مجموعه  فرهنگی جورج امیل لاپالمه

فضا توسط مجموعه ای از آستانه ها که علائم عبور, محوطه, آثار, سقف و دیوارها را نشان می دهند و به واسطه ی نور و سیستم سمعی بصری روشن شده اند, مورد تأکید قرار گرفته و یک گذرگاه که در حواس عموم جذاب و فریبنده نمود یافته, را پدید آورده است. این فضا برای انیمیشن و شو سازماندهی و به گشودگی هایی که به فضای زیرزمینی و خارج و هم چنین نورگیرها و آثار هنرمندان که بر روی پرده ی نمایش دیده می شود, مرتبط شد.
این مجموعه نشانگر یک سرسرای فرهنگی وسیع و قابل دسترس برای عموم است. مسیر ورودی و سرسرای این مجموعه ی فرهنگی در سال ۱۹۷۲ به یک فضای صرفاً عملکردی تبدیل شد که تنها دسترسی به فضاهای مختلف و هم چنین یک شبکه ی زیرزمینی را فراهم اورد. مجموعه به آسانی در دسترس کاربرانش بود. اما هرگز موفق به برجسته نمایی طیف گسترده ای از فعالیت های فرهنگی و خدمات مانند سالن اجرا, باکس آفیس, بوتیک ها, رستوران ها و مسیرهای وسیع عابران پیاده با سطح بالای دسترسی نشد. مجموعه دچار ساییدگی و پارگی زمان است.

 طراحی معماری مجموعه فرهنگی

ما درپی یک طراحی جدید برای طاق ورودی – ورودی اصلی و امکانات ارتباطی به منظور خلق یک مرکز فرهنگی معتبر با ارائه ی یک هویت منحصر به فردِ طیف گسترده ای از فعالیت های فرهنگی بودیم. نتیجتاً ساختمان را به شکل قابل توجهی در بازسازی فضای داخلی و طراحی شهری که به تولید یک اثر معمارانه ی با کیفیت براساس ساختمان موجود کمک می کند, به چالش کشیدیم. امروز فضای فرهنگی جرج امیل لاپالمی معرف فضای عمومی با اتمسفری که منجر به کشف و گذران اوقات فراغت می شود, است.

 طراحی معماری مجموعه فرهنگی

اقدامات ما براین عامل ها متمرکز بود:
یکپارچگی ترافیک
به کارگیری حداکثر فضای سبز
احیا و نگهداری سازه های موجود
تمرکز بر ترافیک عابران پیاده و
آلترناتیو حمل و نقل
افزایش نور طبیعی برای استفاده ی کاربران

 طراحی معماری مجموعه فرهنگی

بعلاوه بازسازی فضای موجود,که این شامل اضافه کردن یک سالن نمایشگاه جدید, فضای انیمیشن, خدمات, یک سایبان شیشه ای, دسترسی به گردشگاه یک منطقه ی چند رسانه ای, سیستم های پیشرفته ی نورپردازی در فضای خارج, بهینه سازی استادانه ای ابزار تبلیغات که منعکس کننده ی هم تبلیغات و هم عمق طیف فرهنگی توسط این مجموعه به منظور استفاده ی کاربران می باشد. این مجموعه موقعیت خود را به عنوان بزرگترین مرکز فرهنگی کانادا حفظ کرده است. مسیر ورودی و سرسرای مجموعه یک مسیر دسترسی را فراهم آورده که به واسطه ی آن سی و پنج هزار کاربر روزانه و هشت میلیون عابر پیاده, خریدار و مراجعه کننده سالانه منتقل می شوند. بر این سیاق چالش های معمارانه به بزرگترین مرکز فرهنگی بدل شد.

 طراحی معماری مجموعه فرهنگی

یک پاسخ به “طراحی معماری مجموعه فرهنگی”

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳