گروه مهندسین ایران معماری

یکی از فعالیت هایی در گروه مهندسی ایران معماری صورت می پذیرد، مطالعه وشناخت نمونه های مشابه در پروژه های معماری است .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است.برای بسط موضوع در ادامه به معرفی نمونه های ساخته شده پرداخته می شود.

طراحی موزه خودرو پترسون توسط KPF

به عنوان بخشی از بیستمین جشن  سالگرد موزه ی خودرو پترسون ، مدیران به دنبال طراحی و پیاده سازی نما و فضای داخلی این مجموعه با هدف جذب علاقمندان به خودرو بود. این تغییر موجب گسترش بیش از پیش نمایشگاه خودرو نیز میشود. با این کار این نمایشگاه دائمی میشود و  با تحول و بروز رسانی ،پذیرای عده ی بسیاری از مردم و بازدید کنندگان در تمام طول سال خواهد بود.

در این نمایشگاه مجموعه ای تاریخی از خودرو ها و همچنین سیر تکاملی و تکنولوژی های جدید نظیر فناوریهای سوخت خودرو و فناوریهای کلاسیک برای تلفن های همراه به نمایش گذاشته خواهند شد. معماران KPF طراحی این مجموعه را انجام داده بدین صورت که پوسته ی دوم را از جنس استیل در نظر گرفته که به صورت مواج دور تا دور سازه را پوشانده  و پوسته ی اول همچون پارچه ای تزئینی به رنگ قرمز در زیر لایه ی دوم خودنمایی میکند.

سه طرف این مجموعه تا سقف به سبک مجسمه سازی پوشانده شده و حالت راه راه و خطوط باز امکان داشتن دیدی از فضای داخلی و پارچه ی قرمز رنگی که آنجا را پوشانده به ما میدهد. این تفاوت و اختلاف نمای بیرونی که از  جنس براق استیل میباشد، با رنگ قرمز نمای داخلی تا حدی طراحی خودرو را یادآور میشود. استفاده از روشنایی در شب در فضای داخلی این مجموعه موجب تقویت این حالت خواهد شد و سازه به صورت یک اثر هنری و مجسمه شکل خود را نمایان میکند.

با این تحول و بازسازی ،فضای داخلی  به فضایی هنری تبدیل گشته که با نور پردازی و صفحه نمایشهای دیجیتالی جای دادن ابداعات جدید  در آن توانسته ارتباطی بین نسل گذشته ی خودروها با نسل خودروهای قرن بیستم ایجاد نماید. در آینده ۱۵۰۰۰ فوت مربع صفحه ی نمایش به مجموعه ی موزه اضافه خواهد شد.