کلینیک تخصصی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی بامدیریت آرشیتکت:آرتور امیدآذری

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی طراحی و اجرا یدکوراسیون داخلی ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی داخلی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر: ۰۲۱۲۲۹۸۳۳۸۵


working-space-jellyfish-cartel-horizontal-gallery

ایده اولیه طراحی اداری، تأثیر عمیقی بر طرح می گذارد و دقیقاً از برنامه ریزی کار ناشی می شود.
ایده اولیه طراحی اداری در قبل از دهه ۶۰ میلادی بر پایه طراحی بسته بوده است و پس از آن در سالهای ۱۹۶۰ به بعد ، طراحان به سمت طراحی اداری بر پایه طراحی باز رفتند.

 

Office-Interior-Design

در ابتدا گمان می رفت که با توجه به رشد سریع تکنولوژی ، سیستم طراحی باز ،جوابگوی کامل به تمامی نیازهای مدرن خواهد بود . ولی عواملی نظیر پیشرفت غیر قابل باور علوم رایانه ای و همچنین توجه نکردن این سیستم به نیازهای فردی و طبیعی هر انسان موجب شد تا این سیستم مقبولیت اولیه خود را از دست بدهد.
با این وجود در عصر حاضر ، مبحثی به نام « ساختمانهای هوشمند » مطرح می باشد که شروع آن به اوایل دهه ۸۰ میلادی بر می گردد.

 

به طبق تعریف : « در این گونه ساختمانها ، کالبد ساختمان باید قادر باشد تا تغییرات مستمر آرایش سازمانی را در خود پذیرا بشود. علاوه بر این، نیروی انسانی مورد نیاز در این مدلها نیز دارای کیفیت بالا و تخصص بیشتر و قابلیت انعطاف و سازگاری زیاد برای انجام وظایف متنوع هستند.».

 

extraordinary-design-brazilian-modern-office-interior


رنگ مناسب
برای دفتر کار عموماً استفاده از رنگ های روشن و الهام بخش پیشنهاد می شود. به این منظور می توایند از ترکیب رنگی خنثی نظیر سفید و کرم با ترکیبی از تنالیته های رنگی مرکبات (پرتقالی و لیمویی) استفاده کنید.
همچنین رنگ های مورد علاقه شخصی تان (مانند سرخابی و یا بنفش) را نیز هرگز فراموش نکنید.

 


مبلمان ارگونومیک
انتخاب مبلمان مناسب یک ضرورت است. از آنجایی که بیشتر اوقات کاری پشت میز می گذرد بنابراین خرید یک میز و صندلی ارگونومیک اولین اصل هر اتاق کاری است.

 


طرح فضای خوب

لزوماً قرار دادن کمترین فضا برای هر شخص نیست. بلکه بر عکس، فضای کاری خیلی کم میزان کارایی کارمندان را کاهش می دهد و صرف وقت زیاد و بهره وری کم، پول ذخیره شده از بابت ساخت یا اجاره فضای کوچکتر را جبران می کند. از اینرو فضاسازی خوب، فضای کافی به کارهای خاص مربوط به هر عملکرد اختصاص می دهد و از میزان فضای بی مورد کم می کند.
هیچ میزانی مجاز فضایی که بتواند بطور خودکار به برنامه ریزی فضات منجر شود، وجود ندارد. معذالک خطوط و چهارچوبهایی هستند که با بررسی از میان تعداد زیادی فضای اداری، اعم از تجارتی و دولتی حاصل شده اند. این پیشنهادها می توانند در طرح فضاهای مورد نیاز راهنما باشند.
گونه های لازم به پنج گروه ذیل تقسیم می شوند:
۱_ فضای دفتری
۲_ فضای بایگانی
۳_ تجهیزات ویژه
۴_ انبار
۵_ خدمات ویژه

 

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳