استیون هال

استیون هال و ترکیب فضای عمومی و خصوصی

Linked Hybrid / Steven Holl Architects

New-Piاستیون هال  استیون هال و ترکیب فضای عمومی و خصوصی  Linked Hybrid / Steven Holl Architects- مرکز تخصصی معماری ایرانcture-(11)

این مجموعه ی ۲۲۰۰۰۰ متر مربعیِ پیاده محور که به صورت هیبریدی مرتبط شده، در مجاورت محل دیوار قدیمیِ شهر بیژینگ(Beijing) قرار دارد، و هدف از آن مقابله با جریان توسعه های شهری در چین؛ بواسطه ی ایجاد یک فضای شهریِ متخلخلِ قرن بیست و یکمی است، که در ضمن جذابیت از هر طرف به فضای عمومی باز می شود.

New-Picture-(10)

فضای عمومی شهری، در پیرامون، بالا و از طریق لایه های خاص چند وجهی؛ در کنار تعدد معابر در سراسر پروژه؛ ارتباطی هیبریدی خلق می کنند؛” شهری باز، درون یک شهر”. این پروژه روابط تعاملی را ارتقا داده و برخورد ها را نیز، در فضای عمومی که در شرایط تجاری، مسکونی، آموزشی و تفریحی متنوع هستند، تقویت می کند. مجموعه ی داخلی، یک فضای شهری سه بعدی است، که در آن ساختمان ها در روی زمین، زیر زمین، و بالای زمین؛ با یکدیگر آمیخته شده اند.

New-Picture-(1)---Copy

طبقه ی همکف، تعدادی معابر باز را برای همه مردم- چه ساکنین و چه غیر ساکنین- ارائه می دهد. این معابر یک میکرو اربنیسم(micro-urbanisms) کوچک مقیاس را تضمین می کنند. فروشگاه ها، فضای شهری پیرامون حوض بزرگِ منعکس کننده، را پر جنب و جوش می کنند. در سطوح میانجیِ ساختمان های پایینی، باغ های مرتفع عمومی؛ فضاهایی سبز و آرام را پیشنهاد می کنند. و در بالای هشت برج مسکونی باغ- بام های خصوصی، با پنت هوس ها مرتبط شده اند. تمام عملکردهای عمومی در طبقه ی همکف- شامل یک رستوران، هتل، مدرسه ی مونتسوری(Montessori)، کودکستان و سینما- با فضاهای سبز اطراف پیوند دارند و در این پروژه نفوذ کرده اند.

New-Picture-(10)

آسانسور مانند یک “جامپ کات”(jump cut) به مجموعه معابر دیگری در طبقات بالا می رسد. از طبقه ی ۱۲ تا ۱۸، یک سری از پل های هواییِ چند عملکردی با استخر شنا، باشگاه بدنسازی، کافه، گالری، تالار کنفرانس و یک سالن کوچک؛ این هشت برج مسکونی و برج هتل را ارتباط می دهد، و چشم اندازی فوق العاده از گسترش شهر را موجب می شود. امید است ارتباطات هوایی و زمینی روابطی تصادفی را تولید کنند. آنها به عنوان متراکم کننده های[روابط] اجتماعی عمل خواهند کرد و یک تجربه ویژه از زندگی شهری را هم برای ساکنین و هم غیر ساکنین، بدست میدهند.
چاه های ژئو حرارتی- ۶۶۰ عدد، با عمق ۱۰۰ متر – این ارتباطات هیبریدی را با سرمایش در تابستان و گرمایش در زمستان همراه می کنند. و این مجموعه را به یکی از سبزترین پروژه های مسکونی در جهان تبدیل می کند.

New-Picture-(12)

New-Picture-(13)

New-Picture-(14)

New-Picture-(16)

New-Picture-(17)

New-Picture-(18)

New-Picture-(19)New-Picture-(2)---CopyNew-Picture-(20)

New-Picture-(21)

New-Picture-(22)New-Picture-(23)New-Picture-(24)

New-Picture-(25)

New-Picture-(26) New-Picture-(27)

 

New-Picture-(28) New-Picture-(29) New-Picture-(30) New-Picture-(32)

New-Picture-(33)

New-Picture-(34)

New-Picture-(35)

 

New-Picture-(36) New-Picture-(37)New-Picture-(38)New-Picture-(39)New-Picture-(40)New-Picture-(41)New-Picture-(42)New-Picture-(43)New-Picture-(45)New-Picture-(4)New-Picture-(46)

New-Picture-(47)New-Picture-(48)New-Picture-(51)New-Picture-(52)

New-Picture-(53)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳