برای کسانی که مشتاق کتاب و کتابخوانی هستند، داشتن فضایی اختصاصی برای این منظور اهمیت زیادی داشته، با دکوراسیون مناسب تبدیل به جایی خواهد شد که در یک روز خسته‌کننده، می‌توان ساعت‌های زیادی را در آن گذراند.

اگر فضای خانه شما به قدری است که امکان در نظر گرفتن اتاقی خاص به عنوان کتابخانه را دارید، مراحل زیر به دکوراسیون آن کمک خواهد کرد:

برای کسانی که مشتاق کتاب و کتابخوانی هستند، داشتن فضایی اختصاصی برای این منظور اهمیت زیادی داشته، با دکوراسیون مناسب تبدیل به جایی خواهد شد که در یک روز خسته کننده، می توان ساعت های زیادی را در آن گذراند.

792467bd89

ddd-(7)

 

ddd-(2)

۱- پلات رنگی گرم

رنگ اتاق کتابخانه های قدیمی بیش تر سبز یشمی، سرمه ای، زرشکی و قهوه ای شکلاتی است. اما لازم نیست از چنین پلات رنگی تیره ای استفاده کنید، ترکیب طیف های رنگی گرم و خاکی همان احساس آرامش و گرمی را به کتابخانه شما می دهد. می توانید برای دیوارها رنگ سبز پسته ای، شتری و برنزی را در نظر بگیرید و از رنگ های تیره تر مانند زرشکی، سبز یشمی و قهوه ای شکلاتی به عنوان سایه هایی برای گرمای بیش تر بخشیدن به فضای اتاق استفاده کنید. اگر رنگ های روشن تر را ترجیح می دهید به جای سفید از کرم یا نباتی برای ایجاد حس گرما استفاده نمایید.

۲- پنل های چوبی

پنل های چوبی گزینه دیگری برای دیوارهای کتابخانه شماست. رنگ های طبیعی و گرم محیط کتابخانه را صمیمی و پذیرا کرده و بافت خاصی به دیوارها می دهد. می توانید این پنل ها را از سقف تا کف و در چهار طرف دیوار به کار ببرید. اما از آن جایی که در اتاق های کوچک این کار باعث کوچک تر به نظر آمدن فضای اتاق می شود، می توانید از این پنل ها فقط در قسمت پایین دیوار استفاده کنید و نیمه بالای دیوار را رنگ گرمی بزنید که مکمل چوب باشد. برای پنل رنگی را انتخاب کنید که به هر مبلمان چوبی بیاید تا اجزاء اتاق را به هم پیوند دهد.

ddd-(10)

 

۳- مبلمان چرمی

هیچ کتابخانه ای بدون داشتن جایی راحت برای مطالعه کامل نخواهد بود. مبلمان چرمی ظاهر گرم و طبیعی به این فضا داده، اتاق را کلاسیک و حس بودن در کتابخانه را ایجاد می کند.

از رنگ گرم زرشکی برای رویه چرمی مبلمان استفاده کنید تا پلات رنگ های شما تکمیل شود. از یک کاناپه چرمی بزرگ و برای ایجاد توازن، از دو صندلی در کنار آن استفاده کنید. دقت کنید مبلمان کاملا راحت باشد. برای آن که موقع مطالعه کاملا راحت باشید چند کوسن نیز به آن اضافه کنید.

۴- شومینه

خوابیدن در کنار یک شومینه روشن و خواندن کتاب مورد علاقه به خصوص در شب های زمستان از جمله موارد لذت بخش است. اگر امکان نصب شومینه وجود ندارد، از بخاری های به شکل شومینه که امروزه بسیار از نظر طرح متنوعند، استفاده کنید. لاقل این مزیت را دارند که دوده و خاکستر نداشته و می توان در هر جای اتاق آن ها را قرار داد.

 

منبع : hamshahrionline.ir

 

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳