دکوراسیون  آپارتمان 
اگر قصد ندارید مدت طولانی در یک مکان ماندگار شوید یا اگر نمی‌خواهید در هزینه‌های نگهداری و تعمیرات ساختمان خود با سایر مالکان سهیم باشید، اجاره خانه بهترین کار است. اغلب مستأجرین با این مشکل مواجه‌اند که نمی‌توانند آپارتمانشان را آن طور که دوست‌دارند تزئین کنند زیرا اغلب مالکین نسبت به هرگونه تغییر در دکوراسیون داخلی و طرح آپارتمان خود سختگیر و حساس هستند.در این مقاله نکاتی برای تغییرات جزئی اما چشمگیر در آپارتمان اجاره ای شما ارائه می شود.

ایجاد فضاهای جدید در آپارتمان:

یکی از راه‌های ایجاد تغییر و اعمال سلیقه در دکوراسیون داخلی آپارتمان، تقسیم اتاق‌های بزرگ به چند قسمت کوچک‌تر است.
این کار به‌راحتی با استفاده از پاراوان که در طرح‌ها، رنگ‌ها و اندازه‌های متنوع در بازار وجود دارد، امکان‌پذیر است. با این کار نه‌تنها فضاهای بیشتری خواهید داشت بلکه با انتخاب صحیح و مناسب پاراوان‌ها، به نوعی سلیقه خود را نیز به‌نمایش می‌گذارید.

خلاقیت در آپارتمان اجاره ای

اگر می‌خواهید خلاقانه‌تر عمل کنید، می‌توانید درهای قدیمی را از کهنه‌فروش‌ها خریداری کنید و با کاغذدیواری، پارچه یا رنگ، سطح آن‌ها را بپوشانید و تزئین کنید. اگر این پیشنهاد مطابق سلیقه شما نیست، با استفاده از یک کاناپه نیز می‌توانید فضای اتاق را تقسیم کنید. به این ترتیب بخشی به‌عنوان نشیمن و بخشی به عنوان غذاخوری مورد استفاده قرار می‌گیرد و از یک فضای بزرگ بدون دیوار حائل برای دو منظور استفاده می‌شود.

خلاقیت در آپارتمان اجاره ای

استفاده از کابینت‌ها:

شما می توانید با ایجاد تغییراتی در کابینت‌ها، طرح شخصی خود را در آپارتمانتان پیاده کنید. کابینت‌ها اغلب دستگیره‌های ساده ای دارند. آن‌ها را به سلیقه خود عوض کنید. البته دستگیره‌هایی انتخاب کنید که استاندارد باشند و موقع جابه جایی بتوانید آن‌ها را به محل جدید منتقل کنید.

درب کابینت‌ها را نیز می‌توانید به سلیقه خود عوض کنید و همه این‌ها را مجدداً در زمان جابه جایی به وضعیت اول برگردانید. حتی اگر مالک سختگیر هم باشد این تغییرات کوچک قابل‌قبول است.

تغییرات در کف و دیوارها:

اگرچه نمی‌توان در خانه استیجاری موکت‌ها را کند یا رنگ دیوارها را تغییر داد، ولی باز هم می‌توان ترفند‌هایی به‌کار برد. برای مثال ورقه‌های پهن را با نوارهای چسبی بر روی دیوار بچسبانید یا با کاغذهای آماده پشت‌چسب‌دار دیوارها را بپوشانید.

برای کف اتاق‌ها از چند تکه قالیچه کوچک که تنوع زیادی در محیط ایجاد می‌کنند، استفاده‌کنید. حتی می توانید با چند تکه از نمونه‌های کوچک موکت‌ها و سایر کف‌پوش‌ها که در فروشگاه‌ها ارائه می‌شوند، یک طرح جدید درست کرده و الگوی خاص خود را اجرا کنید.

ابتکارات کوچک تغییرات بزرگ به وجود می‌آورند:

با تغییرات جزئی آپارتمانتان را منحصر به‌فرد کنید. برای مثال نصب یک پوشش پارچه‌ای شیک به دور جام دستشویی، فضای مناسبی برای قرار دادن وسایل اضافه ایجاد می‌کند و به دستشویی جلوه‌ای خاص می‌بخشد. استفاده از تابلوها و  گیاهان آپارتمانی نیز در زیباتر شدن محیط مؤثرند.

شما می‌توانید تابلوهای سبک و کم‌وزن را بدون سوراخ کردن دیوارها از یک نخ ماهی‌گیری که از حاشیه گچ‌بری‌ها عبور کرده ‌آویزان کنید. البته می‌توانید تابلوها یا آثار هنری را روی سه‌پایه‌ها، تاقچه‌ها یا پایه‌های سه‌گوش کنج دیوارها نیز قرار دهید. همین روش را برای گیاهان آپارتمانی نیز می‌توانید به کار برید. گیاهان به محیط زیبایی و تنوع می‌بخشند و به پاکی هوای آپارتمانتان کمک می‌کنند.

با کمی خلاقیت و ابتکار می‌توانید به سلیقه خود محیطی دکوراتیو با تزئیناتی منحصر به فرد بیافرینید.‌    

خلاقیت در آپارتمان اجاره ای

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳