کلینیک تخصصی بازسازی

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصیبازسازی ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی وتعمیر ساختمانی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به تعاریف و مفاهیم نظری پرداخته می شود و در نهایت تکنیک های نوین اجرا معرفی می گردد.

بازسازی انبار صنعتی به خانه ای مدرن

Converted Loft Goes Back to the Future with Classic Style

بازسازی  زیبا و منحصر به فرد انبار صنعتی به خانه ای مدرن

بازسازی انبار صنعتی به خانه ای مدرن

آپارتمانی زیبا و منحصر به فرد، طراحی و اجرا کرده است. مهمترین ویژگی این آپارتمان استفاده از عنصری نمادین، الهام گرفته شده از آمریکاست، که در مرکز طرح قرار داده شده است. این آپارتمان که پیش از این، به عنوان انباری صنعتی مورد استفاده قرار می گرفت، با استفاده از طرحی نوین به صورت مسکونی مورد بازسازی واقع شده است.

بازسازی انبار صنعتی به خانه ای مدرن

در اقدامی جسورانه، تصمیم به قراردادن عنصری خاص در مرکز خانه گرفتند. این عنصر، که شئی آیرودینامیکی است، در امریکا توسط ویلیام هاول بولز، برای مقابله با شدت جریان هوا، طراحی شد.

از آنجا که این مکان پیش از این، انباری صنعتی بوده است، طراحان این آپارتمان، تصمیم گرفتند که با استفاده نمادین از این عنصر، روند بازسازی از انباری صنعتی به خانه ای مدرن را نشان دهند.

بازسازی انبار صنعتی به خانه ای مدرن

این عنصر شاخص، غلاف فلزی براقی است که شامل حمام، دستشویی، سیستم تاسیساتی گرمایش و سرمایش، و برخی دیگر از امکانات ذخیره سازی می باشد.

در یک طرف این غلاف فلزی، تلویزیون در پشت درهای کشویی آلومینیومی، تعبیه شده است. و به این طریق محدوده و سمت اتاق نشیمن مشخص شده است.  در سمت دیگر آن و به سمت اتاق خواب، حمام و دستشویی قرار داده شده اند.

بازسازی انبار صنعتی به خانه ای مدرن

این قسمت ها بوسیله دریچه های تعبیه شده در بدنه قابل دسترسی اند. استفاده از نورهای سبز و نارنجی در سرویس و ایجاد کنتراست رنگی با بدنه آلومینیومی غلاف، از تزیینات مینی مال طراحی داخلی آپارتمان محسوب می شود.

بازسازی انبار صنعتی به خانه ای مدرن

تمام اجزا و عناصر دیگر بنا، با محوریت این عنصر مرکزی مرتب شده و چیدمان یافته اند. حضور این غلاف فلزی در وسط خانه، نه تنها مانعی برای دید ایجاد نکرده است، بلکه با ایجاد فضایی نو برای زندگی، نور و روح و جریان مستمری از سرزندگی را باعث شده است.

بازسازی انبار صنعتی به خانه ای مدرن

تراس بزرگ این آپارتمان، امکان حضور بی واسطه را در طبیعت را به وجود آورده است. این تراس حس زیبایی شناسی طبیعی ساکنان را به نحو مطلوبی پاسخ می دهد. دسترسی به این تراس از طریق در شیشه ای قوسی شکلی که در انتهای آپارتمان قرار دارد، امکان پذیر است. می توان گفت که این تراس با مساحتی در حدود دوبرابر فضای داخلی، محیطی مناسب برای لذت بردن از طبیعت و کنتراست زیبای ایجاد شده بین آن و بدنه بنا را ایجاد کرده است.

بازسازی انبار صنعتی به خانه ای مدرن

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳