بهترین آثار معماری کاندید شده در آرک دیلی

در این مقاله به بررسی بهترین آثار معرفی شده در سایت آرک دیلی پرداخته خواهد شد. این آثار به عنوان آثار برتر سال ۲۰۲۱ معرفی شده‌اند. در ادامه به بررسی اجمالی این ساختمان‌ها می‌پردازیم:

بیش از ۵۰۰۰ پروژه جدید منتشر شده در طول سال ۲۰۲۱، ArchDaily را به بزرگترین کتابخانه معماری آنلاین در جهان تبدیل کرده است. تیم سرپرستی ArchDaily با هدف ارائه الهام، دانش و ابزار به کاربرانی که در ایجاد محیط‌های ساخته شده بهتر مشارکت می‌کنند. با دفاتر تماس می‌گیرد، پروژه‌های ساخته‌شده را در جهان تهیه و ارائه می‌کند. در این مقاله به ادامه بررسی دیگر پروژه‌های این لیست پرداخته خواهد شد:

The Richard Rogers’ Drawing Gallery

معمار: Rogers Stirk Harbour + Partners

گالری در بین درختان جذاب و طبیعتی بکر. با استفاده از کنسولی معلق در محیط. سازه نارنجی رنگ و مخروطی شکل نگهدارنده این گالری جذاب است. در قدم زدنی بکر در گالری با ویویی روبهر خواهید شد که تمامی طبیعت را یکجا به نمایش می‌گذارد بدون خدشه‌ای در دید. در واقع اتاق تک مستطیل شکل گالری از طریق دهانه ۵×۴ متری در دورترین انتهای آن، نمایی از منظره را قاب می‌کند. فراتر از یک تراس، که در بالای آن، لبه‌ها به آرامی بیرون می‌آیند و نور را بین داخل و خارج نگه می‌دارند.

Terni Farm House

معمار: Shreyas Patil Architects

گروهی از یک خانواده دکترها برای آخر هفته‌ها تصمیم بر این گرفتند تا ویلایی را در محیط روستایی بسازند. این خانه‌ها با شیرووانی به یکدیگر متصل می‌شوند. و سقف آخر به استخر منتهی می‌شود و فضایی برای راه رفتن را مهیا می‌کند. دیوار‌ها تشکیل شده از بتن و سفال‌های آجری هستند که بومی منطقه‌اند. پلان باز به ماهیت پویای فضا می افزاید. و به فرد اجازه می دهد از مکان بر اساس فصل، زمان و مناسبت استفاده کند.

تأثیر متقابل نور و سایه با قرار گرفتن دیوارهای مستقل و سقف هایی که حیاط ها را تشکیل می دهند، خریداری می شود. در حین قدم زدن در این فضاها، دیوارها و روزنه ها به گونه ای طراحی شده اند که نمایی از زمین های کشاورزی را در کنار خود معماری ایجاد می کنند و قدرت طبیعت و معماری را به یاد می آورند.

Inside out House / Modo Designs

معمار: Save this picture!

مالکان خانه‌ای می‌خواستند که مطبوع و با اتاق‌های خوابی بوده که مشرف به حیاط خلوت آنها باشد. و در عین حال نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی و امنیت را برطرف کند. با این توضیحات اولیه، ابتدا نقشه‌برداری از درختان موجود در محل را شروع کردیم. برخی از آنها درختان انبه بودند. و طرح‌بندی‌هایی را ایجاد کردیم که این درختان را حفظ و بافته می‌کرد. این چیدمان همچنین شامل حیاط‌های هندی کهن‌الگو می‌شود. که پس از آن بی‌ظاهر با فضاهای داخلی خود ترکیب می‌شوند.

ماهیت این خانه باز بودن آن است، مرزهای درون و بیرون به تدریج محو می شود و گفتگوی پویا با طبیعت ایجاد می کند. فضای باز و درختان انبه موجود در سایت باعث پیوند میان معماری و طبیعت گشته است. پنچره‌هایی که این طبیعت و آسمان را قاب کرده‌اند نمودی بر این مسئله هستند.

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳