گروه مهندسین ایران معماری

کلینیک تخصصی طراحی و اجرا نما

یافتن راه حل های صحیح اقتصادی و زیباشناسی در پروژه های معماری، از چالش های بنیادینی است، که معماران، طراحان و برنامه ریزان دفتر معماری آرتور امید آذری در تمام طول فعالیت حرفه ای شان، با آن مواجه بوده اند وبر حل آن همت گمارده اند.

دستیابی به یک سامان بصری با ابهت در نما، تاکید بر عناصر شاخص در نما، به کارگیری صحیح فرم و مصالح در نما، توجه به نکات زیباشناسی در طراحی نما و سایر موارد از اهداف اصلی تیم طراحی و اجرا در کلینیک تخصصی نما در گروه مهندسین ایران معماری است.

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر: ۰۲۱۲۲۹۸۳۳۸۵

از ویژگیهای این نوع نما میتوان به:

  • منحصر به فرد ناشی از حذف هرگونه خط و اتصال و یکپارچگی نمای شیشه
  • ابعاد بسیار بزرگ شیشه
  • دید کامل منظره بدون مزاحمت پروفیل و خطوط عمودی و افقی
  • قابلیت اجرای انواع قوس، هرم، کره و سطوح چند قوسی
  • سرعت اجرای  بالا نسبت به سایر سازه ها
  • شفافیت حداکثری نمای ساختمان
  • کاهش نسبی وزن ساختمان در نما
  • کاهش تلفات حرارتی ساختمان به واسطه کاهش سطح فریم فلزی

نام برد که زیر سازی در این نوع نما عموما از خرپای لوله ای لولا شده به کف، کابلهای کشیده شده افقی و عمودی، ترکیب خرپا و کابل متشکل می باشد.

بادبندها و سازه ها کاملاً محاسبه شده و اسکلت اصلی نما را تشکیل می دهد ، با در نظر گرفتن فشارهای داخلی مانند باد، زلزله و وزن، ابعاد شیشه های نما طراحی می گردد.
پر کردن فاصله مورد نیاز در بین شیشه ها با چسب های مخصوص که ضامن سلامت شیشه ها و ایزولاسیون نما می باشد.و با استفاده از شیشه های کنترل کننده انرژی لمینیت شده به عاملی برای ایزولاسیون کامل ساختمان تبدیل می گردد.

یکی از مهمترین نکات در انتخاب اسپایدر جنس پنجه ها میباشد که تولید پنجه ها توسط تراش کاری داخلی قطعات اگرچه برای طراحی داخلی و کارهای کوچک فاقد بار سنگین، این قطعات کافی به نظر میرسند لیکن جهت اجرای نماهای شیشه ای که زیبایی آنها استفاده از شیشه هایی با ابعاد نزدیک به جام میباشد بسیار ضعیف و خطرناک میباشند واستفاده از آنها توصیه نمی گردد. ولی اغلب پنجه های مصرفی این شرکت از پنجه های آلومینیوم ساخته شده از استیل ریخته گری شده که استاندارد این نوع نما بوده به کار برده میشود. همچنین تنوع کاملی  بیش از ۵۰۰ نوع پنجه ، اتصالات و ساپورت  جهت پوشش همه نیازهای فنی در این سیستم موجود میباشد.

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳