گروه مهندسین ایران معماری

کلینیک تخصصی طراحی و اجرا نما

یافتن راه حل های صحیح اقتصادی و زیباشناسی در پروژه های معماری، از چالش های بنیادینی است، که معماران، طراحان و برنامه ریزان دفتر معماری آرتور امید آذری در تمام طول فعالیت حرفه ای شان، با آن مواجه بوده اند وبر حل آن همت گمارده اند.

دستیابی به یک سامان بصری با ابهت در نما، تاکید بر عناصر شاخص در نما، به کارگیری صحیح فرم و مصالح در نما، توجه به نکات زیباشناسی در طراحی نما و سایر موارد از اهداف اصلی تیم طراحی و اجرا در کلینیک تخصصی نما در گروه مهندسین ایران معماری است.

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر: ۰۲۱۲۲۹۸۳۳۸۵

نقش رنگ ورودی خانه، در نمای ساختمان

ورودی خانه ، جایی است که اولین احساس حضور در یک خانه را به انسان اهدا می کند.

یک ورودی معمارانه، می تواند دعوت کننده، آرام بخش و سرشار از انرژی و اطمینان باشد. برای اینکه ورودی خانه دربردارنده همه این ظرایف باشد، باید طرحی متناسب و درخور داشته باشد. فرمی مناسب که با رنگی علمی و انتخاب شده، مزین شده است. استفاده از ویژگی ها و شخصیت رنگ های متنوع، امکان ایجاد فضایی دلخواه و درست را در بدو ورود به خانه ایجاد می کند. از جمله رنگهای گوناگونی که می توان در تکمیل فرایند طراحی ورودی انجام داد، می توان به رنگهایی همانند زرد، نارنجی،  نیلی، ارغوانی و … اشاره کرد.

مشکی:

مشکی همیشه کلاسیک و شیک است. مشکی براق کانون توجه بسیار باشکوهی برای نمای خانه به وجود می آورد. برای برجسته تر و بارزتر جلوه کردن رنگ مشکی در ورودی خانه، باید از رنگ چاشنی و متضادی برای قسمت های دیگر نما استفاده کرد.

نیلی:

زمانی که رنگ نیلی برای در ورودی استفاده می شود جلوه ای غنی و سلطنتی به نمای خانه می دهد. این رنگ انتخابی کلاسیک است و ماهیتی بسیار شیک و زیبا دارد و به در خانه جلوه ای سنتی می دهد.
رنگ نیلی دارای طیف های مختلفی است. برخی از طیف های این رنگ به سمت ارغوانی تیره و برخی دیگر به سمت مشکی گرایش دارد. رنگ نیلی معمولا با رنگ هایی از قبیل طلایی، آبی و سبز به خوبی هماهنگ و همنشین می شود.

زرد:

با استفاده از رنگ زرد برای در ورودی، فضای گرمی برای استقبال از مهمانان ایجاد می شود. به دلیل درخشش و گرمای زرد، این رنگ بسیار نشاط آور و انرژی زاست و درخشندگی خوشایندی را به نمای سرد و بی روح یک خانه می بخشد.

نارنجی:

نارنجی رنگی است که کمی محتاط باید با آن برخورد کرد، اما این به معنی حذف کلی این رنگ نیست. بلکه می توان با استفاده از رنگ نارنجی – قهوه ای و یا آجری انتخابی مناسب و با ریسک کمتر داشت. نارنجی هم از جمله رنگ های بسیار گرم و نشاط آور است که انتخابی مدرن برای رنگ آمیزی در ورودی محسوب می شود.
این رنگ احساس تازگی و طراوت را القا می کند و به مقدار زیادی فصل طلایی پاییز را تداعی می کند. این رنگ در کنار رنگ هایی همچون سبز زیتونی، بنفش، آبی، کرم و زرد به زیبایی می نشیند.

ارغوانی:

نباید در استفاده از رنگ ارغوانی زیاده روی کرد؛ زیرا استفاده بیش از اندازه از این رنگ جلوه ای زننده ایجاد می کند.  مقدار کافی و کمی از رنگ ارغوانی برای در ورودی خانه، معنی واقعی شیک و جذاب بودن را بخوبی نشان می دهد.

آبی:

آبی رنگی است که بیشتر در دکوراسیون داخلی استفاده می شود و به ندرت می توان آن را در دکوراسیون خارجی و نمای خانه مشاهده کرد. اما گاهی خوب است پا را از عرف و عادت ها فراتر گذاشت.
رنگ آبی به خصوص اگر با مواد و رنگ های طبیعی و خنثی همنشین شود، رنگ زیبا و مناسبی برای در ورودی خانه است. آبی تیره یا سورمه ای نیز انتخابی امن است که جلوه ای باشکوه برای در ورودی ایجاد می کند.

شرکت معماری آرتور و همکاران (AOA)
تلفن: ۲۲۹۸۳۳۸۵ و ۲۲۷۰۶۶۳۱
آدرس: فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان وطن پور شمالی، بن بست هنگامه، پلاک ۳