کلینیک تخصصی طراحی و اجرای برج باغ بامدیریت آرشیتکت:آرتور امیدآذری

یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی طراحی و اجرا ی برج باغ ، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی داخلی است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر:۰۲۱۲۲۹۸۳۳۸۵

Mont Kiara

Kuala Lampur , Malaysia

مترجم : پیام صلاحی نژاد

 

Mont Kiara

 

پروژه ی مونت کیارا( MK20 ) که اخیراً در کوالالامپور در حال ساخت است ترکیبی است از فضاهای مسکونی و اداری و طیف وسیعی از فضاهای اجتماعی .

بخش عمده ای از طرح جدید ۱٫۵ میلیون  فوت مربعی شکل تثبیت شده ی توسعه در آن محیط را تغییر میدهد . و مقصدی چند منظوره و خلاقانه در یکی از نواحی عمدتاً مسکونی شهر پدید می آورد .

مرزهای سایت کاملاً نفوذپذیرند و ساختمان ها به طور افقی گسترش یافتند تا کوتاه تر از برجهای همسایه باشند – تمرکز آنها به داخل به سوی پلازای سبز مرکزی کشیده شده است که با کافه ها و مغازه ها و تراسهای زیبا پوشیده شده است .

Mont Kiara

MK20 با ایجاد یک قلب اجتماعی جدید برای ناحیه ی مونت کیارا ، در نظر دارد تا اجتماعی وسیع تر را با امکانات ، ارتباطات و فضاهای مدنی جدید منفعت رسانی کند .

Mont Kiara

دو حجم موازی آن بر یک پلازای طراحی شده ی عمومی تمرکز یافتند که با مسیرهای پیاده تقسیم بندی شده اند .

حجم شمالی ساکنین را در خود جای داده است ، در حالی که ساختمان رو به جنوب شامل یک هتل ، ساختمان های خدمات ، ادارات ، اماکن تفریحی و همچنین ردیف مغازه ها و رستوران ها در طبقه ی همکف . تهویه طبیعی با نحوه ی جهت گیری حجمهای موازی و همچنین ردیفی از ویدها که میان هر بلوک قرار گرفته اند افزایش یافته است و سایه بان های افقی نیز مانع تابش مستقیم خورشید میشوند .

Mont Kiara

 

Mont Kiara

 

نمای خارجی از یک سری احجام مختلف تشکیل شده است به این ترتیب از بیرون هر واحد آپارتمان با دیگری متمایز است و به سکنه این امکان را میدهد که واحد خود را از بیرون هم بشناسند .

Mont Kiara

 

منازل پیرامون هسته های مرکزی سازماندهی میشوند و به دسته های سه خوابه و چهار خوابه ، یک طبقه و دوپلکس تقسیم میشوند و حس فردیت و قدرت انتخاب را افزایش میدهند .

هر بالکن یا بازشوی شیشه ای به گونه ای طراحی شده است که نمایی از لند اسکیپ را شامل شود و آپارتمانها به گونه ای سازماندهی شده اند که حریم خصوصی حفظ شود در حالی که نور طبیعی، چشم انداز و فضاسازی خارجی بهینه سازی شود .