t12

ما در سرزمینی زندگی می­کنیم که پیوسته با تهدیدهای متعدد طبیعی مانند زلزله و سیل روبرو می­شود، از این روی بیش­تر از مردمان دیگر سرزمین­ها باید به دنبال یک خانه امن ­بگردیم. این­که خانه امن داشته باشیم، به خاطر آن است که این نوع تهدیدهای طبیعی باعث ویران شدن خانه­ها، آوارگی، سرگردانی و مرگ و میر و معلولیت خواهد شد و اجتناب از این بلایا یک امر منطقی و عقلانی است. با این تعابیر یک خانه مسکونی باید از چه معیارهایی برخوردار باشد تا به عنوان امن­ترین خانه مسکونی جهان شناخته شود؟ قرار گرفتن در منطقه­ای فاقد هر گونه خطر زلزله و توفان­های فصلی یا استحکام خانه و مقاومت بالای آن در برابر تکان­های شدید زمین می­تواند شامل این معیارها باشد یا شاید همه این موارد؟


خانه­ای مسکونی توسط یک معمار مشهور در ایالت کالیفرنیا ساخته شده است که از سوی شرکت های بیمه گذار منازل مسکونی به عنوان امن ترین خانه مسکونی جهان شناخته شده است.

این خانه که حدود ۲۴۰۰ متر مربع مساحت دارد در شهر لوس انجلس ایالت کالیفرنیا در کنار اقیانوس آرام ساخته شده و در واقع خانه­ای ساحلی محسوب می­شود اما شاید بهتر است بدانید که هنگام وقوع زلزله و بلایای طبیعی بودن در این خانه جان شما را تا حد زیادی به نسبت خانه­های اطراف این خانه بیشتر حفظ می­کند.

این خانه که توسط ال.کوربی معمار مشهور خانه­های مستحکم و امن برای خانواده­اش ساخته شده به عنوان الگویی برای ساخت خانه در مناطق پرخطری که برای نمونه در کمربند زلزله یا در مناطق طوفان خیز قرار دارند، ساخته شده است.

این خانه قادر است تا ۱۴ درجه ریشتر زلزله را به راحتی تحمل کند و در برابر طوفان و گردبادهای مخرب و عظیم نیز خم به ابرو نمی­آورد. همچنین سیستم ضد سرقت آن بسیار بی نظیر و مدرن است که حتی ورود یک گنجشگ یا پرنده­ای کوچک به حیاط و فضا خانه را گزارش می­دهد.

همچنین کارگردان صنعت فیلم­سازی هالیوود به علت فضای خوب معماری منزل و منظره زیبای بیرونی آن تا به حال چندین فیلم در این خانه ساخته­اند.

قیمت این خانه هنوز دقیقن مشخص نشده است اما شرکت­های بیمه­گزار منازل مسکونی گفته­اند بدون دغدغه و با وجود هر قیمت بالایی که این خانه­ها داشته باشند حاضرند آن را بیمه کنند.

t13

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳