کلینیک تخصصی طراحی و اجرای نما بامدیریت آرشیتکت:آرتور امیدآذری

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی طراحی و اجرا ینما ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی داخلی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر: ۰۲۱۲۲۹۸۳۳۸۵

مدیا نماها – بخش دوم

مترجم : پیام صلاحی نژاد

هتل یاس- ابوظبی

خصیصه ی اصلی این هتل ۳۶ بیلیون دلاری فرم های منحنی تغییر رنگ دهنده ایست که روی برجهای هتل سوار شده است . این فرم های منحنی از ۶۰۰۰ پنل شیشه ای الماس شکل تشکیل شده است .

برج ماه کامل ( Full Moon Tower )

Tianjin , China

برج ۵۲ متری Full Moon از داخل نورپردازی میشود ، و به این طریق درخشندگی دینامیک جادویی را ایجاد میکند و تأثیر خارجی فوقالعاده ای دارد . برج دارای پله ای اسپیرال است که به بازدیدکنندگان این امکان را میدهد که از آن بالاروند و محیط پیرامون را مشاهده کنند .

موزه ی هنر کنستاس(  Kunsthaus )

گراتس ، اتریش

BIX ماتریسی از ۹۳۰ لامپ فلوئوروسنت است که با جبهه ی شرقی پلکسیگلاسی موزه ی هنر کنستاس ترکیب شده است . هر لامپ به طور جداگانه  کاملاً تنظیم پذیر است . درخشندگی آنها نیز از صفر تا صد در صد قابل تغییر است . با استفاده از یک سیستم کنترل دیجیتال ، انیمیشن های الگووار ، تصاویر گرافیکی ، و حروف الفبا باسرعت بیست فریم در ثانیه بر روی این نما قابل نمایش است .

The LightScraper – Victoria , Australia

lightScraper با نمایش تصاویر گرافیکی Real-time 3d و یک سیستم تشخیص احساس انسان ، گردابی از جلوه های ویژه و صدا را برای محیط پیرامون به وجود می آورد . این سازه همچنین به عنوان یک آلت موسیقی نیز عمل میکند ، به این صورت که بر اساس موقعیت مردم در بنا ، از خود ملودی انتشار میدهد . برای دیدن نحوه ی عملکرد این لندمارک شگفت انگیز ویکتوریای استرالیا حتماً این ویدئو را ببینید .

http://vimeo.com/5135075#at=0

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳