یکی از فعالیت هایی که در کلینیک تخصصی  طراحی و اجرا ی ویلا، در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت روش ها وتکنیک های نوین طراحی و ساخت  است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به بررسی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

 

 

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر: ۰۲۱۲۲۹۸۳۳۸۵

خانه باغ حبابی، Pop-Up Plastic Pods

 

نفوذ تابستان درعمق زمستان

 

ترجمه: فرزانه جهانمردی

در زمستان، زندگی در آب وهوای تابستانی، یک رویای شیرین و دلپذیر است. اما واضح است که نمی توان در هر زمستان به منطقه ای دیگر که تابستان است، نقل مکان کرد.

 

outdoor-winter-mini-gardens

 

با این کانسپت، سیمون جرمید جنسن،Simon Hjermind Jensen، خانه های سورئال حبابی شکلی را طراحی و اجرا کرده است که تابستان را به عمق زمستان هدیه می کند.

این خانه باغ های نامرئی حبابی شکل، با استفاده از انرژی خورشیدی، نوعی خرده آب و هوای(میکروکلیما) گرمسیری را در داخل حباب، ایجاد میکنند. و این گلخانه های آلاچیق مانند، با این روش تبدیل به مکانی ایده آل برای رشد گیاهان در زمستان می شوند.

 

gazebo-invisible-garden-house

 

پوسته پلی کربنات مقاوم در برابر باد و اشعه فرابنفشuv، باعث محاظت از حباب می شود. منافذ تعبیه شده در بالای حباب، امکان جریان هوا در تابستان را می دهد، و کف مقاوم شده نیز به عنوان عایق سرما در فصل سرد سال عمل می کنند.

این طراح برای یک مالک خصوصی که مایل بود دو حباب به این شکل در باغ خود برای پرورش گل و سبزیجات داشته باشد، گسترش داده شد. طراح این نکته را دریافته بود که این طرح تقریبا در هر محیط دیگر قابل اجرا است.

از آنجا که ساختار این حبابها به گونه ای است که به زمان خاصی برای مونتاژ نیاز ندارند، می توان از آنها در فضاهایی که ساخت وساز به روش سنتی امکان پذیر نباشد، استفاده کرد.

 

invisible-garden-house-top-vents

 

با توجه به ویژگی مدولار این حبابها، می توان آنها را به تناسب محیط و کاربری تغییر داد. همچنین می توان آنها را در بخشهای مختلفی به کار برد؛ که از آن جمله می توان به حیاط خانه اشاره کرد که شاید اولین انتخاب باشد. اما انتخابهای دیگری نیز در دسترسند، فضاهایی مانند پشت بامها، حیاط و فضای باز محیط کار نیز مکانهایی مناسب برای نصب و برپایی این حبابها هستند.

 

 

 

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳