ساخت ویلایی برای آرامش

از نظر معماری، خانه در ساحل جنوبی دریاچه بالاتون قرار گرفته است. این دریاچه بزرگترین دریاچه در اروپای مرکزی می  باشد. سواحل این دریاچه از منازل تعطیلاتی پر شده است. در مناطق پر جمعیت آن تقریبا دیگر هیچ جای خالی ای برای ساختن منزل جدیدی باقی نمانده است. درصورتی هم که شما خوش شانس بوده و جایی برای ساختن بیابید احتمالا باعث از میان رفتن فضای طبیعی محیط خواهید شد. بنظر می رسد که دریاچه تنها برای استفاده های تفریحی مجارستانی ها بکار گرفته خواهد شد. با این وجود، بیشتر ویلاها منازل کوچک و محقری می باشند. مردم معمولا پول زیادی برای ساختن ساختارهای معمول و یا راه حل های مسائل ویلاسازی پرداخت نمی کنند.

 

آرتور، ساخت ویلایی برای آرامش
تصویر ۱: نمای کلی از ویلا

 

این امر در گذشته مطرح بوده و امروز تقریبا یافتن سایت خالی، بسیار گران و کم یاب است. مالک این منزل مورد نظر ما، ویلایی بسیار مدرن و با کیفیت بالا برای مصارف تابستانی خود ساخته است. شما دوست دارید تا هواره محیط داخل و خارج آن را مورد بازدید قرار دهید. باغ تقریبا به فضای محوطه باز طبقه اول چسبیده است.

 

آرتور، طراحی و ساخت و اجرا ویلا
تصویر۲: استفاده از کمینه گرایی در فرم و مصالح در طراحی نما

 

کف پوش های محوطه بیرونی تا به داخل خانه کشیده شده و و آن را از دیوار بلند شیشه ای ویلا جدا ساخته است. اتاق نشیمن و تراس می تواند در کنار یکدیگر دارای دربی کشویی باشند، که این امر فضای اتاق نشیمن را دوبرابر ساخته است. درب های کشویی در مقابل استخر می باشند. و مخزن آب آن تقریبا به اتاق نشیمن متصل است. کل محوطه طبقه همکف تقریبا حالتی موقتی را دارا می باشد. دیوار پشتی که دیوار سیمانی است فضای محوطه را از فضای محوطه همسایه جدا کرده است. طبقه نخست منطقه مخصوص خانواده می باشد. این فضا دارای تعداد ۴ اتاق خواب و دو حمام است، که در بالای اتاق غذاخوری طراحی شده اند.

 

آرتور، ارتور معمار، اسکیس های آرتور
تصویر ۳: طراحی فضای داخلی با استفاده از ترکیب رنگ های گرم و سرد

 

 

درب های داخلی منزل و پرده ها بصورتی نمایی از صفحات چوبی درآمده اند. آتش دان شخصا طراحی شده آن بدون هیچ عنصر پیش ساخته ای بنا گردیده است. حتی کرکره ها و نخستین تیغه سایه انداز نیز مخصوص همین پروژه می باشد.

 

معمار آرتور
تصویر ۴: ایجاد فضای تعامل با صبیعت پیرامون

 

این پروژه مسئول طراحی سیستم انرژی پایدار و دوستدار محیط زیست است که از طریق باتری های خورشیدی می تواند آب استخر را نیز گرم نماید. البته بخش نور فضا های مخصوص و ساختارهای داخلی را نیز از همین طریق تامین نموده است.

آرتور معمار، طراحی ویلا
تصویر ۵: ترکیب چوب و رنگ در طراحی جداره های داخلی

 

 

 

 

گروه معماری آرتور، مجموعه ایی است از تاملات، پژوهش و طراحی در باب معماری؛ خلاقیت، آفرینش فرم فضای هنرمندانه و معمارانه از ویژگی های شاخص این گروه است. طراحی معماری و طراحی داخلی ویلاهای معمارانه با روش های بهنگام در جامعه جهانی معماری در سر لوحه برنامه پژوهشی و کاری این آتلیه است. به همین منظور نمونه هایی از ویلاهای اجرا شده در بخش به تصویر کشیده شده است. برای تعامل و تماس با این گروه می توانید با شماره ۲۲۹۸۳۳۸۵-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 

آرتور، گروه مهندسین مشاور آرتور و همکاران
معمار آرتور ۰۲۱۲۲۹۸۳۳۸۵

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“AoA&ssociates” با همکاری گروه ایران معماری، مجموعه ایی است از تاملات، پژوهش و طراحی در باب معماری؛ خلاقیت، آفرینش فرم فضای هنرمندانه و معمارانه از ویژگی های شاخص این گروه است. طراحی معماری و طراحی داخلی ویلاهای معمارانه با روش های بهنگام در جامعه جهانی معماری در سر لوحه برنامه پژوهشی و کاری این آتلیه است. به همین منظور نمونه هایی از ویلاهای اجرا شده در بخش به تصویر کشیده شده است. برای تعامل و تماس با این گروه می توانید با شماره ۲۲۹۸۳۳۸۵-۰۲۱  تماس حاصل فرمایید.

 

ویلایی در بستر طبیعت

 

طراحی ویلا، نمای ویلا، ویلای کلاسیک، بازسازی ویلا
تصویر۱: نمای کلی ویلای U

این ویلا یک طبقه  است که در نزدیکی آروس ساخته شده و در محیطی بسیار زیبا که دارای منظره ای چشم انداز است واقع گردیده است. واین دید و منظر پتانسیل بالقوه ایی را برای طراحی ایجاد کرده است و تقریبا در محیط مجاور خود دارای نمای درختان بسیار زیادی می باشد. در مرکز این محوطه ساختمان تنهای دو طبقه بلندی با یک نورافکن رو به آسمان ساخته شده است. و در کنار آن راه پله مجسمه مانند طراحی شده و آتش دان آن آجری می باشد که فضای بسیار مناسبی را بصورتی هنری برای پدید آورده است.

 

طراحی ویلای مدرن و کلاسیک
تصویر۲: راه پله مجسمه مانند

 

این اتاق در واقع قلب خانه محسوب شده و تمامی اتاق ها را به یکدیگر متصل کرده و نمایی به هر دو طبقه خانه بخشیده است.

طبقه پایینی و بالایی بصورت موازی شکل طراحی شده و میتوانند مجموعه ای گسترده و آزاد را با پوشش دادن تراس ها و کنج ها در هر دو سطح ایجاد نمایند، چهارچوب یک نمای تیره می تواند با کمک روی زنگ زده تزیین گردیده و با یک ورق  چندلایه چوبی رنگ قهوه ای گرم تزیین گردیده است.

 

ترکیب فرم های معمارانه
تصویر۳: ترکیب فرم های معمارانه

 

خانه با یک راه پله داخلی چرخ مانند و یک اسانسور مخصوص ساکنین به صورت شاخص طراحی شده است. طبقه پایین اتاق نشیمن، اشپزخانه، و اتاق های خواب را در خود جای داده که دسترسی ای مستقیم به تراس داشته که در محیط در نظر گرفته شده است، و مانند یک راه روی بزرگ امکان بهره برداری از فضای گاراژ روباز را افزایش داده است.

 

فضای داخلی ویلای U شکل
تصویر ۴: فضای داخلی ویلای U

طبقه بالایی دارای اتاق نشیمن، به همراه تراس ها که به سمت شرق و غرب خانه مشرف می باشند، و همچنین اتاق خوابی با درب ورودی و تراس با نمای صبح می باشد.

 

ترکیب متریال های هماهنگ در نمای ویلای U
تصویر ۵: ترکیب متریال های هماهنگ در نمای ویلای U

طبقات با کاشی های بزرگ، و رنگ دانه های طبقه به رنگ بلوط، وسایل دست ساخت آشپزخانه و آتش دان آجری در ایجاد ترازی جالب با رنگ خانه ایجاد هماهنگی نموده و می تواند سطوح  نورگیر را منعطف سازد. نزدیکی خانه به محیطی سبز رنگ زیبایی خانه را ارتقا بخشیده، و دیواره از پایین تا بالا شیشه ای آن در واقع تفاوت میان بخش داخلی و بخش بیرونی را برای ما ایجاد کرده اند.

 

طراحی ویلاهای مدرن و اروپایی
طراحی ویلای U شکل

 

Architects

C.F. Møller

  • Location

Aarhus, Denmark

  • Area

۲۰۰٫۰ sqm

  • Project Year

۲۰۱۵

  • Photographs

Julian Weyer

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳