بازسازی فضاهای داخلی

امروزه شاید در توان همه افراد خرید خانه جدید و یا بازسازی با هزینه‌های کلان نباشد. اما با تفکری درست و مشورت با تیم طراحی مناسب می‌توان به نتایجی رسید که امکان بازسازی خانه را با بودجه مورد نظر خود انجام دهید.

چگونه با توجه به بودجه خود ساختمان را بازسازی کنیم؟

زمانی فکر بازسازی به ذهنمان خطور می‌کند که یا طراحی داخلی قدیمی شده است و یا کهنه به نظر می‌آید. این تغییرات را باید با در نظر گرفتن بودجه، زمان و تغییرات نابه هنگام باید در نظر گرفت. همیشه ارتقا فضا و نوسازی و بازسازی آن شاید با هزینه‌های هنگفت صورت نپذیرد و یا با خرج زیاد به نتیجه دلخواه نرسد. و یا هزینه کم قطعا مساوی با کیفیت پایین نیست. در رسیدن به فضاهای مطلوب راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توان با در نظر گرفتن آن‌ها به فضای مورد نظر دست یافت.

شاید اولین گزینه برای صرفه جویی در مخارج انجام کار توسط خودتان است. با اینکار می‌توانید در هزینه‌هاتی مربوط به استخدام پیمانکاران و یا افراد دیگر صرفه جویی کنید. اما اگر وقت کافی و یا مهارت لازمه را ندارید در بخشی از کارها که تخصصی تر هستند اعلام نیاز کنید. شما می‌توانید بخشی از وسایل و تجهیزات را از دوستانتان قرض بگیرید. اینکار می‌هواند پروژه شما را به کارگاهی کوچک برای بازسازی تبدیل نماید.

بازسازی

مصالح و مبلمان

شما می‌توانید از برخی مصالح به طور مجدد استفاده کنید. و یا در نظر داشته باشید که از مصالح بومی استفاده کنید. این مصالح می‌تواند هزینه کمتری را برای شما به ارمغان آورد.

گاها در بازسازی ممکن است نیازی به خراب کردن دیوارها و یا تغییر کل پلان نباشد و صرفا با بازنگری وسایل و مبلمان خانه به فضایی نو دست یابید. فضاهای مملو از مبلمان‌های متعدد و تنگ و فشرده خسته‌ کننده هستند. شاید بهتر باشد مواردی را که از آن‌ها استفاده کمتری می‌کنید از فضا دور کنید. اگر در این صورت نیز به فضای بیشتری نیاز داشته و یا خواهان تغییرات بیشتری بودید باید با یک معمار و یا طراح داخلی مشورت کنید. چیدمان فضا باید به گونه‌ای باشد که بیان کننده داستان شما باشد.

رنگ‌آمیری مجدد

بسیاری از طراحان داخلی معتقدند که رنگ‌آمیری مجدد می‌تواند هم هزینه کتری داشته باشد و هم تغییرات لازمه را به وجود آورد. شاید اولین سطوحی که به رنگ آمیزی مجدد نیازمند باشد، دیوارها و سقف ها هستند. کم هزینه ترین مواد رنگ آمیزی، رنگ های مبتنی بر آب است. البته به خاطر داشته باشید که رنگ‌های ارزان‌تر ممکن است نیاز به سه لایه رنگ باشد تا با پوشش یک لایه رنگ گران قیمت و با کیفیت بالا برابری کند. تغییر رنگ کابینت، در یا قاب پنجره نیز می تواند هویت بصری فضا را تا حد زیادی تغییر دهد.

عوض کردن روکش مبلمان و صندلی ها نیز می‌تواند به عوض شدن محیط کمک کند. انتخاب رنگ مناسب در طراحی داخلی بسیار مهم و قابل توجه است. زیرا رنگ‌ها می‌توانند محیط را باز و شفاف کند و یا مات و کدر.

رنگ آمیزی

تعمیر و باز سازی وسایل

گاهی تعمیر و بازسازی و نوسازی وسایل خانه می‌تواند بسیار در کم کردن هزینه و زیبا شدن محیط کمک کند. ممکن است تعمیر لوازم هزینه بسیار کمتری نسبت به خرید همان وسیله باشد. هر کالایی پتانسیل این را دارد که دوباره به وسیله‌ای نو تبدیل شود. بنابراین بهترین راه برای پس انداز پول، کار کردن با وسایلی است که دارید. به عنوان مثال، به‌جای دور انداختن مبل‌ها یا صندلی‌های غذاخوری، می‌توانید کوسن‌ها و پارچه‌ها را دوباره روکش کنید. اینکار به خصوص در زمانی که فریم و قاب مناسب و نویی دارند انجام پذیرند.

شما دوستان می‌توانید با دفتر آرتور و همکاران در خصوص بازسازی منازل خود صحبت کنید. همکاران ما می‌توانند بهترین‌ها را برای شما به ارمغان آورند.

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳