از دیر باز سخن از احترام به آب ، باد آتش و خاک است . در این میان معماری بیش از هر حرفه دیگری وام دار این مطلب شد و احترام به طبیعت و محیط زیست از کهن در معماری بومی، سرزمین ایران درخشید. از این رو ، این موضوع را درون مایه و جانمایه معماری خویش قرار دادیم. در طراحی ویلا دماوند، خواستیم معماری ایرانی را الهام بخش طراحی قرار دهیم . (تصویر۲)

 

arturazeri,artorazeri,ارتور اذری,آرتور آذری

با توجه به قرار گیری ویلا در یکی از زیبا ترین مناطق ایران یعنی شهر دماوند ، سرشت طبیعت بر کالبد بنا غالب دانستیم. از این رو در ساختمایه ، آجر را برگزیدیم (تصویر۳) و به دنبال آن حجم ساده و کمین گرا را بعنوان کالبد اصلی به رنگ سفید انتخاب کردیم تا فریم مناسب از بنا دست یابیم . از سوی دیگر، نور، تهویه طبیعی ، استفاده از دید و منظر مطلوب ، را بر آن داشت تا با چرخش ۳۰ درجه بنا نسبت به سایت ، امکان بهینه سازی این فاکتور ها را داشته باشیم . در طراحی ویلای دماوند ، در معاری ایرانی روحی تازه دمیده شد تا اثری جاودانه خلق گردد و ساکنین آن ، همچون نیا کان مان ، از عناصر طبیعی موجود در منطقه بهره ببرند و به یک آسایش روانی مطلوب دست یابد.

 

arturazeri,artorazeri,ارتور اذری,آرتور آذریarturazeri,artorazeri,ارتور اذری,آرتور آذری

 

 

ویلای دماوند

دفتر معماری آرتور و همکاران،  AOA

آرشیتکت: آرتور امید آذری

کارفرما: آقای عباسپور

موقعیت: تهران_دماوند

گروه طراحی : AOA Design

 

arturazeri,artorazeri,ارتور اذری,آرتور آذری arturazeri,artorazeri,ارتور اذری,آرتور آذری arturazeri,artorazeri,ارتور اذری,آرتور آذری arturazeri,artorazeri,ارتور اذری,آرتور آذری arturazeri,artorazeri,ارتور اذری,آرتور آذری arturazeri,artorazeri,ارتور اذری,آرتور آذری arturazeri,artorazeri,ارتور اذری,آرتور آذریarturazeri,artorazeri,ارتور اذری,آرتور آذری arturazeri,artorazeri,ارتور اذری,آرتور آذریarturazeri,artorazeri,ارتور اذری,آرتور آذری

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳