طرح بلندترین آسمانخراش اروپا

گروه معماران فاستر و همکاران مجوز ساخت برج دوقلوی ۳۲۰ متری در کنار رودخانه Seine، در حومه شهر پاریس را دریافت کردند.
توسعه چندمنظوره “برج آرمیتاژ” شامل دفاتر اداری، آپارتمان ها، هتل و استخر آبگرم با دو ساختمان جدید، همانند بازاری عمومی است که به یک خیابان پرازدهام منتهی میشود که افراد زیادی برای تماشای رودخانه زیبای sein به آنجا میروند.

بلندترین آسمانخراش اروپا

بلندترین آسمانخراش اروپا

این دو برج الماسی شکل حالت پیچ خورده دارند و هرچه به سمت بالا می رود، لبه های بیرونی باریک تر می شوند.
این پروژه اولین بار در سال ۲۰۰۹ در اجلاس املاک و مستغلات MIPIM ارائه شد.
“برج آرمیتاژ” یک مجموعه جدید در شرق La Défense در Courbevoie است که با کافه تریا، فروشگاه و یک مرکز خرید در قلب آن به سمت رودخانه Seine می رود.

بلندترین آسمانخراش اروپا

این پروژه شامل دو برج ۳۲۰ طبقه ، بلندترین برج های چند منظوره در اروپای غربی، می باشد که به صورت یک نماد مشخص در خط افق پاریس خواهد درخشید.
با همکاری و مشورت EPAD، شهر Courbevoie، Atelier de PaysageUrbain و Département de Hauts-de-Seine، این پروژه قصد دارد زندگی را به نواحی شرقی Défense با ایجاد مجتمع پایدار با تراکم بالا تزریق کند.
این برج های دوقلو مجهز به هتل، استخر آبگرم، آپارتمان های پانوراما با چشم اندازی زیبا و همچنین فروشگاه هایی در طبقه همکف آن می باشند.

بلندترین آسمانخراش اروپا

 

بلندترین آسمانخراش اروپا

از پایین، دو برج روبروی یکدیگر قرار دارند. فضای باز جذابی بین آنهاست که مردم را تشویق می کند به داخل ساختمان بروند. این دو برج یک بازار عمومی دارند که مرکز تفریحی و اجتماعی نیز به حساب می آید. همینطور که این طرح بهم پیوسته الماسی شکل بالا می رود، برج ها به سمت خارج، رو به مناظر پاریس برمی گردند. جهت پانل های نما، خود ایجاد سایه نموده و دریچه هایی نیز برای ورود هوای تازه به داخل تعبیه شده اند که مطابق با استراتژی زیست محیطی است که رتبه ممتاز BREEAM را دریافت کرده است. ساختار بسیار کارآمد نمودار شبکه ای از فولاد کمتر استفاده می کند و تأکید آن بر جنبه زیبایی چشمگیر برج هاست. این ساختمان کریستالی شکل دارای فضای اداری با دو ساختمان ماهواره ای مستقل دارای گالری و اتاق کنفرانس است که فضای عمومی را گسترده تر می کند.

بلندترین آسمانخراش اروپا

 

بلندترین آسمانخراش اروپا

 

 

بلندترین آسمانخراش اروپا

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳