گروه مهندسین ایران معماری

یکی از فعالیت هایی در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت نمونه های مشابه در پروژه های معماری است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر: ۰۲۱۲۲۹۸۳۳۸۵

طراحی داخلی خانه کامیونی با چوبهای گرم

Converted Solar Truck Home with Warm Wooden Interior

ترجمه: فرزانه جهانمردی

دیدن خانه های متحرک که بر روی کامیونها قرار گرفته اند، همواره کسانی را که در فکر پرداخت قبض آب و برق و وام مسکن و مالیات اند، به آرزوی داشتن چنین خانه هایی وا می دارد.


Converted-Solar-Truck-Home

 

 

پدیده تبدیل کامیون به فضای زندگی در دهه ۱۹۷۰، آغاز شد و امروزه همچنان تقاضا برای این سبک زندگی رونق دارد . کامیونهایی با طرحهایی که اغلب شگفت آور، بزرگ، شیک و پر از امکانات مدرن هستند.

 

Converted-Solar-Truck-Home

 

جوزف تی یار(Joseph Tayyar )، انیماتور، با دیدن برنامه ای تلویزیونی در مورد خانه ای برروی چهارچرخ، با استفاده از تجربیات خود در زمینه نجاری و طراحی داخلی، تصمیم به ساخت خانه ای متحرک برای خود گرفت. او سالها وقت خود را صرف برنامه ریزی جزییات اجرایی طرح کرد، تا اطمینان حاصل کند که همه چیز به صورت متناسب و درست طراحی شده، و مواد نیز از متریال با کیفیت بالا انتخاب شوند.

 

Converted-Solar-Truck-Home

 

او در طراحی داخلی از بسیاری از سطوح چوبی گرم، شامل چوبهای مناسب در قاب سازی، در ساخت مبلمان و نیز از گلوریا  استفاده کرد. و لوازم مورد نیاز در طراحی داخلی را ساخت. اسباب و لوازمی مانند تخت خواب، میز غذاخوری، و تختی که در آن قفسه های زیادی به صورت پنهانی تعبیه شده است.

 

Converted-Solar-Truck-Home

 

این خانه، آشپزخانه و حمام مخصوص به خود را داراست، که انرژی گرمایی مورد نیاز خود را از پانلهای خورشیدی نصب شده در پشت بام تامین می کنند.

 

Converted-Solar-Truck-Home

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳