طراحی معماری ویلای مسکونی

ویلای مسکونی رومانا

این ویلا در گوشه نقشه و با چشم‌اندازی به سمت خیابان اصلی شهر قرار دارد. اولین موردی که در مورد این ویلا  به ذهن می رسد  ایجاد فضای مصنوعی است که حمل و نقل با محیط پیرامون و استفاده افراد برای فعالیت‌های روزانه را میسر می‌سازدکه محوطه‌سازی با ایجاد این فضاها آغاز می شد.

طراحی معماری ویلای مسکونی

این پازل توسط «هنری دودنی»، ریاضیدان انگلیسی ابداع شده است که اجازه می‌دهد یک مثلث متوازی الاضلاع برش خورده به چهار وجه به یک ساختار مربع شکل تغییر حالت پیدا کند و در این حالت تمام قسمت ها حداقل با یک بخش در ارتباط هستند.در طراحی خانه مفهومی تبدیل شونده D*Dynamic  نیز از الگوی این پازل استفاده شده است که امکان تغییر شکل ساختمان را به هشت حالت در فصول مختلف فراهم می‌کند.

طراحی معماری ویلای مسکونی

این سازه از حداکثر سازگاری با تغییرات آب و هوایی در فصول مختلف برخوردار است. دیوارهای ضخیم عایق‌دار که برای فصل زمستان مناسب هستند، در تابستان به پنل‌های جداره ‌ای تبدیل می‌شوند که باعث بزرگتر شدن محیط و افزایش مساحت خانه می‌شود.

 

طراحی معماری ویلای مسکونی

علاوه بر تأمین انرژی ساختمان بوسیله پنل های خورشیدی، امکان چرخش اتاق های خواب نیز برای بهره مندی حداکثری از نور خورشید در نظر گرفته شده است که حداکثر پویایی را برای این سازه مفهومی فراهم می کند.

 

Klaksvik05

دیدگاه ها بسته شده اند.

قالب وردپرس خرید هاست طراحی سایت