کلینیک تخصصی طراحی و اجرای محوطه سازی

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی  طراحی و اجرا ی محوطه سازی ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی و ساخت محوطه سازی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به تعاریف و مفاهیم  نظری پرداخته می شود و در نهایت تکنیک های نوین اجرا معرفی می گردد.

خدمات شرکت ما :

گروه مهندسی ایران معماری تحت نظارت مهندسین مشاور آلتون سازه توانمند است که در زمینه طراحی محوطه ،  به خلق آلترناتیو هایی متفاوت در حیطه معماری بپردازد.

یوگا بر بام یک مرکز خرید. ماهان رایکل Mahan Rykiel باغ بام چند منظوره ای را در مرکز خرید Skyline Plaza در فرانکفورت ساخت

شرکت ماهان رایکل ( MRA ) یک شرکت طراحی و برنامه ریزی شهری و معماری منظر واقع در بالتیمور در تاریخ ۲۹ آگوست ۲۰۱۳ مراسم افتتاحیه ی اسکای لاین پلازا را در فرانکفورت آلمان جشن گرفتند  . اسکای لاین پلازا مرکز خریدی ۴۰۹۰۰۰ فوت مربعی است که در قلب منطقه ی مرکز کنوانسیون جدید فرانکفورت قرار دارد . بام اسکای لاین پلازا ملقمه ای از فعالیت های گوناگون را به جدید ترین مقصد خرید فرانکفورت آورده است .

ماهان رایکل استخدام شد تا کانسپتی در قالب یک طرح توسعه برای کل باغ بام ارائه دهد . این بام که بیش از یک و نیم برابر یک زمین فوتبال آمریکایی است ، برا هرکس چیزی در چنته دارد ، از یوگا گرفته تا زمین بازی کودکان ، حتی یک تاکستان . همچنین چیزهای زیادی برای کشف کردن ارائه  میدهد : تنیس روی میز ، صفحه ی شطرنج بزرگ ، فوتبال دستی ، زمین پِی تانک Pétanque ، به اضافه ی یک stage  برای رویدادهای مختلف و همچنین دو رستوران با چشم اندازی بی نظیر به مرکز شهر فرانکفورت و بولوار اروپا.

ایده ی کلی این طرح برخلاف خطوط منحنی و مواج بنا شامل یک زبان محوری قوی است . مسیری پرپیچ و خم همراه با بوستانهایی دوست داشتنی ، فضاهای بزرگی را برای بازیها و نمایشها پدید می آورد . راهی عریض لابی آسانسور را به رستوران تراسها و فضاهای بازی متصل میکند .

باغ اسکای لاین را با استفاده از آب بارانی که در مخزنی ۷۰۰۰۰ گالونی ذخیره میشود آبیاری میکنند که ظرفیتی است معادل یک سوم یک استخر شنای المپیک . انتخاب گیاهان ، آبیاری و تکنیک مدیریت فاضلاب های سطحی به طور چشمگیری روان آبهای حاصل از این ناحیه ی شهری جدید را کاهش میدهد و به همین منظور نشان طلای انجمن ساختمان پایدار آلمان ( DGNB ) به این پروژه اعطا شد .

اسکای لاین پلازا قلب ناحیه ی جدید Eurpaviertel فرانکفورت خواهد شد . یک فضای گرد هم آیی شهری برای حدود ۳۰۰۰۰ کارگر و ۱۰ هزار سکنه . نزدیک به ۱۸۰ فروشگاه تخصصی ، شرکتهای خدماتی و رستورانها در این مرکز خرید جای خواهند گرفت . برخلاف خط آسمان معمول فرانکفورت ، باغ اسکای لاین پلازا به عنوان محلی برای رویدادهای منفعل و فعال متنوعی مورد استفاده قرار میگیرد و یکی از جاذبه های شهر در طول سال خواهد شد .

رئیس ماهان رایکل ، ریچارد جونز در این باره میگوید : ” کار با تیم اختصاصی کارفرما که این پروژه ی عظیم را در عرض ۶ ماه از کانسپت به ساختمان بدل کرد یک تجربه ی باورنکردنی بود ، برنامه ای بی سابقه برای ما . “

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳