villa Sicily

معمار: DAP studio

مساحت: ۹۰ متر مربع

سال: ۲۰۲۰

سایت پلان
سایت پلان ویلا

آیا ویلا سیسیلی را می‌شناسید؟

در منظره‌ای زیبا بین درختان میوه و مواد آتشفشانی، جایی در شمال شرقی سیسیل، ویلایی یک طبقه در طبیعتی بکر جا خوش کرده است. بنایی غرق در طبیعت، برای شکل‌گیری مفهومی نو از بنا. هدف از ساخت این ساختمان بازسازی محیطی بود که در زمین‌های وسیع اطراف آن محاط شده‌اند. در کنار این ساختمان نیز استخری وجود داشت که می‌توانست به شایستگی مکانی را برای لذت بردن میهمانان از چشم‌اندازی جذاب فراهم کند.

نمای خارجی ویلا
نمای خارجی ویلا
روابط محیطیروابط بین ویلا و محوطه
نمای استخر
نمایی از استخر جلویی بنا

طراحی فضاهای داخلی

این خانه را عناصری از معماری شکل می‌دهد که همه در تلاشند تداوم دید را حفظ کرده و کیفیت بصری را  با پنجره‌هایی سرتاسری به سمت منظره بیرونی افزایش ‌دهند. موقعیت قرارگیری پنجره‌ها در پشت خانه محیطی سرپوشیده را برای حیاطی نیمه باز فراهم می‌کند که با صفحات آفتابگیر ساخته شده است.

این پانل‌ها قادر به فیلتر نور بوده و محیط را برای بهره‌گیری از حالت‌های مختلف آن فراهم می‌سازد.  در این بنا  اتاق خواب و نشیمن با فضاسازی عناصر معماری مانند کف‌سازی‌ها، مبلمان و صفحات کشویی از هم تفکیک شده اند. مصالح مورد استفاده در این ساختمان را مصالحی تشکیل می‌دهد که تداوم بخش خارجی محیط را در خانه تداعی می‌کند. چوب، سنگ‌ها و شن و ماسه در واقع متریالی هستند که می‌توان در فضای خارجی خانه آن‌ها را مشاهده نمود. استفاده از چوب در تمامی‌ خانه به چشم می‌خورد. دیوارها، سقفها همگی از چوب پوشیده شده‌اند.

فضای داخلی با چوب
فضای داخلی خانه با چوب و سنگ گدازه ای
عناصر عمودی نورگیری
عناصر عمودی برای فیلتر نوری
سنگهای گدازه‌ای
نمایی از فضای خانه با سنگ های گدازه ای

استفاده از سنگ در دیوارهای پشتی و جانبی خانه به‌کار رفته است که نماینده‌ای از گدازه‌های آتشفشانی اطراف خانه‌اند. استفاده از شن و ماسه در کفسازی بنا نیز، حس  قدم زدن در با‌غ‌های اطراف بنا را القا می‌کند. پوشش قسمت تاسیساتی استخر نیز برای یکپارچگی با نمای جلویی خانه، از پوششی چوبی با صفحات عمودی ثابت پوشیده شده است که این قسمت را در برابر آفتاب حفظ می‌کند.

نمای ایزومتریک و جزییات نما

نمای ایزومتریک ویلا
مقطع عرضیمقطع عرضی
مقاطع دیگر
مقاطع
پلان بام
پلان بام
پلان طبقه همکف
پلان طبقه همکف

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳