کلینیک تخصصی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی بامدیریت آرشیتکت:آرتور امیدآذری

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی طراحی و اجرا یدکوراسیون داخلی ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی داخلی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

همه اجزای آشپزخانه در یک متر مکعب

All-Purpose Kitchen Island Inside a 1-Square-Meter Cube

ترجمه: فرزانه جهانمردی

همانند یک پازل چینی و یا حتی در مواد خوراکی، شبیه به یک پیاز، هر لایه ای از این آشپزخانه زیبا و کاربردی، پوششی بر لایه های دیگر آن است. و با برداشتن هر لایه، لایه ای دیگر آشکار می شود. هر دیوار ممکن است یک در برای قسمت دیگر باشد.

این آشپزخانه کوچک، که قابلیت جابجایی نیز دارد توسط Norman Ebelt وKristin Laass، طراحی شده است. و همه قسمتهای آشپزخانه شامل فضای پخت و پز و قسمت آماده سازی مواد برای طبخ غذا، میز غذاخوری، اجاق گاز، یخچال و فریزر، قفسه های آبچکان و کابینت نگهداری ظروف و … در آن جاسازی شده اند.

این آشپزخانه با هدف صرفه جویی در فضا و استفاده حداکثری از آن، طراحی شده است. در ابتدا تنها یک میز کوچک سفید رنگ که می تواند در هر قسمت از خانه قرار داده شود به نظر می رسد، اما با باز کردن قسمت های مختلف آن، می توان به بخش های مورد نیاز خود از آماده کردن، طبخ کردن و خوردن غذا دست پیدا کرد.

همچنین بین عناصر و اجزا چند منظوره و قسمتهایی که تنها استفاده خاص و ویژه از آنها می شود، توازن برقرار شده است. به این ترتیب که قلاب ها و میز کار در یک سمت و کشوها و کمدها در طرف دیگر قرار گرفته اند.

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳