یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی  طراحی و اجرا ی ویلا، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی و ساخت  است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به بررسی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

 

 

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر: ۰۲۱۲۲۹۸۳۳۸۵

 

زندگی در باغی باشکوه Live in lush-garden

 

ترجمه: فرزانه جهانمردی

 

 

 

احساس زندگی در جنگلی سبز و رویایی، در حومه شهر، آن چیزی است که گروه معماری عامر، با طراحی ویلایی در سنگاپور به ساکنان آن، هدیه داده اند. خانه ای که در هر سطح آن، گیاه و آب قرار گرفته است. انبوهی از فضای سبز، با استخری در پشت بام. بازتابی از خانه ای مدرن و لوکس درنواحی گرمسیری، با چوبهای تیره رنگ، درختان خرما و انگورهای آویزان از شاخه ها.

 

Lush-Garden-Villa

 

خانه ویلایی در دو طبقه ساخته شده است، و در عین حال که منظره و چشم اندازی بی نظیر را برای ساکنانش فراهم آورده، از خانه ای ییلاقی اطراف نیز شاخص تر شده است.

استخر از یک طرف مجهز به دیواری شیشه ای است، و از طرف دیگر دارای نیم طبقه ای است که به عنوان نورگیر برای محوطه زیر خود عمل می کند.

 

Lush-Garden-Villa

 

بخشی از سقف ویلا با چمن و گل بوته ها پوشیده شده، و باغ کوچکی را برای پذیرایی ایجاد کرده است.

همچنین، طراح با ایجاد یک آلاچیق فلزی، با خلق یک فضای خصوصی، سایه بانی نیز برای استخر به وجود آورده است.

عامر طاهر، معمار معاصر، اغلب به عنوان معمار منظر شناخته می شود. شهرت وی در طراحی فضاهای سبز بیرونی، طراحی باغ ها و ایجاد چشم اندازهای زیبا در مناطق گرمسیری است. خلق فضاهایی ویژه با جریان مطلوب هوا و حضور نور طبیعی.

 

Lush-Garden-Villa

 

طاهر در طرح های خود، درصدد یافتن راه حلی ایده آل در ترکیب عواملی است که در نهایت به تناسب و زیبایی منجر شود. ترکیبی هوشمندانه از عواملی همچون محیط، فرهنگ، آب و هوا، اقتصاد، ساختار و کارکرد بنا.

 

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳