گروه مهندسین ایران معماری

یکی از فعالیت هایی در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت نمونه های مشابه در پروژه های معماری است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

طراحی معمارانه مرکز سی تی اسکن برای کودکان

مرکز سی تی اسکن مخصوص کودکان

بیمارستان کودکان New York-Presbyterian Morgan Stanley تصمیم گرفت تا دستگاه سی تی اسکن خود را تعویض کند. دستگاهی که مخصوص تهیه اسکن های داخلی است و می تواند قسمت هایی که قابل مشاهده با دستگاه های X-Ray معمولی نیست را نشان دهد. آنها می خواستند چیزی را ارئه دهند که کمی خوشایندتر باشد. این به این دلیل بود که سی تی اسکن می تواند کمی ترسناک باشد، به خصوص برای کودکان.

به جای تعویض دستگاه با یک دستگاه سفید ساده ی خسته کننده، که در بسیاری از بیمارستان ها پیدا می شود، آنها تصمیم گرفتند که تجهیزات اتاق را پر نشاط و جذاب کنند. دستگاه جدید علاوه بر اینکه این قابلیت را داشت که میزان کمتری از اشعه را به بیمار وارد کند، طوری طراحی شد که شبیه کشتی دزدان دریایی باشد.

تونل سی تی اسکن شبیه فرمان کشتی طراحی شده، اطراف اتاق هم حیواناتی دوست داشتنی ترسیم شده اند که از طناب آویزانند.

نتیجه این دستگاه که توسط GE و همکاری پزشکان طراحی شد، کسب تجربه ای جالب برای کودکان و افراد زیر ۲۱ سال بود که علاوه بر اینکع ترسناک و استرس آور نیست بلکه آرامش بخش هم می تواند باشد.

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳