ترکیب رنگ های مدرن در دکوراسیون داخلی

استفاده از رنگ‌های متفاوت روشی امروزی و زیبا برای طراحی داخلی است. اما انتخاب ترکیب رنگ مناسب برای طراحی داخلی کار راحتی نیست. کنار هم قرار دادن رنگ‌های مختلف به ساده‌شدن این فرایند کمک می کند.
در روش  ذیل از بیش از سه رنگ خالص و متضاد در طراحی داخلی یک فضا استفاده نمی شود. این موضوع انتخاب‌های شما را محدودتر می کند و به خانه شما در مقایسه با خانه‌هایی که دارای رنگ‌های خنثی هستند تنوع و انرژی می بخشد.

آموزش اسکیس و راندو
آموزش اسکیس و راندو

این تکنیک طراحی در طراحی مد ریشه دارد. در دهه ۱۹۶۰ طراحان بریتانیایی و اروپایی دو یا سه رنگ خالص را انتخاب کرده و در کنار هم به کار می بردند. در طراحی داخلی نیز بسیاری از طراحان داخلی و اهالی فن امروزی چند رنگ روشن را در کنار هم قرار می دهند تا اتاق‌ها را از نظر بصری جذاب کنند.

آموزش طراحی با دست آزاد
آموزش طراحی با دست آزاد

کنار هم قرار دادن رنگ‌های اصلی.
در این نوع طراحی دو یا سه رنگ خالص در یک فضا در کنار هم قرار می گیرند. در این ترفندتمامی رنگ‌های اولیه و  ثانویه در کنار هم قرار می گیرند. با این وجود، امروزه طراحان از ترکیبی از همه این رنگ‌ها استفاده می کنند.
از یک روند خوب استفاده کنید که در آن نتیجه ترکیب رنگ‌ها مشخص و رنگ‌های گرم و سرد در آن تعریف شده باشند.

مدرسه اسکیس ایران

کنار هم قرار دادن رنگ‌های مکمل.
اگر از رنگ‌های متضاد در چرخه رنگ به‌درستی استفاده شود تاثیر بسیار خوبی در طراحی داخلی خانه خواهد گذاشت. برای مثال صندلی ای زرد-سبز در این اتاق بسیار زیبا در کنار نقاشی قرمز- بنفش قرار گرفته‌اند.
رنگ‌هایی که دارای شدت یکسانی هستند را در کنار هم قرار دهید. اگر رنگ اصلی شما روشن است، رنگ‌های دیگر را نیز روشن انتخاب کنید. اگر رنگ اصلی شما پاستلی است رنگ‌های دیگر را نیز پاستلی بگیرید.

طراحی با دست آزاد

کنار هم قرار دادن تنالیته های یک رنگ
در این تکنیک از یک رنگ با درجات مختلفی از سایه، شدت، و ارزش رنگی استفاده می شود. برای این کار  می توانید از بافت‌ها و مواد مختلف استفاده کنید.
در طراحی معاصر از موکت‌هایی با یک رنگ روشن و یک الگوی گرافیکی بسیار استفاده می شود.

کنار هم قرار دادن رنگ‌های مشابه
استفاده از رنگ‌هایی که در چرخه رنگ در کنار هم قرار گرفته‌اند یک ترکیب لطیف ایجاد می کند. این دیوار سبز باکنسول و وسایل بنفش هماهنگی بسیار زیبایی برقرار کرده است.
یک رنگ را به‌عنوان رنگ اصلی انتخاب کنید و از دو رنگ دیگر برای عناصر دیگر موجود در فضا استفاده کنید.

ایران معماری
کنار هم قرار دادن رنگ‌های خنثی
سیاه و سفید عموما به‌عنوان رنگ‌های خنثی شناخته می شوند. کنتراست رنگی آن‌ها تاثیر عمیقی در فضا ایجاد می کند. در این آشپزخانه مدرن و پیچیده از هر دوی این رنگ‌ها به میزان درستی استفاده شده است.
وقتی با پالت سیاه و سفید کار می کنید، سعی کنید اشیای تزئینی را به رنگ‌ خالص انتخاب کنید تا در فضا تنوع ایجاد شود.

استفاده از اشیای تزئینی
اگر ترجیح می دهید دیوارها دارای رنگ خنثی باشند، از این تکنیک در اشیای تزئینی استفاده کنید. استفاده از گل‌دان‌ها یا تابلوهای نقاشی با یک رنگ روشن  راهی  برای  زندگی بخشیدن به یک اتاق بی روح است.

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳