کلینیک تخصصی طراحی و اجرا سازه های نوین

یافتن راه حل های صحیح اقتصادی و زیباشناسی در پروژه های معماری، از چالش های بنیادینی است، که معماران، طراحان و برنامه ریزان دفتر معماری آرتور امید آذری در تمام طول فعالیت حرفه ای شان، با آن مواجه بوده اند وبر حل آن همت گمارده اند.

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی  طراحی و اجرای سازه های نوین ، در گروه مهندسی ایران معماری تحت نظارت مهندسین مشاور آلتون سازه  صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین و برتر تکنولوژی ساخت  در راستای اجرایی کردن آنها ، می باشد .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به تعاریف و مفاهیم  نظری پرداخته می شود و در نهایت تکنیک های نوین اجرا معرفی می گردد.

تلفن تماس برای کسب اطلاعات بیشتر:  ۰۲۱۲۲۹۸۳۳۸۵


کلیسای باغ هتل هیت رجنسی Hyatt Regency Garden Chapel

معمار: شرکت اوبایاشی

 

کارفرما: فرمانداری اوزاکا

نانوماده مورد استفاده: سازه غشایی Sky Clear Coat (غشای با اثر فتوکاتالیتیک نانو ذرات دی اکسید تیتانیوم)

تولید کننده: شرکت تائیو کوجیو

محل پروژه: اوزاکا، ژاپن

تاریخ افتتاح پروژه: ۲۰۰۱

مساحت پروژه: ۵۰ مترمربع

یک کلیسای سرپوشیده، برفراز بخش توسعه یافته فضای سبز روی بام ابن هتل بنا شده است. از این کلیسای کوچک، برای برگزاری مراسم ازدواج مسیحیان ژاپن استفاده می شود. سقف غشایی یک دست سفید این کلیسا در تضاد و تباین کامل با رنگ چمن های کاشته شده، که به خوبی از آنها نگهدای می شود، است. شب هنگام و به هنگام روشن شدن چراغها، این کلیسا شبیه یک مجسمه درخشان به نظر می رسد.

 

کلیسای باغ هتل هیت رجنسی Hyatt Regency Garden Chapel

 

از آنجا که این کلیسا برای مراسم عروسی استفاده می شود، باید سازه غشایی آن همواره پاکیزه و تمیز و به رنگ سفید (رنگ کلاسیک برگزاری مراسم عروسی) باشد. بدون استفاده از اثر فتوکاتالیتیک خودتمیزشونده، به سختی می توان این سفیدی و تمیزی مداوم را حفظ کرد. اگر از این اثر نانوبنیان در طرح پوشش سقف استفاده نمی شد، می بایست به طور منظم و در بازه های زمانی کوتاه آن را تمیز می کردند.

 

منبع: نانوفناوری در معماری و مهندسی ساختمان، دکتر محمود گلابچی

 

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳