“AoA&ssociates” با همکاری گروه ایران معماری، مجموعه ایی است از تاملات، پژوهش و طراحی در باب معماری؛ خلاقیت، آفرینش فرم فضای هنرمندانه و معمارانه از ویژگی های شاخص این گروه است. طراحی معماری و طراحی داخلی ویلاهای معمارانه با روش های بهنگام در جامعه جهانی معماری در سر لوحه برنامه پژوهشی و کاری این آتلیه است. به همین منظور نمونه هایی از ویلاهای اجرا شده در بخش به تصویر کشیده شده است. برای تعامل و تماس با این گروه می توانید با شماره ۲۲۹۸۳۳۸۵-۰۲۱  تماس حاصل فرمایید.

 

ویلایی در بستر طبیعت

 

طراحی ویلا، نمای ویلا، ویلای کلاسیک، بازسازی ویلا
تصویر۱: نمای کلی ویلای U

این ویلا یک طبقه  است که در نزدیکی آروس ساخته شده و در محیطی بسیار زیبا که دارای منظره ای چشم انداز است واقع گردیده است. واین دید و منظر پتانسیل بالقوه ایی را برای طراحی ایجاد کرده است و تقریبا در محیط مجاور خود دارای نمای درختان بسیار زیادی می باشد. در مرکز این محوطه ساختمان تنهای دو طبقه بلندی با یک نورافکن رو به آسمان ساخته شده است. و در کنار آن راه پله مجسمه مانند طراحی شده و آتش دان آن آجری می باشد که فضای بسیار مناسبی را بصورتی هنری برای پدید آورده است.

 

طراحی ویلای مدرن و کلاسیک
تصویر۲: راه پله مجسمه مانند

 

این اتاق در واقع قلب خانه محسوب شده و تمامی اتاق ها را به یکدیگر متصل کرده و نمایی به هر دو طبقه خانه بخشیده است.

طبقه پایینی و بالایی بصورت موازی شکل طراحی شده و میتوانند مجموعه ای گسترده و آزاد را با پوشش دادن تراس ها و کنج ها در هر دو سطح ایجاد نمایند، چهارچوب یک نمای تیره می تواند با کمک روی زنگ زده تزیین گردیده و با یک ورق  چندلایه چوبی رنگ قهوه ای گرم تزیین گردیده است.

 

ترکیب فرم های معمارانه
تصویر۳: ترکیب فرم های معمارانه

 

خانه با یک راه پله داخلی چرخ مانند و یک اسانسور مخصوص ساکنین به صورت شاخص طراحی شده است. طبقه پایین اتاق نشیمن، اشپزخانه، و اتاق های خواب را در خود جای داده که دسترسی ای مستقیم به تراس داشته که در محیط در نظر گرفته شده است، و مانند یک راه روی بزرگ امکان بهره برداری از فضای گاراژ روباز را افزایش داده است.

 

فضای داخلی ویلای U شکل
تصویر ۴: فضای داخلی ویلای U

طبقه بالایی دارای اتاق نشیمن، به همراه تراس ها که به سمت شرق و غرب خانه مشرف می باشند، و همچنین اتاق خوابی با درب ورودی و تراس با نمای صبح می باشد.

 

ترکیب متریال های هماهنگ در نمای ویلای U
تصویر ۵: ترکیب متریال های هماهنگ در نمای ویلای U

طبقات با کاشی های بزرگ، و رنگ دانه های طبقه به رنگ بلوط، وسایل دست ساخت آشپزخانه و آتش دان آجری در ایجاد ترازی جالب با رنگ خانه ایجاد هماهنگی نموده و می تواند سطوح  نورگیر را منعطف سازد. نزدیکی خانه به محیطی سبز رنگ زیبایی خانه را ارتقا بخشیده، و دیواره از پایین تا بالا شیشه ای آن در واقع تفاوت میان بخش داخلی و بخش بیرونی را برای ما ایجاد کرده اند.

 

طراحی ویلاهای مدرن و اروپایی
طراحی ویلای U شکل

 

Architects

C.F. Møller

  • Location

Aarhus, Denmark

  • Area

۲۰۰٫۰ sqm

  • Project Year

۲۰۱۵

  • Photographs

Julian Weyer

 “AoA&ssociates” با همکاری گروه ایران معماری، مجموعه ایی است از تاملات، پژوهش و طراحی در باب معماری؛ خلاقیت، آفرینش فرم فضای هنرمندانه و معمارانه از ویژگی های شاخص این گروه است. طراحی معماری و طراحی داخلی ویلاهای معمارانه با روش های بهنگام در جامعه جهانی معماری در سر لوحه برنامه پژوهشی و کاری این آتلیه است. به همین منظور نمونه هایی از ویلاهای اجرا شده در بخش به تصویر کشیده شده است.

برای تعامل و تماس با این گروه می توانید با شماره ۲۲۹۸۳۳۸۵-۰۲۱  تماس حاصل فرمایید.

خانه ایی با شکست های معمارانه

دراین طراحی یک  ساختار متشکل از تراس ها و همراه صنعت گرایی است . دریک ترکیب معمارانه با جابجایی در بالکن جلویی، یک تصویر از  نمای غیر معمول از برخوردهای موجود در جلوی خانه را به تصویر کشیده است.

 

نما سازی، بازسازی ویلا
تصویر۱: نمای کلی از خانه

گویی مصالح  در حال سخن گفتن با یکدیگر بوده و به آنها جان بخشیده است، و یک هارمونی از فرم و مصالح ایجاد کرده است. تلفیق سطوح بتنی با نرده های آلومینیومی وشیشه های وسیع در بازشوها، فضایی هنری به خانه بخشیده است. سبکی جدید از زندگی درمدل های هنری آزاد.

طراحی ویلاهای مدرن
تصویر۲: فضای داخلی خانه و ترکیب هنرمندانه در آن
نمای ویلا، طراحی ویلا
تصویر۳: چیدمان داخلی فضاها

مکانی بسیار هوس انگیز برای بازی و گوش دادن به  موسیقی در خانه ایجاد شده است و آشپزخانه و بار به صورت آزاد در امتداد سایر فضاها، مکانی پویا و مناسب تفریح و سرگرمی پدید آمده است.

طراحی ویلا، آرشیتکت آرتور
تصویر۴: ترکیب آجر و سطوح بتنی در فضای داخلی
طراحی ویلا توسط آرتور
تصویر۵: ترکیب استخر با فضای داخلی
ارتور، آرتور، آرتور امید آذری
تصویر ۶: استفاده از رنگ و متریال های متفاوت

طراحی نما، پلان معماری

طراحی نما، نما سازی، بازسازی نما، نمای مدرن، نمای کلاسیک

طراحی ویلا، ویلاهای مدرن، نمای ویلا، انواع ویلاها