کلینیک تخصصی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی بامدیریت آرشیتکت:آرتور امیدآذری

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی طراحی و اجرا یدکوراسیون داخلی ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی داخلی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

راه پله زندگی (‘Living’ Staircase)

طراح: Paul Cocksedge

معماران: Darling Associates

کاربری: دفاتر اداری ویژه و واحد های مسکونی لوکس

مساحت: ۶۴۰۰۰ فوت مربع

تاریخ بهره برداری: پاییز ۲۰۱۴

موقعیت: خیابان ۱۸۰ واردور، سوهو، مرکز لندن

استودیو Paul Cocksedge، اجرا و طراحی راه پله منحصر به فردی در ساختمان امپرسند سوهو، در مرکز لندن را برعهده گرفته است. راه پله ای که به عنوان نماد اصلی ساختمان امپرسند عمل خواهد کرد.

ششم نوامبر ۲۰۱۳، Paul Cocksedge، طراح انگلیسی،  از یکی از خلاقانه ترین طرح های معمارانه خود که تا آن تاریخ به اجرا درآمده بود، پرده برداری کرد. راه پله ای مارپیچی که بر آن نام “راه پله زنده” نهاده شده است؛ با بخش های اجتماعی جدانشدنی، و یک باغ کاملا کاربردی.

این راه پله به عنوان اصلی ترین نماد و عنصر ساختمان امپرسند سوهو لندن، شناخته می شود.

Paul Cocksedge،  معماری است که به خلق فضاهای معمارانه تماشایی و کاربردی مشهور است. همچنین به تلاش برای بالابردن کیفیت حضور نور و صدا در بنا، شناخته شده است.

Paul Cocksedge، در آخرین کار خود، یعنی راه پله زندگی، با حذف ستون حمال از مرکز راه پله های سنتی، فضاهای جدیدی در ساختار راه پله ایجاد کرده است که هریک به فعالیتی خاص اختصاص داده شده اند. گیاهان قرار داده شده در امتداد راه پله نه صرفا برای تزیین راه پله ، بلکه به عنوان گوشه ای از باغ برافراشته در راه پله عمل می کند. باغی که هریک از ساکنان مجتمع، نگهداری از گیاهان آن را برعهده دارند.

هر عنصر راه پله، کاملا مرتبط با کار استفاده کننده از آن طراحی شده است. و محوری پویا در قلب ساختمان امپرسند است که خلاقیت و نوآوری را به ساکنان هدیه می کند.

طراح این راه پله استثنایی در بیان ویژگی های طرح خود می گوید: ” راه پله زندگی، در واقع ترکیبی از راه پله و اتاق است، ترکیبی از حرکت و سکون، از عمودیت و افقی بودن. هر لحظه فرصتی برای متوقف شدن و نگاه کردن، بو کردن، خواندن، نوشتن، صحبت کردن و ملاقات کردن. این راه پله تنها یک مسیر نیست که فرد را از نقطه ای به نقطه ای دیگر برساند، بلکه مجالی برای زندگی و تنفس بین آن دو نقطه است.”

نماینده مالک بنای امپرسند معتقد است که این طرح معماری ، کمک بزرگی در رسیدن به هدف ما که همان ایجاد ارتباط بین خلاقیت و تجارت است، نموده است. با ایجاد این نمونه موفق محیطی، که تکنولوژی، بازارهای موفق خلاق و بخش های تجاری وابسته را به سمت سوهو و ساختمان امپرسند جذب می کند.

رونمایی نهایی از راه پله زندگی، به عنوان یک اثر هنری غول پیکر در ماه سپتامبر، درپی تکمیل سازه آن به وسیله تام هینگستون(Tom Hingston )، طراح سازه آن انجام خواهد شد.

معماران شرکت Darling Associates نوسازی کامل دفاتر اداری و واحد های مسکونی مجتمع امپرسند، را برای تکمیل در پاییز ۲۰۱۴ برعهده گرفته اند.

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳