طراحی داخلی ویلای مدرن

در این بخش به طراحی داخلی ویلاهای مدرن میپردازیم. این روزها با افزوده شدن طرفداران سبک مدرن بر شمار این ویلاها نیز افزوده شده است. همانطور که قبلا ذکر شد دوست داران سبک مدرن سادگی و خلوص را می‌پسندند. در ادامه در خصوص طراحی داخلی این ویلا صحبت خواهیم کرد.

آیا طراحی داخلی مدرن را می‌پسندید؟

طراحی داخلی مدرن شامل فضاهایی با آرامش و سکوت است. خلوصی با سادگی و خوانایی واضح در فضاها. اتاقهایی با هندسه کامل بدون تزیینات و تجمل‌گرایی. در این سبک سعی میشود هرگونه تزیینات اضافی از فضا حذف گردد. اتاق‌ها فقط دارای فضاهای عملکردی مورد نیاز هستند. استفاده از رنگ‌های متنوعی درون این خانه ها دیده نمیشود. پس اگر دوست دارید فضایی گرم و سرشار از رنگ داشته باشی این سبک اصلا به شما توصیه نمیشود. در عوض ما به شما سبک بوهمیان را معرفی می‌کنیم.

کاربرد رنگ‌هایی خنثی چون سفی و خاکستری و یا رنگ‌های روشن از جمله ویژگی‌های بارز این نوع طراحی داخلی ویلای مدرن است. سبک مدرن به دنبال کارکرد درست هر فضا به دور از ریز تجملاتی است که محیط را شلوغ می‌کند. اگر شما لازم به یک کتابخانه دارید،‌آن را به ساده ترین شکل ممکن با رنگی روشن به شما تحویل می‌دهد.

ابزار و تجهیزات منزل نیز به همین روش طراحی و ساخته می‌شود. وسایل و مبلمان باید ساده و با کارایی بالا شکل بگیرند. معمولا طراحی آن‌ها به وسیله خطوط صاف و به دور از اشکال پیچیده شکل می‌گرد. شیشه و بتن و فولاد از مصالح پر استفاده درون این خانه‌هاست. به خصوص بتن به رنگ سفید که گاها به صورت اکسپوز نیز ممکن است به اتاق و یا خانه اضافه شود.

فضاهای خانه معمولا نورگیری زیادی را در بر دارد. زیرا معمولا خانه از پنجره‌های کشیده و بلند تشکیل شده است. مناظر به صورت قاب شده در تصویری واضح از درون خانه قابل تماشا هستند. شیشه یکی از متریال‌های پر کاربرد درون طراحی داخلی ویلای مدرن است.

نمونه‌هایی از طراحی داخلی ویلای مدرن

Mirror Maze Apartment

YAEL PERRY | INTERIOR DESIGNER

ویلا تجربه‌ای جذاب و جدید برای طراحان داخلی پروژه بود. بازسازی ویلایی کوچک و دوبلکس. معماران سعی داشتند تا از پلان فضای باز برای بازسازی ویلا استفاده کنند. اما قسمت‌های نشیمن و آشپزخانه را از کل فضاها به قدر جدا ساختند. خانه به وسیله دهانه‌ها ورودی مختلفی پوشیده شده است. برای نورگیری طراحان تلاش کردند که با آینه‌هایی که در طرح اصلی خود در نظر داشتند نورگیری کافی را با توجه به فضای کوچک خانه تامین کنند. قاب پنجره‌ها نیز مشکی است و مجموعه آینه‌ها را تکمیل می‌کند. آینه‌ها فضایی تو در تو و مبهم را به وجود می‌اورند که به شدت زیبا بوده و ابتکاری جدید در طراحی مدرن است.

طراحی داخلی ویلای مدرن آینه
طراحی داخلی مدرن کتابخانه
فضای داخلی اتاق خواب طراحی داخلی مدرن

طراحی داخلی ویلای مدرن در برند آرتور

ویلاهای زیادی در برند آرتور به سبک مدرن طراحی شده‌اند. ما در این قسمت به نمونه‌هایی چند از این سبک بسنده می‌کنیم. قمصر، ویلا چکاد و ویلای مشا از این دست بناها هستند.شما قادر به دیدن تصاویر بیشتری در قسمت پروژه‌های شرکت هستید.

همراهان گرامی ‌میتوانید برای اطلاعات بیشتر در خصوص طراحی داخلی ویلای مدرن با دفتر معماری آرتور و همکاران تماس حاصل فرمایید.

نمای داخلی ویلا هشت بهشت
طراحی داخلی ویلا قمصر
طرحی از نمای داخلی ویلا مشا

شما دوستان عزیز برای دیدن ویلاهای ایرانی و آجری می‌توانید به این لینک سر بزنید.

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳