با توجه به برنامه ای که کارفرمای این پروژه درخواست کرده است دو خانه با تمام محدودیت های زمین باریک و دراز و هم جواری با دریاچه در قسمت پشت بنا از مربع های در هم تنیده، در طراحی استفاده می شود و در نهایت یک مکعب متنوع و مدولار در تعامل با محیط شهری ساخته می شود. این مکعب شناور در خود فضاهای دسترسی، پارکینگ و مناطق سبز را در خود جای داده و از هم جدا کرده است. همچنین از مساحت زیر بنا برای ساخت یک حیاط و فضای خارجی کم شده است که در آن پنجره و بالکن و نرگیر تعبیه شده است.

این خانه زیبا در جنوب مکزیک ساخته شده است.

طراحی خانه نقطه 57، معماری خانه ای زیبا در جنوب مکزیک-02

مواد و مصالح مورد مصرف در ساختمان باعث ایجاد یک حس گرما و شفافیت شده است. انعکاس و سایه ها که با بی نظمی خاص در طراحی و عدم تقارن در ترکیب با نورپردازی نما و حجم ساختمان جلوه ای دو چندان به این ساختمان بخشیده است.

طراحی خانه نقطه 57، معماری خانه ای زیبا در جنوب مکزیک-04

باکس پله در نمای عقب ساختمان یادآور معماری کذشته نیویورک است که از تراس به پشت بام خانه راه دارد. این طرح بسیار هنرمندانه و با استفاده از عناصر خطی و صفحات شکل گرفته است و استفاده از پنجره های مشکی روی سطح سفید بنا با استفاده از شیشه های مات تصویری بسیار جذاب به بنا داده است. در معماری داخلی خانه گشایش ها در سقف بنا ا بسیار دلباز و نورگیر کرده است و همچنین استفاده از چوب در پلکان و روکش طبقات و رنگهای گرمی که استفاده شده یک فضایی صمیمی را ایجاد کرده است. چیدمان و استفاده از وسایل بسیا هوشمندانه و دقیق به جزئیات پرداخته شده است. و مبلمان و کتابخانه با طراحی زیبا و طراحی با دست ساخته شده است.

طراحی خانه نقطه 57، معماری خانه ای زیبا در جنوب مکزیک-10

طراحی خانه نقطه 57، معماری خانه ای زیبا در جنوب مکزیک-02

طراحی خانه نقطه 57، معماری خانه ای زیبا در جنوب مکزیک-03

طراحی خانه نقطه 57، معماری خانه ای زیبا در جنوب مکزیک-05

طراحی خانه نقطه 57، معماری خانه ای زیبا در جنوب مکزیک-07

طراحی خانه نقطه 57، معماری خانه ای زیبا در جنوب مکزیک-08

طراحی خانه نقطه 57، معماری خانه ای زیبا در جنوب مکزیک-09

طراحی خانه نقطه 57، معماری خانه ای زیبا در جنوب مکزیک-drawings-pixel-5

کلمات کلیدی : طراحی مجنمع مسکونی، طراحی ویلا، طراحی خانه،طراحی ساختمان های اداری و تجاری

 

دفتر معماری آلتون سازه با در اختیار داشتن کادری مجرب و متخصص، و با استفاده از جدیدترین متدها و استانداردهای روز دنیا و بکارگیری مصالحی با بهترین کیفیت در امر طراحی معماری مجتمع مسکونی،ویلا،اداری،تجاری، بازسازی،محوطه سازی طراحی داخلی و اجرا ، موفق شده گامی مؤثر در راستای صرفه جویی در هزینه و زمان برداشته تا آنچه را که در رویاهایتان بدنبالش هستید در کمترین زمان و مناسب ترین قیمت در محیط کار و منزل شما اجرا نماید.

تلفن تماس با دفتر طراحی: ۲۲۹۸۳۳۸۵-۰۲۱

 

http://www.archdaily.com/89432/pixel-57-darkitectura/

 

 

 

 

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳