خانه روی آب

پروژه ویلای دماوند به شرکت مهندسین مشاور آلتون سازه با مدیریت آرتور امید آذری واگذار شد تا مسئولیت طراحی بخش های مختلف معماری، سازه، تاسیسات، طراحی داخلی و طراحی محوطه را بر عهده گیرد.

A house on the water

کانسپت پروژه:

نماد یین یانگ چه در باب فرم و چه در باب مفاهیم در اسکیس های اولیه این ویلا مشهود است.از مفاهیم استفاده شده در کانسپت این پروژه تضاد  ودر عین حال اثر متقابلشان بر یکدیگر است.بر اساس این طرز تفکر تمام پدیده های طبیعی ،شامل یا تابع یک تضاد مضاعف هستند.این زوج های متضاد بر خلاف تضادشان، نفی کننده یکدیگر نیستند بلکه هر کدام آنها شرط وجود دیگری به شمار می روند.طراح پروژه از این مفاهیم ، برای ایجاد رابطه ساختمان با محیط، هوشمندانه بهره برده است.در این اثر طبیعت و معماری در برابر هم قرار ندارند بلکه در هم ادغام شده و یکدیگر را تکمیل می کنند.

A house on the water

ارتباط بین ساختمان و زمین ،قرار دادن بنا بر روی آب است.که منجر به کاهش “وزن احساسی” ساختمان می شود ،رابطه بنا با محیط بیرون از طریق پل و رامپ ها امکان پذیر است.

A house on the water

بعد از ترسیم اسکیس های متعدد  توسط آرشیتکت پروژه  آرتور امید آذری که منجر به بسط و شکل گیری ایده های اولیه گردید ،توسط نرم افزارهای مرتبط ،پروژه مدل سازی گردیده و پس از هماهنگ گردیدن با کارفرما در طی جلسات متوالی ،نقشه های فاز دو تهیه و پروژه در شهر دماوند احداث گردیده است.

A house on the water

فضاهای داخلی

برای ایجاد تداوم طراحی داخلی بنا با فرم اصلی بنا، تجرید شده نماد یین یانگ و خطوط سیال و پویا وهمچنین استفاده از رنگ سیاه وسفید در فضاهای داخلی مشهود است.

A house on the water

طراحی و اجرای هنرمندانه پله در طراحی ویلا، بر جذابیت دید بصری در فضای داخلی ،افزوده است.در این ویلا بر تک تک عناصر داخلی همچون سقف در غالب سقف کاذب ،کف و دیوارها فکرگردیده است و دیتل های اجرایی آن تهیه گردیده است.

A house on the water

این ویلا با بروز ترین متریال ها و تکنولوژی ساخت ،اجرا گردیده است.و سازه بکار رفته در این ویلا این موقعیت را برای آرشیتکت فراهم آورده است  تا بتواند ایده های خاص خود را اجرایی گرداند.

A house on the water

A house on the water

به عنوان رویکرد کلی گروه معماری ایران می توان گفت :پس از تفکر و تعمق در مورد اطلاعات جمع آوری شده در مراحل مطالعاتی، ارائه آلترناتیو های متفاوت در جهت اقدام به طراحی اولیه در راستای یک پروسه خلاق و هوشمندانه ،مطابق با جدیدترین متد های برنامه ریزی که توسط متخصصین گروه انجام می گیرد،با در نظر گرفتن مواردی چون عملکرد،فرم، اقتصاد و زمان انجام می پذیرد.

ترویج و اشاعه الگوهای مطلوب و مناسب در معماری و تاکید بر ضرورت استفاده از متخصصان در فعالیت های معماری از اهداف بلند مدت  طراحان و برنامه ریزان این گروه می باشد.

خدمات ما به شرح ذیل می باشد:

خدمات گروه معماری ایران در غالب کلینیک های زیر می باشد :

  • کلینیک تخصصی طراحی و اجرای بازسازی فضاهای اداری و تجاری و……
  • کلینیک تخصصی طراحی و اجرای نماهای کلاسیک، مدرن و پست مدرن
  • کلینیک تخصصی طراحی و اجرای ویلاهای کلاسیک و مسکونی و ..
  • کلینیک تخصصی طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط هایی با ویژگی های باز و بام سبز
  • کلینیک تخصصی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی
  • کلینیک تخصصی طراحی و اجرای مجتمع های مسکونی با جدیدترین متدهای طراحی و تکنولوژی ساخت
  • کلینیک تخصصی طراحی و اجرای برج باغ با طراحی منحصر به فرد
  • کلینیک تخصصی مشارکت و سرمایه گذاری در ساخت

تماس با ما :۸۵ ۳۳ ۰۲۱۲۲۹۸

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳