طراحی این خانه بر رأس رو به شمال تپه ای با مناظری رو به کوههای بیرون مادرید قرار گرفته است. که گزینه انتخابی برای یک فلات تهیه می کند. سکویی است از یک جعبه بتونی که جعبه ای شیشه ای با بامی ظریف و سفید رنگ از جنس فولاد سبک را بر دوش دارد.

جعبه بتونی در پایه، غاری را شکل می دهد که خصوصیات معماری سنتی خانه را در بر می گیرد. اتاقها و سرویس ها در جلو و فضاهای خدماتی در پشت قرار دارند. پلکانی از درون خانه تا جعبه ی شیشه ای واقع بر بالای سکو صعود می کند. غار زیرین یک پناهگاه است. فضای بالایی شبیه گلخانه ای است که محیطی را برای تفکر و تعمق به وجود می آورد.

De-Blas-House-A-Concrete-Glass-Box-House-Design-Back-View-طراحی معمارانه خانه ی دی بلاس

کل پروژه به واسطه ی دقت  در ابعادش تصدیق می شود. ابعاد جعبه ی بتونی ۹ در ۲۷ متر (۲۹ در ۸۸ فوت) است. ابعاد ساختار فلزی ۶ در ۱۶ متر (۲۰ در ۵۲ فوت) است. ابعاد جعبه ی شیشه ای ۵/۴ در ۹ متر به ارتفاع ۳/۲ متر (۱۵ در ۲۹ در ۵/۷ فوت) است. این خانه در تلاش است تا به ابهامات مرتبط با مسائل زمین ساختی و سنگتراشی به گونه ای حقیقی پاسخ گوید، بدین لحن که قطعه ای ساختاری بر روی جعبه ای تراشیده شده از سنگ ، نهاده شده است. این خود عصاره ای است از هر آنچه که در معماری ضروری است، باری دیگر با بیان اینکه ” بیشتر توسط کمتر” شناخته می شود.

طراحی معمارانه خانه ی دی بلاس -1

Concrete-Glass-Box-House-Design-طراحی معمارانه خانه ی دی بلاس

مادرید ، اسپانیا

آلبرتوکمپو با ازا آرکوییتو

با همکاری رائول دل وال

کارفرما : فرانسیسکودی بلاس

مساحت زیربنا : ۲۳۶۸ فوت مربع / ۲۲۰ متر مربع

مساحت زمین: ۳۲۲۹۲ فوت مربع / ۳۰۰۰ متر مربع

مصالح : بتون، فولاد، شیشه

590x454xde-blas-house-5-590x454.jpg.pagespeed.ic.طراحی معمارانه خانه ی دی بلاس

De-Blas-House-طراحی معمارانه خانه ی دی بلاس

طراحی این خانه بر رأس رو به شمال تپه ای با مناظری رو به کوههای بیرون مادرید قرار گرفته است. که گزینه انتخابی برای یک فلات تهیه می کند. سکویی است از یک جعبه بتونی که جعبه ای شیشه ای با بامی ظریف و سفید رنگ از جنس فولاد سبک را بر دوش دارد.

502x590xde-blas-house-8-502x590.jpg.pagespeed.ic.طراحی معمارانه خانه ی دی بلاس

BLAS house CAD طراحی معمارانه خانه ی دی بلاس E1.150

کلمات کلیدی : طراحی مجنمع مسکونی، طراحی ویلا، طراحی خانه،طراحی ساختمان های اداری و تجاری

 

دفتر معماری آلتون سازه با در اختیار داشتن کادری مجرب و متخصص، و با استفاده از جدیدترین متدها و استانداردهای روز دنیا و بکارگیری مصالحی با بهترین کیفیت در امر طراحی معماری مجتمع مسکونی،ویلا،اداری،تجاری، بازسازی،محوطه سازی طراحی داخلی و اجرا ، موفق شده گامی مؤثر در راستای صرفه جویی در هزینه و زمان برداشته تا آنچه را که در رویاهایتان بدنبالش هستید در کمترین زمان و مناسب ترین قیمت در محیط کار و منزل شما اجرا نماید.

تلفن تماس با دفتر طراحی: ۲۲۹۸۳۳۸۵-۰۲۱

 

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳