان مقاطع را از Rrvit دریافت کنیم . با فرمان های دیگر می توان نماهای پروژه را نیز در جهت های مختلف داشته باشیم . نتیجه اینکه با تغییر در پلان همزمان تمام برش ها ، نماها ، مدل ۳D و… هم اصلاح می شود که این باعث می شود خطای ما را پس از اصلاحات به صفر برساند به این معنی که ویرایشی در یکی از نقشه ها از قلم نیافتد و این ویژگی مهمی در ویرایش آلبوم های فاز ۲ می باشد ، که گاهی تا هفته ها نسبت به روش های ترسیم سنتی ما را جلو می اندازد . از امکانات منحصر به فرد این برنامه تشخیص طبقات و تخصیص دادن فضاهای مرتبط به هر طبقه می باشد ، بدین معنی که می توان پس از ترسیم پلان هر طبقه در فضای مختص به خود از Revit بخواهیم که بطور فرض سه بعدی طبقات دوم و سوم را به ما نشان دهد یا برش منحصراً از طبقات دوم تا چهارم باشد .
دلایل استفاده زیاد از این نرم افزار :
سادگی و سرعت یادگیری آن
افزایش سرعت و دقت ترسیم و همچنین تغییر نقشه ها
ترسیم همزمان ۳بعدی و ۲ بعدی نقشه های ساختمان
تبدیل سریع نقشه های فاز ۱ به نقشه های فاز ۲
ارتباط همزمان نقشه های معماری با نقشه های سازه و تاسیسات و اعمال همزمان تغییرات بین این نقشه ها
حذف خطاهای انطباق نماها و پلانها و مقاطع
امکان انجام مطالعات اقلیمی(نور و سایه) بر روی ساختمان
امکان تعریف استانداردهای ساخت در تجهیزات ساختمان
محاسبه متره ساختمان و تغیییر سریع آن در صورت تغییر نقشه ها
قابلیت ارتباطی با نرم افزار Autocad , 3Dmax(ورودی و خروجی
امکان طراحی حجمی و تبدیل آن به نقشه های اجرایی
و بسیاری امکانات دیگر که مسلما در زمان استفاده از نرم افزار شما را ترغیب می کند که دیگر از نرم افزار Autocad برای ترسیم استفاده نکنید .

کلاس revit  در خانه هنر و معمار ایران توسط مهندس سجاد زمانی تدریس می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۸۸۵۱۶۰۶۷ خانه هنر ومعمار ایران تماس بگیرید.

 

 

3D View 5

 

 

 

555548_3424452444574_1394974605_n

 

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳