کلینیک تخصصی بازسازی

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصیبازسازی ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی وتعمیر ساختمانی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به تعاریف و مفاهیم نظری پرداخته می شود و در نهایت تکنیک های نوین اجرا معرفی می گردد.

تماس با ما :۸۵ ۳۳ ۹۸ ۰۲۱۲۲

 

 

 

بهسازی خانه ای کوچک برای استفاده بیشتر از نور روز

Skinny Extension: Adding Daylight to a 7-Foot-Wide Home


 

Skinny Extension

 

انتقال روشنایی طبیعی روز به فضای خانه یک هدف کلیدی بود که استفاده از یک سقف بلندتر و زوایای مدبرانهبرای پنجره های رو به آسمان، توانست کمک کند تا نور به اعماق این خانه بلند و باریک برسد.

 

 

Skinny Extension

 

این خانه در فضای خالی بین دو خانه موجود، فضایی که در واقع راه دسترسی دو همسایه مجاور هم بوده، با عرضی در حدود ۳ متر، ساخته شد. همین عرض کم، باعث شده بود که نتوان از پنجره ها و بازشوهای زیاد، در نمای خارجی بنا استفاده کرد، و در نتیجه نور ورودی به خانه به شدت ناچیز بود.

 

 

Skinny Extension

 

با استفاده از یک دیواره نور که در تصویر و در نقشه­های اگزونومتریک قابل مشاهده است، نور به فضاهایی با بیشترین فرورفتگی­ نیز رسید، در نتیجه حتی نواحی مرکزی طبقه اول نیز به طور شگفت­آوری احساس باز و جادار بودن را منتقل می­کنند.

 

 

Skinny Extension

 

همچنین نقشه کم عرض به معنای وجود هیچ مکان خاصی برای متعلقات اضافی است. بنابراین یک نکته کلیدی که باید در نظر گرفته شود ایجاد فضای انباری است.البته هر گوشه از ساختمان برای این منظور مورد استفاده قرار می­گیرد!

 

 

Skinny Extension

 

شکل طویل اتاق خواب اصلی در طبقه اول، امکان ایجاد یک اتاق جامه پوشی را فراهم کرده است، به نحوی­که فضای اتاق خواب با اسباب خانه درهم نشود.

 

 

Skinny Extension

 

این ساختمان در سه طبقه طراحی شده است، با اتاق­خواب هایی کوچک و رو به خیابان پر سروصدا، و با پنجره های لغزنده کوچک. حمام کوچکی که جای بسیار کمی را اشغال میکند، نیز در قسمت عقب خانه طراحی شده است.

 

 

Skinny Extension

 

در طبقه همکف، راهرو ورودی به صورت یک اتاق غذاخوری و یک قسمت عقبی مجزا، تقسیم شده است که امکان دسترسی محدود از آشپزخانه به باغ را می­دهد.

 

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳