طراحی و معماری داخلی ساختمان اداری سفارت

این ساختمان از دو حجم تشکیل شده که به شکل  ربع دایره  است بخش اول که محل کار مدیریت همراه با یک واحد آپارتمان مسکونی در طبقه بالاتر قرار دارد و دارای  یک سالن وسیع و اتاق ناهارخوری است که کنار یک تراس با دسترسی به Roof garden قرار گرفته است .

Australi-طراحی و معماری داخلی ساختمان اداری سفارت

سالن و فضای ناهارخوری برای پذیرایی ازتعداد زیادی مهمان با دربهای چرخان که امکان دسترسی را در طول پذیرایی فراهم میکند،طراحی شده است.شومینه ساده ای که مجاور فضای سبز حیات باز قرار گرفته اتاق را از فضای خصوصی جدا می کند.سقف متشکل از تیرهای بتنی پیش ساخته و اکسپوزد که فرم خاصی دارند می باشد..مبلمان فضا شامل صندلی های کلاسیکی است که میس وندروهه و بریر طراحی کرده اند.و تمرکز بصری روی یک نقاشی استرالیاییست.

Australi-Embassy5

ساختمان دوم شامل آپارتمانهای کارمندان و اقامتگاه سفیر یونسکو در طبقه بالاست.آپارتمانها در سطوح مختلف طراحی شده اند که این سیستم باعث شده تمام فضاهای زندگی ۳۴ واحد آپارتمان به سمت برج ایفل و رودخانه سین دید داشته باشند.تعداد زیادی از اتاق خواب های مورد نیاز در سمت مخالف قرار گرفته که وجه خمیده حجم را تشکیل داده اند. آپارتمان ها در ابعاد مختلف شامل یک تا پنج اتاق خواب با روشهای متفاوت زندگی طراحی شده اند.تنها ۴ راهروی دسترسی داخلی در ساختمان ۹ طبقه و۲ طبقه مجزا وجود دارد.

Austral-Embassy4

Australi-Embassy6

Australi-Embassy2

Australi-Embassy8

Austra-Embassy1

کلمات کلیدی : طراحی معماری اداری, طراحی داخلی دفتر اداری، طراحی معماری ساختمان های اداری