ویلای ماهی توسط گروه معماری Guz در کشور سنگاپور طراحی و اجرا شده است. این ویلا در فضای ۷۲۶ مترمربعی طراحی شده است. ویلای ماهی، نمایشی از یک خانه ییلاقی مدرن گرمسیری است که نحوه تعامل با طبیعت را در آب و هوای گرم و مرطوب سنگاپور نمایش می دهد. ایجاد فضاهای باز و تهویه های مناسب و طبیعی، بهره برداری از محیط اطراف را دوچندان کرده است.

guz-sentosa-02

هدف اصلی در طراحی این ویلا، ایجاد ارتباط بین خانه با چشم انداز اطراف و در نهایت ارتباط با دریا است. ایجاد ارتباط با استفاده از پنجره های ویژه که اجازه می دهد تا نور طبیعی در فضای داخلی منتشر و دید به اطراف گسترش یابد. سقف های منحنی شکل ویلای ماهی، نمادی از امواج دریا است و همچنین تاکیدی بر وکود دریاست.

guz-sentosa-طراحی معماری ویلای ماهی

ویلای ماهی، نمایشی از یک خانه ییلاقی مدرن گرمسیری است که نحوه تعامل با طبیعت را در آب و هوای گرم و مرطوب سنگاپور نمایش می دهد.

علاوه بر تعبیه پشت بام سبز در ویلا، از پانل های نازک فتوولتائیک برای تامین انرژی کافی در ویلا استفاده شده است. پشت بام این ویلا، فضای بسیار مناسبی برای گذران اوقات فراغت و تفریح می باشد.

guz-sentosa-طراحی معماری ویلای ماهی

ویلای ماهی، طراحی متواضع و در عین حال لوکس مسکونی است که به ساکنان خانه این فرصت را می دهد تا با هماهنگی و به راحتی با طبیعت زندگی کنند.

guz-sentosa-طراحی معماری ویلای ماهی