کلینیک تخصصی طراحی و اجرای مجتمع مسکونی بامدیریت آرشیتکت:آرتور امیدآذری

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی طراحی و اجرا ی مجتمع مسکونی ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی داخلی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

مجتمع مسکونی Edel Weiss

مجتمع مسکونی(Edel:Weiss)، سوییس، یک شاهکار شگفتی ساز معماری است که به شکلی استادانه، با تکیه بر احترام به محیط پیرامون خود، در ارتفاع ۱۶۰۰متری منطقه آلپاین، شکل گرفته است. چشم اندازهای وسیع رو به دره این آپارتمانها، این امکان را میدهد که تا کیلومترها دورتر را دید. همانند یک تندیس نمادین از Katschberg، بین دامنه های شرقی و غربی کوهستان طراحی شده اند، و همانند دروازه ورودی ایالات کارین تیا و سالزبورگ هستند.

ماتیو توان(Matteu Thun)، یکی از معماران مشهور، هر اینچ از این مخروط های  صنوبری عمودی را با حداکثر توجه به جزییات، طراحی کرده است. حتی فضای داخلی آپارتمانها را نیز مطابق خواسته مالک، به صورت تلفیقی از معماری سنتی آلپ  و طرح های مدرن طراحی نموده است.

ساختمان دارای راهرویی سرپوشیده است که مجتمع را به طور مستقیم به هتل CRISTALLO، متصل می کند، که در آن مهمانان می توانند به امکانات لوکس آن در مرکز سلامت دسترسی پیدا کنند. گردشگران می تواند پس از یک روز سخت در دامنه ها، از فضای ۲۲۰ مترمربعی شامل استخرهای شنا، سونا، سالن های زیبایی، درمان، تناسب اندام و محل های ویژه استراحت، استفاده کنند.

تراس های طراحی شده در اطراف آپارتمانها، نمایشی خیره کننده از کوه ها و فضاهای مختلف طبیعی را ارائه می کند. این آپارتمانها در مساحت های مختلف از ۴۵ مترمربع، تا پنت هاوس های ۱۸۰ متر مربعی ، با یک اتاق خواب تا چهار خواب، و حتی حمام مستقل در هر خواب، برای نهایت آرامش استفاده کنندگان، طراحی شده اند. طراحی مطابق نظر صاحبان خانه، تا آنجا پیش رفته است که می توانند در آپارتمانهای بزرگ، طراحی داخلی و نوع استفاده از هر اتاق را بر طبق خواسته خود تغییر دهند، برای مثال تبدیل یک اتاق مطالعه به اتاق خواب.

ازنکات قابل توجه در ساخت این برج ها در نظرگرفتن استقامت و ثبات ساختمان در چنین منطقه ای می باشد، لذا برای حل این مشکل خاک و فضای سبز اطراف حفظ شد و فضای طبقه ها تا حداقل ممکن کاهش یافت که همسو با محیط زیست نیز بوده است. در معماری این دو برج از تجهیزات پیچیده برای تولید آب و برق مورد نیاز استفاده نشده است و هیچ نیازی هم به وجود جاده های تکمیلی برای ارتباط بین این دو برج وجود ندارد.

پروژه: Edel:Weiss Residences, Austria

معمار : matteo-thun-and-partners

مکان : Katschberg , Austria

فضا : ۴۰۰۰ مترمربع

سال : ۲۰۰۹

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳