در حالیکه بسیاری از معماران جهان در صدد یافتن راهکارهایی برای حل معضلات انبوه‌سازی مسکن و تطابق این نوع از مسکن با سیستم‌های کنترل انرژی و معماری پایدار می‌باشند، این خانه کوچک با ظاهری ناآشنا و غریب را می‌توان سرآغاز انقلابی در طراحی فضاهای مسکونی دانست. این بار نیز این معمار پرآوازه و خلاق، «دانیل لیبسکیند» است که توجه تمامی مهندسین، معماران و متخصصین عرصه مسکن را به خود جلب کرده است سال‌ها پس از آنکه لکوربوزیه اظهار این سخن که «خانه ماشینی است برای زندگی»،‌ تحولی را در طراحی مسکن به وجود آورد اکنون لیبسکیند مدلی از خانه را طراحی مسکن به وجود آورد اکنون لیبسکیند مدلی از خانه را طراحی نموده است که همچون مدل‌های ماشین می‌تواند در تعداد زیاد و در کشورهای مختلف تولید شده و به فروش برسد. هر چند که این خانه‌ نخستین نمونه به اجرا در آمده می باشد، اما کمپانی تولید کننده این خانه شروع به ثبت سفارش متقاضیان خرید این خانه سه تا چهار میلیون دلاری نموده است.

Villa-Libeskind-prototype-ext-night-1-(c)-Frank-Marburger_طراحی ویلا، معماری خانه زیبای ساحلی مسکونی

نام پروژه: Libeskind Signature Series House

معمار: Daniel Libeskind

موقعیت بنا: Worldwide

زمان ساخت: ۲۰۰۹

Daniel-Libeskind-Completed-Home-At-Night-طراحی ویلا، معماری خانه زیبای ساحلی مسکونی

هندسه این خانه الهام گرفته از کریستال می‌باشد تشابه زیادی به دیگر آثار لبسکیند دارد و حجم آن از تداخل صفحات و پوسته هایی با زاویای تند پدیده آمده است. در طراحی این مدل، با اهمیت‌ترین مولفه‌های روانی مسکن هزار جدید نظیر هویت، امنیت و آسایش ساکنین و همچنین استفاده از تکنولوژی امروزی در جهت دستیابی به معماری پایدار، کاهش مصرف انرژی، کاهش زمان ساخت، کنترل آلودگی صوتی و استفاده از مصالح مناسب و قابل انطباق با اقلیم‌های مختلف مدنظر بوده است.

villa-libeskind-طراحی ویلا، معماری خانه زیبای ساحلی مسکونی

این خانه شامل دو طبقه بر روی زمین و یک طبقه زیرزمین می‌باشد و در آن علاوه بر فضاهای اصلی نظیر آشپزخانه، نشیمن،‌ سه اتاق خواب، سوئیت مهمان و سرویس‌های بهداشتی، فضاهای متنوع دیگری نظیر اتاق چند منظوره، دفتر کار، نشیمن شومینه، بالکن،‌ رختشویخانه، اتاق بدن‌سازی و سونا نیز در نظر گرفته شده است. تمامی فضاهای داخلی از نور طبیعی بهره برده و دید مناسبی نیز به پیرامون خانه دارند. ساختار سازه این خانه از جنس چوب فرآوری شده می‌باشد که پوسته ای فلزی آن را پوشانده است. این پوسته همچنین سیستم‌های جذب انرژی خورشیدی و ذخیره آب باران نصب شده در نما و سقفها را نیز مخفی می‌سازد.

libeskind-villa-طراحی ویلا، معماری خانه زیبای ساحلی مسکونی

دیدگاه جدید نسبت به چگونگی استفاده از سیستم‌های پیش ساختگی موجب شده است که حداکثر مدت زمان ارسال قطعات خانه به هر نقطه از جهان کمتر از یک ماه و حداکثر زمان نصب و احداث بنا نیز به حدود چند ماه کاهش یابد «لیبسکیند» ایده اصلی در طراحی این خانه را مطرح نمودن راهکاری برای فرار از تکرار باکس‌ها و بلوک‌های مشابه و بی هویت دانسته و عنوان نموده است که هدف از این پروژه طراحی این خانه و بی‌هویت دانسته و عنوان نموده است که هدف از این پروژه طراحی خانه‌ای ایده‌آل و متناسب با نیازها و نحوه زندگی انسان امروز بوده است که در آن به ظریف ترین نکات جهت تامین آسایش و رضایت ساکنین توجه شده است. برای گریز از تکرار این بنا به خریداران این خانه اطمینان داده می‌شود که در نزدیکی آنها این مدل خانه هرگز احداث نخواهد شد. همچنین خریداران، بسیاری از مشخصات خانه را می‌توانند شخصاً انتخاب کنند که از این موارد می‌توان به رنگ برخی از جداره‌ها، نوع شیشه‌ها و دکوراسیون داخلی اشاره نمود.

Villa-Libeskind-prototype-ext-grand-room-closeup-(c)-Klaus-طراحی ویلا، معماری خانه زیبای ساحلی مسکونی

برای این خانه دو نمونه کاملا متفاوت از دکوراسیون داخلی اشاره نمود. برای این خانه دو نمونه کاملاً متفاوت از دکوراسیون مدرن طراحی شده است؛ نمونه اول شامل مبلمان و دکوراسیون لوکس اما ساده بوده اما تمامی با هندسه و فرم بنا طراحی نموده است. بسیاری کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که در دهه میلادی پیش رو بسیاری از معماران سرشناس به این عرصه متفاوت طراحی مسکن روی خواهند آورد تا در آینده‌ای نزدیک، خانه نیز همچون البسه، جواهرات و اتومبیل سالانه، با مدل‌ها و طرح‌های مختلف روانه بازار جهانی گردد.

 

طراحی ویلا، معماری خانه زیبای ساحلی مسکونی

 

دفتر معماری آلتون سازه با در اختیار داشتن کادری مجرب و متخصص، و با استفاده از جدیدترین متدها و استانداردهای روز دنیا و بکارگیری مصالحی با بهترین کیفیت در امر طراحی معماری مجتمع مسکونی،ویلا،اداری،تجاری، بازسازی،محوطه سازی طراحی داخلی و اجرا ، موفق شده گامی مؤثر در راستای صرفه جویی در هزینه و زمان برداشته تا آنچه را که در رویاهایتان بدنبالش هستید در کمترین زمان و مناسب ترین قیمت در محیط کار و منزل شما اجرا نماید.

تلفن تماس با دفتر طراحی: ۲۲۹۸۳۳۸۵-۰۲۱

 

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳