کلینیک تخصصی طراحی و اجرای برج باغ بامدیریت آرشیتکت:آرتور امیدآذری

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی طراحی و اجرا ی برج باغ ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی داخلی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

برج اداری ۱۴-۰، دوبی

برج اداری ۱۴-۰، یک برج تجاری ۲۲ طبقه است که روی یک پایه کرسی دو طبقه قرار گرفته، و شامل بیش از ۳۰۰۰۰۰ مترمربع فضای اداری برای خلیج تجاری دبی، امارات متحده عربی، می باشد.

ابن برج، توسط معماران جسی ریزر Jesse Reiser و ناناکو یومموتو Nanako Umemoto، طراحی شده است.  ساخت آن در سال ۲۰۰۷ شروع و در اواخر سال ۲۰۰۹ پایان گرفت.

۱۴-۰ در یک پوسته بتی سوراخ دار با ضخامت ۴۰ سانتی متر با بیش از ۱۳۰۰ دهانه، پوشیده شده که یک اثر توری مانند را در نمای ساختمان به وجود آورده است. پوستۀ بتنی برج یک استخوان بندیِ کارامد را فراهم می کند و نه تنها ساختار بناست، بلکه به عنوان یک ضد آفتاب به سمت نور و هوا و مناظر، عمل می کند.

مستأجران این برج می توانند فضای انعطاف پذیر طبقه خود را با توجه به نیازهای فردیشان تنظیم کنند. این پروژه، بهره و علاقۀ فوق العاده بین المللی در مطبوعات معماری به عنوان یکی از طرح های بسیار مبتکرانه در میان دریایی از برج های اداری ، به وجود آورد.

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳