طراحی ویلایی در دره

برند آرتور در تلاش است تا با در نظر گرفتن سایت‌های مختلف پروژه‌ها، چالش‌های پیشرو را به راحتی و به بهترین نحو ممکن حل کند. شما می‌توانید برای طراحی، ساخت و اجرای ویلاهای خود با دفتر ما در تماس باشید. 🙂

ویلا میجندل

معمار:VVKH architecten

شهر: The Netherlands, Wassenaar

ویلایی در دره

این ویلا در برخورد میان جنگل و دره و مملو از درختان شکل گرفته است.  نام خود را از جایگاه خود به ارث می‌برد. نور فوق‌العاده و تابش آن بر روی درختان و برگ‌ها، کنتراست نور و سایه و صحنه‌های سورئال طبیعت بنای ویلا را به مجسمه‌ای زیبا در دل جنگل بدل ساخته است.مجسمه ای ساخته شده از مصالح اکسپوز و پرداخت نشده. بتن، چوب و آلومینیوم از جمله متریال کاربردی درون این ویلا هستند.

نمای ویلا را به روش ژاپنی و با چوب‌های سوخته ساخته‌اند. این ویلای بتنی در دل تپه‌های شنی واقع شدهاست. که در بدو ورود با گذراندن پله ها به اتاق کار و دو اتاق خواب راه می‌یابد. در واقع ورودی در طبقه وسط و در طبقات بعدی اتاق نشیمن و آشپزخانه جای گرفته است. اتاق نشیمن در طبقه بالا منظره‌ای بی‌نظیر از دره و تپه‌های شنی را در چشم ببینده منعکس می‌کند. که در روبه‌روی ویلا قرار دارد.

در سقف نیز پنجره‌هایی وجود دارد که نور‌ها را با جلوه‌های خاصی در خانه به دام می‌اندازد. حمامی در زمین فرورفته دارای پنجره‌ای در امتداد شیب تپه است که دید را به سمت ماسه‌ها و زمین سبز جنگل هدایت می‌کند. اتاق خواب نیز در کنار نمای جنگلی ساخته شده است تا بهترین دید را به مناظر اطراف داشته باشد.

ساخت فضاهای ویلا

قوانین، ساخت یک بنای کوچک و فشرده را در این فضای نسبتا باریک و در این منطقه جنگلی اجازه میداد. ویلا تا نیمه در درون تپه مرتفع ساخته شده است. و تجربه‌ای جذاب را از سکانس‌های متفاوت با تضادی میان نماهای باز و بسته از چشم‌انداز را ارائه می‌دهد. طبقات بنا و اختلاف سطح‌های موجود در محیط باعث به وجود آمدن روابط قضایی و بصری جالبی است. که به سمت منظره تپه‌ها با گشودگی‌های متعدد و متفاوت فراهم می‌کند.

از اتاق نشیمن، واقع در طبقه بالا، منظره ای زیبا از دره تپه های شنی جلوی خانه وجود دارد. اما از طریق یک پنجره کم، جنگل در پشت نیز قابل مشاهده است. علاوه بر این، پنجره های سقفی جلوه های نوری خاصی را ارائه می دهند. حمام نیمه فرو رفته در زمین است. دارای یک پنجره در امتداد شیب تپه است که از سطح چشم روی ماسه و چمن نمایی ایجاد می کند. اتاق خواب مستر در کنار باغ واقع شده است. عقب نشینی و تناوب چوب سوخته و منافذ در نما ایجاد یک منطقه حائل ایجاد سرپناه می کند. از طریق دهانه بین تنه های تیره، استخر و جنگل انبوه قابل مشاهده است.

سایت پلان

ویلا دره طراحی برند آرتور

برند آرتور در راستای ارائه بهترین ویلاها در تلاش است تا بتواند نظر کاربران را در سایت‌ها متنوع جلب کند. دفتر آرتور و همکاران ویلاهای شما را با توجه به رویاهایتان طراحی می‌کند.

ویلا ولی (villa valley)

این ویلا در بومهن ساخته شده است. جایی که در دامنه کوه و نزدیک چشمه قرار دارد. هندسه ویلا دره نتیجه دگرگونی سه منحنی موجود در توپوگرافی زمین در سه سطح می باشد. هدف پروژه کمترین میزان دخل و تصرف در وضع طبیعی زمین است. این، یک حمله شاعرانه از منحنی های زمین به ویلا است. این ویلا سلسله مراتب فضایی را حول خود سازماندهی می کند.

ویلا دره

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳